Otel incelemesi: Vana Belle, Koh Samui’de romantizm gerçek

Otel incelemesi: Vana Belle, Koh Samui’de romantizm gerçek

Sadece açık sözlü olacağız ve hemen şimdi burada söyleyeceğiz: Tüm Koh Samui’deki en iyi plaj Vana Belle’de.

Bangkok’un yarısının her hafta sonu Samui’ye akın ettiğini (ve her an bizi arayabileceğini) düşünürsek, dünyaya haykırmak için güçlü bir ifade, ama yine de doğru tutuyoruz.

Marriott’un en üst düzey Lüks Koleksiyonunun bir parçası olarak, kısa bir süre önce hafta sonu için Vana Belle’e giriş yaptık ve tertemiz bir plajın, her oda için özel havuzların ve her köşede romantizmin ötesinde, iki büyülü gecemizde iki sentimiz için okumaya devam ettik.

[All images courtesy of Vana Belle, A Luxury Collection Resort, Koh Samui]

Havaalanına kısa ve tatlı bir mesafede bulunan otellerin gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Özellikle sadece hafta sonu için geliyorsanız (ve özellikle şu anda sadece iç hat uçuşları olduğu için), bu değerli zaman. Vana Belle Koh Samui, havaalanından sadece 7 km uzaklıkta, keyifli bir 15 dakikalık sürüş mesafesinde ve yine de oldukça iyi bağlantılara sahip. Chaweng Plajı’na ve tüm olaylarına yakın, Chaweng Noi Plajı’nda yer almaktadır.

Bir isimde ne var? “Vana Belle”, eski Sanskritçe “orman” kelimesini Fransızca “güzel” kelimesiyle birleştirerek “Güzel Orman” anlamına gelir. Gerçekten de, güzel orman sadece bir takma adın ötesine geçiyor, çünkü tesise giren konuklar ana yoldan bir tür tropik cennete dönüşüyor. Tatil yerinin Himavanta efsanevi ormanından esinlenerek serin, orman benzeri bir atmosfere dönüşmesi tesadüf değildir. Mistik yaratıklar, bir su filinden kuğu kanatlı bir kadına kadar çeşitli noktalarda mülkü işaret ediyor.

Rüya gibi bir ambiyansın ötesinde, bu unsurlar Vana Belle’in bazı temel değerlerinin temelini oluşturur: bu çok benzersiz bir mülktür ve Marriott markasının bir parçası olmasına rağmen, türünün tek örneği olarak var olmaktan gurur duyar. Luxury Collection uzun zamandır bu ‘gizli mücevher’ duygusunu temsil ediyor ve bunlardan sadece dördü şu anda Tayland’da bulunuyor. Bu kesin hikaye anlayışıyla kendilerini diğer tatil yerlerinden ayırıyorlar.

Vana Belle bir süit ve villa mülküdür ve her oda tipinin kendine özel havuzu vardır. “En küçük” süitler 86 m² genişliğindedir ve tesisin açık alan tasarım anlayışını açıkça destekler.

Konaklamamız sırasında Ocean Pool Tek Yatak Odalı Süit’i iki gece evimiz olarak adlandırdık ve düzeni biraz beğeniyi hak ediyor. Açık banyo konseptinin ötesinde (odanın ortasındaki mermer küvet çok şık), masif yatağın panoramik manzaralı denize bakmasını çok sevdik. Yatak, sabahları güneşin doğuşunu izleyebileceğiniz şekilde yükseltilmiştir ve her iki taraftaki ahşap merdivenler sizi özel havuz alanına götürür. Bu, erken kalkanlar için süitin (ya da yatağın) konforundan ayrılmadan gün doğumunu izlemek için harika bir şey ve bir televizyonun yerini alacak en iyi şey. Tayland Körfezi vizyonuna sahip olduğunuzda televizyona ihtiyacınız olmayacak.

Süitimiz ana binada yer almaktadır, ancak sahil boyunca ve bahçelerde uzanan bir dizi özel villa da bulunmaktadır. Bunlar, uşak hizmeti ve prosecco kahvaltısı gibi birkaç ekstra avantajla birlikte gelir, ancak bunlar süit sakinlerine de küçük bir ek ücret karşılığında sunulan tatlı ikramlardır.

Prosecco ve tatlılardan bahsetmişken Vana Belle’nin iki ana yemek mekanı var.

Ana bina içinde, beldenin özel restoranı Kiree yer almaktadır. Sabahları kahvaltı, akşamları akşam yemekleri burada servis edilir. Dünya mutfağına ışık tutan, kaliteli yemekten söz eden ancak rahat olmayı tercih eden, rahat koltukları ve sohbet için sıcak bir ortamı olan bir restoran.

Denizin aşağısında, Vana Belle’in sahil restoranı Panali yer alır. Öğle veya akşam yemeklerinde Güney Tayland mutfağını tatmak için mükemmel bir yer, manzarası ve ambiyansı için bu açık hava restoranına gerçekten çekildik ve yemekleri de bolca anılmayı hak ediyor. Havuz kenarında köri pufları hakkında bir şeyler ve isim prik sahilde kesinlikle isabetli.

Samui’deki bir tatil yeri için plaj ve havuz çok önemlidir.

Samui’de çok az plaj, berrak sular ve yumuşak, beyaz kumun çarpıcı bir kombinasyonu ile 180 metrelik düz Chaweng Noi’ye kadar yaşar. Bu, bir kumsalın nasıl olması gerektiğine dair klasik bir kartpostal tarifi, ancak biz gerçekten kumsalda oturup denizde yüzdük ve onun cazibesini teyit edebiliriz.

Ana havuz, daha fazla gölgede dinlenmek için daha serin bir yerdir, ayrıcalık duygusu için özel kabinler ve hemen altındaki plaj manzarası. Ayrıca, dinlenmek ve sakin bir tedavi ile gençleşmek için bir spa ve tatilde koşmaya karşı koyamayan insanlardansanız bir fitness stüdyosu da bulunmaktadır.

Keşiş ilahi töreninden ada turuna kadar özel etkinlikler de düzenlenebilir. Kaldığımız süre boyunca, Koh Samui’den vahşi (ama arkadaş canlısı) domuzların sahilde dolaştığı rezil Koh Mudsum’a gitmek için bir sürat teknesi kiraladık. Mutlak bir zorunluluktur ve mutlaka görülmeli ve mutlaka görülmeli, gezimizin en önemli noktasıydı.

Son arifemizde, gül yaprakları ve mumlar arasında kendi nişanımızı hayal ederek özel bir plaj yemeğinin tadını çıkardık.

Genel Müdür Dieter Ruckenbauer’in açıkladığı gibi, bu gerçekçi olmayan bir fantezi değil, birçok çiftin Vana Belle’e otostop çekmek veya balayının tadını çıkarmak için geldiğini açıklıyor. Son zamanlarda, sorunun sorulduğu bir yatta yola çıkmadan önce aynı özel plaj yemeğinin tadını çıkaran bir çift vardı. Gelin adayı “evet” dedikten sonra, damat adayı personele bir işaret gönderdi ve birkaç saniye sonra havai fişekler üstlerindeki gökyüzünü aydınlattı. Bu çok kişiselleştirilmiş bir hizmet ve deneyimdir ve birçoğundan sadece biridir.

Luxury Collection statüsüne biraz daha değinen Dieter, bunun Vana Belle’deki sihrin büyük bir parçası olduğunu bize açıklıyor. Kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşamanız gerekiyor. Ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızın karşılanması gerekiyor. Bir fitness manyağı olduğunuzu konuşmaya başlayın ve odanızda bir mat ve dambıl bulacaksınız. Yöresel meyveleri sevdiğinizi ve kahvaltıda masanızda bulacağınızı söyleyin. Ayrıntılarla ilgilidir ve kişiye özel rahat lüksle ilgilidir.

Bu parçadan önce Vana Belle’i duymamış olsaydınız, bu tamamen anlaşılabilir ve aynı zamanda tamamen önemli.

Vana Belle’in çatılardan çığlık atmasına gerek yok. Daha az ana akım olmayı sever. Münhasırlık için yaşar. Ve bireysel ihtiyaçları olan bir birey olan gezgine hitap etmektedir.

Samimi, romantik ve pastoral küçük bir cennette kurulmuş, yineliyoruz: Vana Belle Koh Samui’de romantizm gerçektir. Bekar olsan bile. Grup olarak gelseniz bile. Ve özellikle romantizm fikriniz rahatlamak, yeniden şarj etmek ve gençleşmekse.

Vana Belle, A Luxury Collection Resort, 9/99 Moo 3, Chaweng Noi Plajı, Surat Thani, Koh Samui, +66 77 915 555.

@lifestyleasiabk adresinden günlük anlık görüntülerimizi takip edin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*