Netflix Orijinal OITNB’den Sonra Wentworth İzlemeniz İçin 8 Neden

Netflix Orijinal OITNB’den Sonra Wentworth İzlemeniz İçin 8 Neden

Netflix’in Orijinal Orange is the New Black’i, diğer adıyla OITNB, mizahla dolu bir kadın hapishane dramasıdır ve bu da onu hafif bir saat yapar. Ancak, hapishane hayatına daha karanlık, daha cesur ve daha gerçekçi bir bakış açısı arıyorsanız, kesinlikle Avustralya şovu Wentworth’a gitmelisiniz. 6 sezonun tamamı şu anda Netflix’te yayınlanırken, bu diziyi izleme listenize eklemeniz için en önemli 8 neden burada.

Wentworth’ün her bölümü uyuşturucu kaçakçılığı, çete savaşları, tecavüz, hatta cinayet ve sakatlamayla dolu şiddetle dolu. Bu bize, yüksek güvenlikli bir kadın hapishanesinin gerçekte nasıl göründüğüne dair gerçek bir görüş sunuyor. Bazen sahneler o kadar ürkütücü olur ki, normal bir izleyici bunu izlemeyi neredeyse dayanılmaz bulabilir.

Wentworth’teki kadınlar, yalnızca sosyal nedenlerin kurbanı olarak değil, gerçek suçlular olarak tasvir ediliyor. Onlar kötüler! Bea Smith cinayet suçlamasıyla hapse atıldığında, karakterinin karanlık tarafını benimsemek için yavaş yavaş nasıl geliştiğini görüyoruz. Ve gösteri sadece onunla ilgili değil. Rakibi Franky, uğursuz vali Fergusson, sempatik Liz ve diğerleri hakkında. Her karakter, aslında hapishanede hayatın böyle olacağını hissettiriyor.

Wentworth’ün her sezonunun kesin bir sonu vardır. Gevşek son yok ve izleyiciler askıda kalmıyor. Ayrıca, yaratıcılar hikayenin sürüklenmemesini sağladılar. Çatışmalar hızlı bir şekilde çözülür ve sorularınız memnuniyetinize göre yanıtlanır.

Wentworth’teki her karakter harika bir iş çıkardı. İster kurbana dönüşmüş savaşçıya dönüşmüş en iyi köpek Bea Smith, alfa kadın Franky, masum Doreen, komik Boomer ya da anne Liz olsun, her mahkum çok kusursuz bir şekilde yaratılmıştır. Wentworth, sadist vali Joan Fergusson’dan nefret etmeyi sevdiğimiz, tüm zamanların en iyi kötü adamını bize vermeyi de başardı. Gardiyanların bile Wentworth’ü harika, karakter odaklı bir gösteri yapan kendi sırları ve suçlulukları var.

Wentworth, 692 bölüm süren ve onu ikonik, uluslararası bir şov yapan orijinal şov olan Prisoner’a dayanmaktadır. Ve Wentworth’ün yapımcıları sadece orijinaline sadık bir şekilde saygı göstermekle kalmadı, aynı zamanda tartışmalı bir şekilde onu geliştirdiler.

Wentworth’ün yaratıcıları, arsanın asla tahmin edilebilir olmadığından emin oldular. 1. sezonda 3 şok edici ölüm yaşandı ve bu da tüm eylem akışını değiştirdi. Bu nedenle, sıradakinin kim olacağını tahmin edemezsiniz. Sonuçta, bu gösterinin ana mantrası öldür ya da öl.

Kadın merkezli bir şov olmak, Wentworth’ü sadece daha adil seks için uygun bir şov yapmaz. Erkekler tarafından da beğenilebilir. Herkes bu şovun tadını çıkarabilir ve onunla ilişki kurabilir ve izlemeye karar verdiğiniz kişiyle tartışacak çok şey verecektir.

Kadınlar, çete dayakları ve komploların yanı sıra hapishane duvarları içinde de güçlü dostluk bağları kurarlar. Duyguların hız treni yolculuğu sizi güldürecek, ağlatacak ve aynı anda gerçekten üzecek. Hiçbir bölüm birbirine benzemez ve sonuna kadar duygusal durumunuzu tarif edemez.

Bu yüzden henüz saat vermediyseniz hemen başlamalısınız. Wentworth kimseyi hayal kırıklığına uğratamaz ve hayal kırıklığına uğratmaz (HİÇ)!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*