Özet: Nexus 5 hakkında bilmeniz gereken her şey!

Özet: Nexus 5 hakkında bilmeniz gereken her şey!

https://www.youtube.com/watch?v=hQ0XTJqFLIE

Oğlum, dün vahşi bir gündü. Google, doğrudan yayınlamaya karar verdi Nexus 5, hiçbir duyuru veya uyarı olmadan. Her şey çok heyecanlıydı ve ofiste koşuşturup sizin için tüm haberleri ve detayları ele almaya çalışıyorduk. Peki ya bugün? Bugün “Nexus akşamdan kalma” olarak adlandırmaya başlayacağım şeyin acısını çekiyoruz.

Şimdi yine de kafalarımız olması gereken yere döndük. Hepimiz sakin ve rahatız, bu yüzden geriye dönüp Nexus 5 ve Android 4.4 KitKat hakkında gördüğümüz her şeyi incelemenin zamanı geldi.

Nexus 5’in ani açılışı

nexus-5-resim

Bu, teknolojideki en tuhaf lansmanlardan biri olmalı. Google’dan herhangi bir duyuru veya detay gelmedi. BOOM… Nexus 5 artık satın alınabilir olduğunda, kelimenin tam anlamıyla haftalık podcast’imize başlamak üzereydik.

Bir Nexus cihazından bekleneceği üzere Nexus 5 çok hızlı bir şekilde tükenmeye başladı. Çoğunuzun (biz de) bunun için gittiğinden ve ilk dürtüyle satın aldığınızdan eminiz. Sizi suçlayamayız, telefon harika özellikleri ve rakipsiz fiyatıyla bir güzellik. 349 dolara tam olarak ne alıyoruz?Ekran Görüntüsü 2013-10-31, 3.12.29 PM

Nexus 5’in özellikleri

  1920×1080 çözünürlüğe sahip 5 inç ekran

  Qualcomm Snapdragon™ 800, 2.3GHz

  2 GB RAM

  8 megapiksel arka kamera, 1.3 megapiksel ön kamera

  Android 4.4 KitKat

  16GB / 32GB dahili depolama

  WiFi ac, NFC ve Bluetooth 4.0 LE

  Dahili kablosuz şarj özelliğine sahip 2.300 mAh pil

  SlimPort özellikli microUSB

Evet, telefon teknik özellikler açısından “en iyisi” değil, ancak çok yetenekli! Diğer 600$’dan fazla cihazdan daha fazlası. Ve fiyat için gerçekten şikayet edemezsiniz.

Sonunda – iyi bir kameraya sahip bir Nexus cihazı!

Elimizde Nexus 5’ten bazı örnek resimler var ve çocuk güzel görünen şeyler! Nexus telefonlar kaliteli kameralara sahip oldukları için hiçbir zaman popüler olmadı, bu yüzden bu hepimiz için harika bir Cadılar Bayramı hediyesi olarak geliyor. Aşağıda resimlerden birini bulacaksınız, daha fazlasını görmek için Nexus 5 resim örnekleri gönderisine göz atabilirsiniz.

IMG_20131016_223412

Nexus 5 resmi aksesuarları

Muhtemelen yatırımınızı bir dava ile korumak istiyorsunuz. Google’ın sizin için güzel olanları var, ancak bu kadar uygun olmayacaklar. Bir tampon kasamız ve bir Quick Cover kasamız var, nispeten 35 dolar ve 50 dolar.

Nexus 5’i hangi operatörlerde etkinleştirebilirim?

Podcast’te biraz bundan bahsetmiştik. Bir telefon hizmetsiz sayılmaz ve güzel seçeneklere sahip olmak her zaman iyidir. Bu, kilidi açılmış bir cihazdır, böylece istediğiniz herhangi bir GSM operatörüyle etkinleştirebilirsiniz. “Büyük adamlar” AT&T ve T-Mobile olacak.

Nexus 5CDMA taşıyıcıları ne olacak? Sonuçta, telefon CDMA radyolarını spor yapıyor. Peki, Verizon’u burada resmin dışında bırakabilirsiniz. Verizon, onlardan gelmeyen hiçbir şeyi desteklemeyecektir. Verizon bir Nexus 5 yayınlamadıkça (ve bunun için bir plan yok gibi görünüyor), Nexus 5’i ağlarında kullanamayacaksınız.

Şimdi sulu şeylere geçelim. Aşağıdaki haberler beni gerçekten koltuğumdan etti – Play Store’dan bir Nexus 5 satın alabilir ve Sprint’te etkinleştirebilirsiniz! Bu, bir CDMA taşıyıcısı için çok büyük bir hamle. Bu tür taşıyıcılar, uyumluluk ve destek nedeniyle genellikle işleri kendi cihazlarına kilitli tutar.

Sprint neden buna izin veriyor? Şansları, kendi cihazlarının aynıdır ve sadece üzerinde kolay gidiyorlar. Sprint ve T-Mobile, yakında Nexus 5’e sahip olacak, böylece cihazları doğrudan onlardan da alabilirsiniz.

Android 4.4 KitKAt’ı konuşalım

android-kitkat

Nexus 5 ile birlikte Android 4.4 KitKat geliyor. Birçok yönden yazılım, donanımdan çok daha önemlidir, bu yüzden bu sizin için en büyük haber olabilir. Geliştirilmiş Android sürümü, resmi Android 4.4 duyuru makalemizde hakkında her şeyi okuyabileceğiniz bazı iyi güncellemelerle birlikte gelir. Ayrıca size Android 4.4 KitKat hakkında her şeyi anlatacak 56 dakikalık videoyu da izleyebilirsiniz.

Android 4.4’ün attığı en büyük adım, alt uç cihazlarda bile çalışacak şekilde optimize edilmiş olmasıdır (çalıştırmak için yalnızca 512 MB RAM gerekir). Şimdi bu, tüm eski telefonlarımızın güncelleneceği anlamına gelmiyor. Bu, üreticiye ve zamanlarını ve kaynaklarını nasıl harcamayı seçtiklerine bağlıdır. Tüm bunlar, üreticinin isterse alt uç telefonları güncelleyebileceği anlamına gelir.

Moto X video sızıntısı Merhaba Google NowEn sevdiğim özellik, Google Asistan’ı ana ekrandan sesli olarak başlatma yeteneğidir. Basitçe “OK Google” deyin ve canınız ne isterse onu sesli aramaya başlayabilirsiniz. Bu, Motorola’nın her zaman dinlenen özellikleri kadar harika değil, ancak yine de harika.

Diğer iyileştirmeler, henüz tamamlanmayan (Google Voice araması gerektirir) yeni Hangouts uygulamasını içerir, ancak artık SMS ve MMS’i destekler. Bilinmeyen numaralar (esas olarak yerel işletmeleri tanımlamak için), yerleşik Bulut yazdırma ve daha fazlası için Arayan Kimliği de vardır.

Telefonum Android 4.4 KitKat’ı ne zaman alacak?

nexus cihazları nexus 10 7 4Bir Nexus veya Google Play Edition cihazınız yoksa, lezzetli KitKat’ın tadına varmak için muhtemelen aylarca beklemeniz gerekecek. Motorola’nın HTC’nin yanı sıra hangi cihazları güncellemeyi planladığını biliyoruz, ancak ne zaman olduğunu bilmiyoruz. Şimdi, Google’ın kanatları altındaysanız, işler çok farklı.

Aslında, Nexus ve Google Play Edition cihazları “birkaç hafta” içinde Android 4.4’ü alacak. Buna Nexus 4 dahildir, Bağlantı Noktası 7, Nexus 10, Samsung Galaxy s4 Google Play Sürümü ve HTC One Google Play Sürümü.

Daha eski Nexus cihazlarına sahip olanların şansının tükendiğini düşünüyoruz. Doğan her şey bir gün ölmek zorunda beyler. Kim bilir, belki Google o eski cihazları daha sonra günceller!

Android 4.4/Nexus 5 uygulamalarını indirin!

Android 4.4 KitKat için heyecanlısınız ama Nexus 5’i almayacak mısınız? Belki de geliştirilmiş deneyimin nasıl olacağına dair bir fikir edinmek istersiniz, bu yüzden Android 4.4 fabrika görüntüsünü aldık ve hepsini parçalara ayırdık. Sonuç? Yeni uygulamalar ve yazılımlar için APK dosyaları!

  Şimdi, bu uygulamalardan bazılarının çalışmadığı konusunda uyarılırsınız. Bu veya doğrudan sisteme/uygulamalara kurulmaları gerekir ve o zaman bile çökebilirler. Yolunu bilmek zorundasın. Bu bir tür isabet ya da ıskalama durumu, ancak başkaları için nasıl çalıştığını görmek için makalelerin yorum bölümlerindeki sohbete katılabilirsiniz.

  Bulduğumuz en popüler sorun, yüklendiğinde Sesli Arama’nın çökmesiydi (Google Experience Launcher makalesinden). Okurlarımızdan biri bunu düzeltmenin hızlı bir yolunu buldu, ancak bunun herkes için işe yarayacağından emin değiliz.

  İşte düzeltme:

   Ana ekrana uzun basın, Ayarlar’ı seçin.

   Ses’i seçin.

   Varsayılanı değiştirmek için Dil’i seçin.

   Başka bir dile geç, ben İngilizce – İngiltere’yi seçiyorum.

   Eve Vur.

   Bir Google Araması yapın.

   İlk üç adımı tekrarlayın.

   İngilizce – ABD’ye geri dönün.

  Bu işe yaramazsa, bunun çalışması için kök erişimine sahip olmanız gerekebilir. Kök erişiminiz varsa kitaplık dosyası değiştirilebilir, bu da sorunu kalıcı olarak çözebilir. Veya yeniden başlatmanın ardından sorun geri gelebilir. Dediğimiz gibi, hepsi vuruldu ya da ıskalandı… ve karmaşıklaşabilir.

  Nexus 5’i almalı mıyım?

  Harika bir karşılaştırma yazısı hazırladık. Nexus 5’i (elbette) ve Samsung Galaxy S4 ve iPhone 5S gibi diğer popüler telefonları içerir. Nexus 5, büyük adamlara karşı çok iyi bir performans sergiliyor, ancak zor kazandığınız paraya değer mi?

   Değişir. Sözleşme dışı bir telefon almak istiyorsanız ve seçtiğiniz operatör cihazı destekliyorsa, EVET EVET diyoruz! Paranızın karşılığını daha fazla alamayacaksınız. Nexus 5’in fiyat aralığında daha iyi bir telefon yok.

   nexus5-envanter

   Daha fazla bilgi edinmek için tüm Nexus 5 ve KitKat kapsamımıza göz atın. Ve Nexus 5 forumlarındaki sohbete katılmayı unutmayın!

   | | |

   Leave a Reply

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   *