Polis, gece kulüplerine baskın düzenleyerek 17 şüpheli gizli örgüt üyesini yakaladı, Singapur Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Polis, gece kulüplerine baskın düzenleyerek 17 şüpheli gizli örgüt üyesini yakaladı, Singapur Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Polis, son dört hafta içinde ada çapındaki baskınlar sırasında yasadışı topluluklara üye olduklarından şüphelenilen 17 kişiyi tutukladı.

Polis 16 Eylül Perşembe günü yaptığı açıklamada, yaşları 15 ile 57 arasında değişen erkeklerin polisin 20 Ağustos ile 12 Eylül tarihleri ​​arasında gece hayatı mekanlarında düzenlediği bir dizi operasyonda kontrol gerçekleştirdiği 543 kişi arasında yer aldığını söyledi.

Dört yiyecek ve içecek satış noktasının – Tai Seng’deki Beer Belly Lok Lok Bar, Cuscaden Road’daki Chips Cafeand Pub, Ocean Star Bar & Grill ve Yio Chu Kang Yolu’ndaki Oh My Bistro’nun da güvenli yönetim önlemlerini ihlal ettiği tespit edildi.

Operasyonlar, Suç Soruşturma Dairesi’nin Gizli Dernekler Şubesi’nden olanlar da dahil olmak üzere polis memurları ve çeşitli devlet kurumlarından güvenli mesafe uygulama görevlileri tarafından gerçekleştirildi.

Gözaltına alınan 17 kişi hakkında soruşturma sürüyor.

Açıklamada, “Polis, gizli toplum faaliyetlerine karşı sıfır toleransa sahiptir ve gizli örgüte ve suç faaliyetlerine karışan herkese karşı yargısız tutuklama sağlayan Ceza Kanunu (Geçici Hükümler) Yasası’nı başlatmak da dahil olmak üzere sert eylemlerde bulunmaktan çekinmeyecektir. kamu güvenliğini, huzurunu ve düzenini tehdit eder.

“Halkın mensuplarına, gizli toplum faaliyetlerinden uzak durmaları ve bu tür yasa dışı faaliyetlerde bulunanları derhal polise bildirmeleri tavsiye edilmektedir.”

Yasadışı bir topluluğa üye olmaktan suçlu bulunan herkes 5.000 dolara kadar para cezasına çarptırılabilir, üç yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir veya her iki cezayla da karşı karşıya kalabilir.

Güvenli yönetim önlemlerine uymamaktan suçlu bulunanlar, 10.000 ABD Dolarına kadar para cezası, altı aya kadar hapis cezası veya her iki ceza ile cezalandırılabilir.

Sürdürülebilirlik ve Çevre Bakanlığı 27 Ağustos’ta Beer Belly Lok Lok Bar ve Chips Cafe and Bar’ın güvenli mesafe kurallarını ihlal ettiği tespit edilen birkaç işletme arasında olduğunu duyurdu.

Her ikisinin de 20 gün süreyle kapatılması emredildi.

Beer Belly Lok Lok Bar’ın 22.30’dan sonra alkol satışına veya tüketimine izin verdiği ve müzik çaldığı, tekrarlayan bir suçlu olan Chips Cafe and Bar’ın oturan müşteriler arasında en az 1 metrelik güvenli mesafeyi sağlayamadığı tespit edildi.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*