Şimdi bunu duy

Şimdi bunu duy

BT hayatının gerçek hikayeleri: işe yaramaz kullanıcılar, şanssız patronlar, bilgisiz satıcılar ve BT siperlerindeki maceralar. Yıllar boyunca cephelerden derlendi.

Bu geliştirici pilot balık, büyük bir yazılım şirketindeki işini bırakmaya ve denemek için yeni bir şey aramaya karar verir. Bir arkadaşı ondan yeni ayrılan şirket balığı için sözleşmeli bir uçuş muharebe macera oyunu geliştiren küçük takımına katılmasını ister. Ama kulağa eğlenceli geliyor, bu yüzden balık denemeye karar veriyor.

Bu, bilgisayar oyunlarının müşterilere tek bir CD’de teslim edildiği günlere geri döndü ve elbette bunlardan birine ne kadar alabileceğiniz konusunda katı sınırlamalar var, bir grafikle çalışırken oldukça ciddi olan kısıtlamalar- ağır oyun. Sıkıştırma, bunu yapmanın tek yoludur ve yeni adam olarak, balıklara sesin sıkıştırmasını açan kodu yazma konusunda kesinlikle gösterişsiz bir iş verilir. Ama iş kolayca yapılır ve balık kendine güvenir, iyi yapılır.

Ne yazık ki, bir sonraki varlık düşüşü ile büyük yazılım şirketinin farklı bir görüşü var. Uçak motoru seslerinin hepsinde çok belirgin bir atlama var ve büyük şirketteki büyük honcholar mutlu değil. Fish işine güveniyor ama kibirli değil ve arkadaşını hayal kırıklığına uğratmak istemiyor. Bu yüzden yarım gününü zahmetle kodunu seçerek harcıyor, ancak atlamanın nereden geldiğini bulamıyor.

Kodunun sıkıştırmasını açtığı ses dosyasını dinlemesi gerektiğini ve sorunun hemen ortaya çıktığını düşünüyor. Dalga formu, bir saniye boyunca sonunda düzleşir. Ses yok.

Fish, bir e-postada, dosyanın sonundaki boş alanı önlemek için ses dosyalarının nasıl düzgün bir şekilde sıkıştırılacağını açıkladıktan sonra, tüm mesele buharlaşıyor. “Bunun onların suçu olduğuna dair hiçbir onay yok” diyor balık, “ve bizi vahşi bir kaz kovalamacasına yolladığımız için kesinlikle özür de yok.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*