Sanal bir iş gücüyle başarılı olmak için 5 ipucu

Sanal bir iş gücüyle başarılı olmak için 5 ipucu

Teknolojinin yükselişi, sanal dünyayı toplantı odasına getiren anlık iletişim ve işbirliği araçlarının mevcudiyeti ile modern ofisin yüzü hızla değişiyor. Gallup’un en son Çalışma ve Eğitim anketine göre, ABD’li işçilerin yüzde 37’si telekomünikasyon yaptıklarını söylüyor. Ve GlobalWorkplaceAnalytics.com’un ABD’deki tüm işlerin en az yarısının telekomünikasyona uygun olduğunu bildirdiği için, bu sayının artmaya devam etmesi muhtemeldir. GlobalWorkplaceAnalytics.com’a göre, Fortune 1000 şirketlerinde zaten, giderek daha mobil hale gelen çalışanlar “zamanın yüzde 50-60’ında masalarında değiller”.

Uzaktan çalışma konseptini sevseniz de sevmeseniz de, trend kesinlikle kalıcı. Londra’daki Küresel Liderlik Zirvesi’nde 2014 yılında iş dünyası liderleriyle yapılan bir anket, iş dünyasının liderlerinin yüzde 34’ünün, 2020’de iş gücünün yarısından fazlasının uzakta olacağına inandığını ortaya koydu.

Uzaktan çalışmaya yönelik bu eğilim neden? Çok basit: ekonomi.

GlobalWorkplaceAnalytics.com bulguları, çalışanlar en az yarı zamanlı olarak evden çalıştığında çalışanlara, işletme sahiplerine ve ekonomiye yönelik tasarrufların önemli olabileceğini gösteriyor. İşletmelere bildirilen tasarruflar, uzak çalışan başına yıllık ortalama 11.000 ABD Doları civarındadır. Çalışanlar ayrıca yararlanır ve genellikle yılda 2.000 ila 7.000 ABD Doları arasında tasarruf sağlar. Ayrıca, uzaktan çalışmaya elverişli işleri olan çalışanların yalnızca yarısı, bu sürenin yalnızca yarısını yapsaydı, ABD’nin yıllık tasarrufları 700 milyar doları aşabilirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*