Sennheiser Momentum True Wireless 2 İnceleme: Yüksek kaliteli ses dersi

Sennheiser Momentum True Wireless 2 İnceleme: Yüksek kaliteli ses dersi

Google inceleme arşivlerine bakarsanız, kontrol ettiğimiz birkaç kulaklık bulacaksınız. Bazıları, yol boyunca daha belirgin seçeneklerden bazıları ile birlikte, belirsiz olandan bütçeye uygun olana kadar uzanır. Bugün, Sennheiser Momentum True Wireless 2 ile piyasada bulunan üst düzey seçeneklerden birine göz atıyoruz.

Sennheiser, paranın satın alabileceği en iyi kablolu kulaklıklardan bazılarını ürettiği için kulaklık pazarına yabancı değil. Ancak birkaç yıl önce başlayan Sennheiser, Momentum True Wireless 2s ile doruğa ulaşan Bluetooth kulaklık oyununa atladı.

Sennheiser Momentum True Wireless 2 Teknik Özellikleri

  Bluetooth 5.1 w/aptX, SBC ve AAC

  7 mm Dinamik Sürücüler

  Akıllı Duraklatma

  Aktif Gürültü Önleme

  Şeffaf işitme

  Pil ömrü:

  Tek şarjla 7 saat

  Şarj kutusuyla 28 saate kadar

  1.5 saat şarj

  1,5 saatlik oynatma için 10 dakikalık şarj

  Akıllı Asistan desteği

  Özelleştirilebilir kontroller / EQ

  IPX4 sıçrama direnci

İyi

Doğrusu, iyi bir kulaklık setinde isteyebileceğiniz hemen hemen her özelliği içerdiğinden, bu kulaklıklar hakkında sevilecek çok şey var. Ancak en iyi yanı, Sennheiser’ın son nesil True Wireless’ın eleştirilerinin çoğunu alması ve neredeyse her yönden gelişmeye çalışması.

Harika ses kalitesi

Sennheiser denilince akla gelen ilk şeylerden biri ses kalitesidir. Momentum True Wireless 2s, EQ’yu asla özelleştirmeseniz bile bunun bir düzenlemesidir. Herhangi bir sayıda şarkıdan yüksek ve alçak sesleri duyabilmek için müzik ve podcast dinlemek bir rüyadır.

Bunlar, önceki nesil ile aynı 7 mm dinamik sürücüleri kullanmasına rağmen, Sennheiser’ın işleme ve yazılımda biraz ince ayar yaptığı görülüyor. Ses kalitesi çok daha ayrıntılı, ancak istemediğiniz sürece basların çok ağır olması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Gürültüyü iptal et

Birçok üst düzey kablosuz kulaklığın temel özelliği, Aktif Gürültü Önleme özelliğidir ve Sennheiser’ın gemide atladığını görmek harika. AirPods Pro’yu neredeyse her gün kullanan biri olarak, aynı fiyat aralığındaki diğer kulaklıkları kontrol etmek söz konusu olduğunda ulaşılması yüksek bir bar. Ancak fasulye şeklindeki tasarımı nedeniyle standart olmayan ANC’ye sahip Galaxy Buds Live’ın aksine, Momentum True Wireless 2s, AirPods Pro’nun rakibi.

Kulaklığın dış dokunmatik yüzeyine dokunup basılı tutarak değiştirilebilen hem ANC hem de Pasif Gürültü Önleme özelliğine sahip olacaksınız. Testlerimizde, birinin tam arkamda olduğu ve ses seviyesi daha düşük olsa bile onları duyamayacağım birkaç kez bile oldu. Yani Sennheiser burada büyük bir A+ alıyor.

Özelleştirilebilir kontroller

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*