Netflix, Kültürde Daha Büyük Bir Pay İçin Shonda Rhimes 100 Milyon Dolarlık Anlaşmayı Artırıyor

Netflix, Kültürde Daha Büyük Bir Pay İçin Shonda Rhimes 100 Milyon Dolarlık Anlaşmayı Artırıyor

Netflix, şovmen efsanesi Shonda Rhimes ile olan anlaşmasını artırarak farklı kitlelere daha derinden girme umuduyla orijinal içerik teklifleriyle büyük planlar yapıyor. Çok yıllı anlaşma, TV ve filmlerin ötesinde ve oyun, ticari ürün, sanal gerçeklik ve canlı etkinlikler gibi yeni medya formatlarını içeriyor. Netflix çeşitlilik sorunlarıyla boğuşuyor ve Rhimes ile yapılan genişletilmiş anlaşma, eğlence endüstrisindeki kadın ve beyaz olmayan insan sayısını artırmayı amaçlayan Shondaland şirketi tarafından başlatılan bir çeşitlilik girişimine finansal desteği de içerecek.

Bilmeniz Gereken Arıza:

Rhimes, ABC’de uzun bir süre çalıştıktan sonra “Grey’s Anatomy”, “Scandal” ve “How To Get Away” adlı hit şovları yarattıktan sonra ilk olarak 2017’de yayın platformu için içerik üretmek için 100 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Cinayetle”. Netflix’e çekilen ilk büyük TV yapımcılarından biriydi. Jane Austen tarzı bir tarihi romantizme modern bir yorum getiren en son kültürel fenomeni “Bridgerton”, anlaşmasını imzaladıktan üç yıldan fazla bir süre sonra giriş yaptı ve şimdiden sipariş edilen üç sezonuyla Netflix için büyük bir hit haline geldi.

Horowitz Research’ten bir rapor, Siyah izleyicilerin aynı zamanda içerik trend belirleyicileri olduğunu ve %58’inin yeni içerik hakkında ilk bilgi sahibi olmak istediklerini ve deneyimlerini yansıtan şovları izleme olasılıklarının daha yüksek olduğunu bildirdi. Ayrıca, Black TV izleyicilerinin %74’ü TV içeriklerinin bir kısmını yayınladıklarını bildirdi. CultureBanx, bunun gibi gerçeklerin Netflix’in neden Siyah içerik ve yeteneği orijinal programlama girişimlerinin odak noktası haline getirdiğini açıkladığını belirtti.

Akış lideri, Higher Ground Productions şirketi altındaki Obama’lar ve o zamandan beri Viacom CBS’ye geçen Kenya Barris de dahil olmak üzere Siyah içerik yaratıcıları ile milyonlarca dolarlık anlaşmalar yapıyor. Netflix ayrıca 嬧iffany Haddish, Spike Lee ve yönetmen Ava DuVernay ile çalıştı.

Karantina ve Soğuk:

Netflix’in dünya çapında 208 milyon aboneye ulaşmasını sağlayan pandemik büyümesi, karantina gereksinimleri hafiflemeye başladıkça yavaşlıyor olabilir. Birinci çeyrekte, akış devi dört milyon yeni abone ekledi; bu sayı, tahmin ettiği ve analistlerin beklediği altı milyondan %40 daha düşüktü.

Geleneksel TV izleyiciliğine bakarsak, Nielsen ağırlıklı olarak siyah bir oyuncu kadrosu veya siyah bir karaktere odaklanan bir ana hikayesi olan şovların önemli ölçüde siyah olmayan izleyiciler çektiğini buldu. Geleneksel TV’den çok daha geniş bir erişime sahip olan Netflix gibi akış hizmetlerinin, Siyah üreticilere büyük bahisler yaparak kazanacağı çok şey var. Şartlar sözleşmesi açıklanmadı, ancak Netflix’teki en yüksek ücretli içerik oluşturuculardan biri olmaya devam edecek.

Orijinal makaleyi buradan okuyun

Sorumluluk reddi! Swiftheadline, küresel medya çevresinde otomatik bir toplayıcıdır. Tüm içerik internette ücretsiz olarak mevcuttur. Sadece eğitim amaçlı tek bir platformda düzenledik. Her içerikte, birincil kaynağa giden köprü belirtilir. Tüm ticari markalar hak sahiplerine, tüm materyaller yazarlarına aittir. İçeriğin sahibiyseniz ve materyallerinizi web sitemizde yayınlamamızı istemiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. e-posta [email protected]. İçerik 24 saat içinde silinecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*