Safari kullanarak iPhone’da Herhangi Bir Web Sitesini Uygulama Olarak Yükleme veya Kaydetme

Safari kullanarak iPhone’da Herhangi Bir Web Sitesini Uygulama Olarak Yükleme veya Kaydetme

App Store’da bulunan milyonlarca uygulama ile her şey için bir uygulama olmasını beklersiniz. Ama bu her zaman böyle değildir. Uygulaması olmasını istediğimiz birçok web sitesi var ama yok. Eh, hüsnükuruntu günleri sona erdi. Web Uygulamalarına yer açın!

Kullanmak Safari iPhone’unuzdaki tarayıcı, herhangi bir web sitesini ana ekranınıza uygulama olarak yükleyebilirsiniz. Özel bir uygulama sunmayan bir web sitesine rastlarsanız, iPhone ve iPad’inizdeki Safari tarayıcısını kullanarak bunu bir uygulama olarak yükleyebilirsiniz. Ayrıca, iPhone’unuzda yer açmak için Facebook ve Twitter gibi mevcut uygulamalarınızın bazılarını web uygulamalarıyla değiştirebilirsiniz.

Bir web sitesini uygulama olarak yüklemek için, önce iPhone’unuzda Safari tarayıcısını açın. Bu tekniğin çalışması için Safari’yi açmanız gerekecek. iOS cihazlarda Chrome gibi diğer tarayıcılarla çalışmaz.

Uygulama olarak yüklemek istediğiniz web sitesinin web adresini girin ve devam üzerine dokunun. Site yüklendikten sonra, simgesine dokunun. Paylaş Ekranın altındaki düğmesine basın.

Açılan paylaşım menüsünde, bulana kadar aşağı kaydırın. Ana Ekrana Ekle seçenek. üzerine dokunun.

Bir sonraki sayfada, ana ekranınızda görüntülenecek uygulamanın adını girebilirsiniz. Ayrıca, ana ekranda görüntülenecek simgenin yanı sıra açılacağı bağlantıyı da gösterecektir. üzerine dokunun Ekle İşlemi bitirmek için ekranın üst kısmındaki düğmesine basın.

Web sitesine daha sonra iPhone’unuzun ana ekranından erişilebilir. Cihazınızdaki diğer tüm uygulamalar gibi.

Uygulamaların çoğu için, ana ekrandan uygulamaya dokunduğunuzda açılır ve Safari’den bağımsız bir uygulama olarak çalışır. Bu web siteleri gerçekten aşamalı web uygulamaları olarak tasarlanmadığından, bazı uygulamalar Safari’de yeni bir sekme olarak açılmaya devam edecek.

Uygulama olarak yüklenen web sitelerini silebilirsiniz iPhone’unuzdaki diğer uygulamalar gibi. Uygulama simgesine birkaç saniye basılı tutun ve simgeler sallanmaya başladığında uygulamayı silmek için çapraz düğmeye dokunun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*