Şarkıları Paylaşmak için Spotify Kodu Nasıl Oluşturulur ve Taranır

Şarkıları Paylaşmak için Spotify Kodu Nasıl Oluşturulur ve Taranır

İnsanlar sevdikleri müzikleri arkadaşları ve aileleriyle paylaşmayı severler. Spotify bunun oldukça farkında ve kullanıcıların kodlar aracılığıyla başkalarıyla kolayca şarkı paylaşmasına olanak tanıyor. Bu gönderi, bu özelliği kendiniz kullanmaya nasıl başlayabileceğinizi ele alıyor.

Dinlemenizin çoğunu Android veya iOS uygulamasını kullanarak yapıyorsanız, bir Spotify şarkı kodu oluşturmak ve arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıdaki talimatları izleyin.

Masaüstünde, işlem birkaç ekstra adımla tamamen aynı olmasa da benzerdir. Spotify’ın masaüstü istemcisinde nasıl kod oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Artık arkadaşlarınızla ve ailenizle istediğiniz şekilde kolayca paylaşabilirsiniz.

Birinden aldığınız Spotify kodunu taramak için mobil cihazınıza ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızdan tarayamazsınız.

Spotify uygulamasında doğrudan söz konusu şarkıya/sanatçıya/albüme/çalma listesine yönlendirilmelisiniz.

Favori parçalarınızı kod şeklinde paylaşmak istemiyorsanız bu tamamen size kalmış. Elbette, eski güzel paylaşım işlevini kullanarak şarkıları eski moda şekilde gönderebilirsiniz.

Bir şarkıyı veya albüm, sanatçı veya çalma listesi gibi herhangi bir şeyi paylaşmak için yukarıda belirttiğimiz gibi içerik menüsüne (üç nokta) erişmeniz gerekir.

Bağlantınızı alan kişinin bağlantıya dokunması yeterlidir ve şarkı (veya albüm, sanatçı, çalma listesi) Spotify uygulamasında açılır. Paylaşımın çalışması için uygulamanın yüklü olmasına bile gerek yok. Bağlantıya, hesap olmadan bir tarayıcıdan erişilebilir.

PC’de, paylaşma seçenekleri biraz daha sınırlıdır. Doğrudan sosyal medyada paylaşamazsınız, ancak bağlantıyı alabilirsiniz.

Hem ücretsiz hem de premium kullanıcılar Spotify kodları oluşturabilir. Bu özellik, uygulamaya ücretli aboneliği olanlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda her iki tip kullanıcı da bu kodları tarayabilir.

Spotify’ın tarayıcısı, kendi galerinizdeki görüntüleri tarayabilir. Ancak, bu özellik her zaman çalışmıyor gibi görünüyor. Başınıza gelirse Spotify uygulamasından çıkın, ardından tekrar açın ve bir kez daha taramayı deneyin. Arama çubuğunun yanındaki kamera simgesine dokunduktan sonra izni doğru şekilde verdiğinizden emin olun. İşlevsiz kalmaya devam ederse, arkadaşınızdan şarkıyı bir bağlantı yoluyla paylaşmasını isteyin.

Kesinlikle yapabilirsin. Yine de QR Tiger gibi bir üçüncü taraf yazılımı kullanmanız gerekecek. İşlem yeterince basit:

Daha da fazla Spotify hilesi mi öğrenmek istiyorsunuz? Uygulamada kullanıcı adınızı nasıl değiştireceğinizi öğrenin veya paylaşılan müzik deneyiminize devam etmek istiyorsanız arkadaşlarınızla bir Blend çalma listesi oluşturmayı öğrenin.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Alexandra, mobil teknoloji konusunda tutkulu ve genellikle bilinmeyen bir şirkete ait bir akıllı telefonla uğraşırken bulunabilir. Birkaç yıl ortaokul öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 2013 yılında teknoloji gazeteciliği kariyerine başladı. Sürekli merakla hareket eden Alexandra, işlerin nasıl yürüdüğünü bilmekten ve bu bilgiyi herkesle paylaşmaktan hoşlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*