OnePlus 9 Pro incelemesi: Neredeyse çivilediler! (video)

OnePlus 9 Pro incelemesi: Neredeyse çivilediler!  (video)

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

OnePlus 9 Pro incelemesi

Anton D. Nagy, bu OnePlus 9 Pro incelemesine katkıda bulundu.

Bu OnePlus 9 Pro ve bence şirketin yıllardır yapmak istediği telefon bu. Samsung ve Apple gibi daha köklü oyuncuları gördüğümüz havalı çocukların bir parçası olarak onları daha fazla kuracak ürün. Statü sembolü olmak için yeterince marka bilinirliği kazanmış, yıllardır müşteri sadakati kazanmış şirketler.

En büyük soru, bu onların yapmak istediğimiz telefon olup olmadığı. Bu, amiral gemisi katilleriyle ünlenen şirkettir. Kabul edilebilir bir uzlaşmada daha iyi bir değerle bu kuruluşa meydan okuyan ürünler. Google, Apple ve Samsung gibi şirketlerin kendi uygun fiyatlı amiral gemilerini piyasaya sürmek için ürün gruplarını çeşitlendirdiğini gördüğümüzde, stratejinin işe yaradığına dair kanıtlar bile var.

Şimdi, onların savunmasında, OnePlus 9’da amiral gemisi katili var, bu öncekinden çok çarpıcı bir gelişme, kendi ayrı incelemesini hak ediyor. Profesyonel, şirketin yapabileceği her şeyin bir vitrini ve bence onu doğru bir şekilde değerlendirmenin tek yolu geçmişi unutmak. OnePlus’ın 9 Pro’nun yeteneklerinden çok emin olduğu izlenimini edindim, bu şimdiye kadar yapılmış en pahalı telefon. Bu fiyat aralığı zor çünkü onu yaratan Apple’ları ve Samsung’ları bile tartışıyoruz. Bu, bu telefonun sadece fiyatı için değil, onlardan daha iyi olduğu anlamına gelir ve bunu öğrenmenin tek bir yolu vardır. Bu, hem video hem de metin biçiminde OnePlus 9 Pro incelememizdir.

Temiz bir sayfa açsak bile, OnePlus 9 Pro geçmişten gelen birçok başarılı fikrin bir karışımı gibi görünüyor. Bence Huawei, telefonlarından herhangi birini ilk olarak Pro olarak adlandırdı ve aslında bu unvana sahip oldu. Ucuz telefonlar konusundaki itibarları ilk günlerde o kadar kötüydü ki, Nexus 6P veya P10’dan önce hiçbirini incelemeyi umursamıyordum bile, ancak sonra şirketin kalite ve kapasiteye o kadar dramatik bir şekilde sürüklendiğini gördük ki, bir itici güç haline geldiler. göz ardı edilmesi zor olan güç.

Yani geçen yıl bir telefonda en sevdiğim kamera P40 Pro Plus oldu. Ayrıca, fotoğrafçılığı ciddiye aldıklarını kanıtlamak için Nokia’da Zeiss ve HUAWEI’de Leica gibi fotoğraf uzmanlarıyla ortak marka oluşturmanın önemini gösterdi. OnePlus’tan farklı olan şey, bunun tüm bunları yapmaya çalışan en genç şirket olması ve Hasselblad için bunu doğru yapmak için ikinci bir şans olması.

Görsel olarak, buna bir OnePlus telefonunda şimdiye kadarki en sevdiğim tasarım diyeceğim. Artık bir masanın üzerinde sallanacak kadar agresif kamera tümsekleri yok ve elde daha dengeli hissettiren çok daha hafif bir yapı. Üzerindeki kesik mi yoksa ortak marka mı olduğundan emin değilim, ancak bu telefon 50’li ve 60’lı yıllardaki klasik Chevies’lerden birine benziyor. Sabah sisi renginin üstten görünümde büyük bir rol oynadığını düşünüyorum, ancak alt kısım bu telefonu çekmeyi bir kabus yapan bir ayna.

Parmak izlerini neredeyse degradeyle karıştırmanın harika bir yolu var, ancak diğer mat renk seçeneklerini düşünmenizi tavsiye ederim. Yine de, üç yönlü sessiz kaydırıcı gibi zımbalar, bunun bir OnePlus telefonu olduğunu size hatırlatmak için hala burada.

OnePlus 9 Pro elinde

Önden bakıldığında, bir telefonda şirketin en iyi ekranına sahibiz. Fluid Display 2.0 olarak adlandırılan, daha az eğri, 10 bit renk, 1300 nit parlaklık, QuadHD + çözünürlük ve LTPO ile OLED’den bahsediyoruz, böylece değişken yenileme hızı kullanımınıza bağlı olarak 1 ila 120 hz arasında değişebilir ve bizde oyun için 360 hz’ye kadar dokunmatik örnekleme. Sertifikalar, içerik tüketimi için panelden HDR10+ ve hatta hoparlörlerden Dolby Atmos’u içerir. Oh, ve bu arada, buna Qualcomm’un gelişmiş kablosuz performansı için yeni Aqstic platformu dahildir.

Spesifikasyonları konuşmaya başladığımızdan beri, Tipik OnePlus tarzında, RAM ve depolama miktarı doğrudan ne kadar ödemek istediğinize bağlı olan en yeni özelliklere de sahibiz. En yeni Wi-Fi ve Bluetooth, IP68 direnci, Çift 5G özelliği ve hatta Warp Charge 65T’yi etkinleştiren Çift Hücreli pil, yani aslında kutuya dahil olan şarj cihazından çılgın hızlı 65 watt PD veya 50 watt kablosuz bu yalnızca isteğe bağlı standı alırsanız mümkündür. Ayrıca, bu kablosuz şarj artık aksesuarlar için tersine çevrilebilir.

OnePlus 9 Pro yaşam tarzı

Bununla birlikte, bu telefonu fazla şarj etmeniz gerekmediğini hissediyorum. Herhangi bir telefonun 5G’sini New York’ta test etmek zor ve Google Fi hala yüksek hızlar görse bile, şehrin altyapısı göz önüne alındığında iyi oldular. Telefon görüşmeleri Metro istasyonlarında bile yüksek ve netti, ancak bu, test ettiğim çift SIM olmayan ilk OnePlus telefonu olurdu. T-Mobile yaklaşımı artık bölgesel hale gelmiş olabilir, bu yüzden aklınızda bulundurun. Ne olursa olsun, 10 günlük testten sonra, ne kadar vergi ödesem de, bu her seferinde tüm gün süren bir telefon olduğunu kanıtladı.

Birçoğunun Android 11’in üzerindeki Oxygen OS ile ilgisi var. OnePlus, Google’ın size Android’in yeni sürümlerini yemesi kadar hızlı olmasa da, en az iki yıldır 2 numaradalar. Hızlıdır, estetik açıdan hoştur, başlatıcıda Google Feed’i, güç düğmesinde Güç Menüsü’nü içerir, ancak daha sonra esnekliğe odaklanan kendi avantajları vardır.

Asla yerleşme

Kolayca Amazon’un asistanına geçebilirsiniz, hala favorilerimden biri olan Okuma Moduna sahipsiniz, Zen Modu sizi ara sıra telefonunuza ara vermeye zorluyor. Belki de en sevdiğim şey, yüz tanıma özelliğini, yalnızca ben olduğumu algıladığında kilit ekranında bana bildirimleri göstermek için kullanmak ve ekrandaki optik parmak izi tarayıcısının belirli uygulamaları kilitlemek için de kullanılabilmesidir.

Ama tamam, bu incelemenin ilk kısmı, bunun alıştığımız her şeyde bir OnePlus telefonu olduğunu kanıtlarsa, bu harika. Her zaman onları kullanmanın büyük bir hayranı oldum ve fiyatı çok iyi olduğu için OK kameraları kabul etmeye alışkındım. Artık bir Hasselblad işbirliğimiz ve buna uygun bir perakende biletimiz var ve teknik özellik sayfasına bakacak olursanız, OnePlus oynamıyor. Birincil sensör şu anda Sony’nin yaptığı en iyilerden biri, Ultra Geniş aynı zamanda şu anda herhangi bir telefonda en iyisi, bu da Makro kamera olarak iki katına çıkıyor ve Telefoto, tüm ay pazarlama gücünü onurlandırmak için tasarlanmasa bile Hasselblad kağıt üzerinde oldukça iyi görünüyor.

kamera yaşam tarzı

Sonuçlar.. Senaryonuza bağlı olarak iyi. Yeterli ışığınız varsa, harika renk, kontrast ve ayrıntıya sahip herhangi bir telefondan bekleyeceğiniz tipik fotoğrafları elde edersiniz. Yakın çekimlerde veya makro çekimlerde gerçekten iyi bir dinamik aralık elde edersiniz, ancak çok fazla yüklendiğinde renkleri patlatabilir. Sorun şu ki, en ufak bir kasvet bir şekilde kamera yazılımının deklanşör yerine ışığı tercih etmesine neden olacak. Bu, sabit bir eliniz olmadığı sürece ayrıntıları yakalamayı gerçekten zorlaştırır ve koyulaştıkça renk ayarı ayrıntıların önüne geçer.

Ve elbette, her biri farklı bir sensör olduğu için odak uzunlukları değiştirilirken tutarsızlıklar beklenir, ancak bazı durumlarda doygunluk bile değişir. Sanki yazılım greni büyütüyor ve bazen karanlık bir aracı karikatür gibi gösteriyor. Hayvanların fotoğraflarını çekmeyi seviyorsanız, kendinizi hüsrana uğratırsınız. Yazılımın Hasselblad kontrastını o kadar çok istediği izlenimini edindim ki, ayrıntı olmadan tüm bunların anlamsız olduğunu unutuyor. Telefonda çoğunlukla iyi görüneceklerini unutmayın. Bulgularım, bu çekimleri bir bilgisayara çektiğinizde ve diğer amiral gemileriyle karşılaştırdığınızda ortaya çıkıyor.

Hasselblad

Bu, açıkçası geceleri ayrıntı bulmanın daha da zorlaştığı anlamına gelir. Bazı fotoğraflar iyi, bazıları değil. Işık yansımalarının ele alınma şekli, kullanılan daha yavaş deklanşör nedeniyle yine bununla çok ilgisi olabilir.

Eliniz son derece sabit olmadıkça ayrıntıların kaybolacağı portre çekimlerinde ne demek istediğimi anlayacaksınız. Selfies ile aynı hikaye, ten tonları tamamen bu tür bir tonu aştığından sevdiğimi söyleyebileceğim herhangi bir çekim bulmakta zorlanıyorum, kamera ışığı nasıl ele aldığını getirmeye çalışıyor.

Videoda, elbette, 8K’nız var ve ultra geniş sensörün Samsung’dan çok daha iyi bir kırpma sağlamaya yardımcı olacak kadar iyi olduğunu seviyorum. Ayrıca gerçekten akıcı sinematik çekimler elde etmek için 60 ve hatta 120’de 4K’nız var. Daha fazla deklanşör çalışması gerektireceğinden, yeterli ışığa sahip olduğunuzdan emin olun.

OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9

Sabitleme biraz tutarsız, bazı videolar iyi çalışıyor ve bazıları pek iyi değil, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Gerçekten benim sorunum, birincil kameraların yapabildiğinden 16 kat daha düşük çözünürlüklü selfie videosuna sahip olmak, kendinizi evde filmlerde çerçevelemeyi umursuyorsanız, bu telefonla yapabileceklerinizin çok yönlülüğünü pencereden dışarı atmak.

Fotoğraflarda, acilen bir yazılım güncellemesine ihtiyaç olduğunu hissediyorum ve selfie videoda, yani megapikseller orada ve OnePlus Nord 4K yapabiliyorsa, cidden amiral gemisi de yapmalı.

Sonuç olarak, OnePlus’ın bu lansmanla amaçladıklarının çoğunu başardığını düşünüyorum. Arzu, premium sektöre karşı rekabet eden gerçek bir amiral gemisi piyasaya sürebileceğini kanıtlamaksa, donanımın hepsi orada ve şu anda satın alabileceğiniz en iyi Android telefonlardan biri olmak için gereken tek şey biraz daha yazılım ayarı.

Çözgü Şarjı

Tek sorun algı ve markanın ne kadar genç olduğuyla ilgili çok şey var. Ortalama tüketici olan en az 5 arkadaşıma hemen hemen aynı fiyat olan 9 Pro ile iPhone 12 Pro veya Galaxy S21 Plus arasında seçim yapmalarını istedim ve hiçbiri OnePlus’ı seçmedi. Ne yazık ki, 9 Pro gerçekten daha iyi bir telefon değilse veya diğer telefonların kötü görünmesini sağlayan bir hale özelliğine sahip değilse, değer önermesini denklemden çıkardığınızda, bu zor bir satıştır.

Elbette fotoğrafçılık gibi durumlarda biraz gelişti ama tamamen değil. Ve sonra şirket, sosyal medyanın hayatımızın büyük bir parçası olduğu bir zamanda özçekim videosu gibi şeylerde geride kalmayı seçerse, normal bir iPhone 12 bunları daha az parayla halledebiliyorsa neden 9 Pro için daha fazla ödeyesiniz? ? Tüm Never Settle zihniyetine ihtiyaç duyan bir ürün varsa, o da bu.

OnePlus 9 Pro elinde

OnePlus hayranıysanız, 9 Pro’yu tavsiye etmekte hiçbir sorunum yok. Kesinlikle şimdiye kadar yaptıkları en iyi telefon ve şirketin eksiklikleri gidermek için yazılım güncellemeleri konusunda hızlı olduğunu biliyoruz. Şimdi, değilseniz, amiral gemisi rakiplerinden herhangi birini seçmeden önce en çok hangi özelliklere önem verdiğinizi düşünmek isteyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*