Project Treble, Android’i her zamankinden daha fazla parçalanmış halde bırakarak yüz üstü düşüyor

Project Treble, Android’i her zamankinden daha fazla parçalanmış halde bırakarak yüz üstü düşüyor

V30s ThinQ ile ilgili garip olan şey, 975 dolardan başlayan fiyatıydı, Plus modeli ise 1.000 doların üzerindeydi. Elbette, bir dizi yeni AI ile geliştirilmiş özellikle birlikte fazladan 2 GB RAM ve en az 128 GB depolama alanı elde edersiniz. Ama tüm bunlar gerçekten maliyete değer mi?

LG’nin anavatanı Güney Kore’de yaşıyorsanız ve bu cihazı satın aldıysanız, biraz dolandırılmış hissedebilirsiniz. Bunun nedeni, LG’nin ThinQ serisinden birçok “özel” özelliği orijinal V30’a getirmeye başlamış olmasıdır.

Bu özellikler arasında QLens, AI Camera ve Bright Camera bulunur. Ancak, bunların Güney Kore dışında ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

Aşağıdaki yorumlarda bu hareket hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin ve LG’nin tekrar çizim tahtasına geri dönmesi gerektiğini düşünüyorsanız.

| | | Sızıntı Google.com, 2007-2021

/*# sourceURL=/css/ampshared.css*/

Mükemmel bir dünyada, Project Treble geliştirme süresini birkaç hafta, hatta bir ay azaltmış olmalıydı, ancak durum böyle olmadı. Essential’ın ilk olarak Ağustos ayında Android Pie güncellemeleriyle piyasaya çıktığını ve ardından Eylül ayının sonlarında OnePlus 6 güncellemesinin geldiğini hatırlayabilirsiniz. O zamandan beri Sony ve Nokia, Android Pie güncellemelerini bazı telefonlarında yayınladı, ancak temelde bu kadar.

kenarlık: 1 piksel katı #FFFFFF;

table.paleBlueRows td, table.paleBlueRows th {

}

table.paleBlueRows tfoot {

Üç ay sonra, Android Pastası Google’ın resmi Android dağıtım tablosunda bile yer almıyor, bu da Google’ın en son Android sürümünün henüz cihazların %1’inde çalışmadığı anlamına geliyor. Adil olmak gerekirse, Google 2 milyardan fazla aktif Android cihazı izliyor, 20 milyondan fazla Android akıllı telefonun ve tabletin, işletim sisteminin yeni sürümünün Android dağıtım tablosunda görünmeden önce Android Pie’ye güncellenmesi gerekecek.

Sorun nedir? Project Treble’ı fazla sattınız mı?

Gördüğümüz kadarıyla, Project Treble reklamı yapıldığı gibi çalışıyor. Essential ve OnePlus, birkaç cihazı için hızlı güncellemeler yayınlamak için Project Treble’dan yararlanabildi. Bununla birlikte, gördüğümüz diğer güncellemeler, önceki yıllarda gördüğümüzle aşağı yukarı aynı hızda ortaya çıktı. Üreticilerin artık sistemi yeniden inşa etme konusunda endişelenmelerine gerek kalmamasına rağmen, düşük seviyeli yazılım sürücüleri Cihazları için, Android’in yeni bir sürümünün üzerine özel bir arabirimi yeniden oluşturmak hâlâ zahmetli ve meşakkatli bir iştir.

Samsung’un durumunda, şirket Android Pie güncellemesini Ocak 2019’da yayınlayacağını duyurdu. Uzun gecikmenin nedeni, Samsung’un işletim sistemini One UI adlı yeni bir tasarım diliyle tamamen yeniden donatıyor olması. Basitçe söylemek gerekirse, Samsung tüm uygulamalarını daha kullanıcı dostu hale getirmek için yeniden oluşturuyor. Temel olarak Android Pie kullanacaklar, ancak tipik Samsung tarzında, benzersiz Samsung görünümüne ve hissine sahip olması için Android’in her yönünü değiştirecekler.

Asıl sorun bu. Android üreticileri, müşterilerine zamanında güncellemeler sunmaktan daha çok kendi Android özelleştirmeleriyle ilgileniyorlar. Project Treble, Android güncellemelerinin stoka yakın Android yapılarına sahip cihazlarda yayınlanmasını kolaylaştırabilir, ancak pazarın büyük çoğunluğunu kontrol eden üreticiler üzerinde çok az etkisi var veya hiç etkisi yok gibi görünüyor.

Belki üreticiler, Project Treble’a daha önce alıştıkları için 2019’da işleri tersine çevirebilirler, ancak buna güvenmezdim.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*