Snapchat, içerik oluşturucuların 25 bin dolara kadar nakit ödül kazanmaları için yeni ‘Spotlight Challenges’ duyurdu

Snapchat, içerik oluşturucuların 25 bin dolara kadar nakit ödül kazanmaları için yeni ‘Spotlight Challenges’ duyurdu

Snapchat Inc., içerik oluşturucuların en iyi performans gösteren Spotlight Snap’leri üreterek nakit ödüller kazanmaları için bir fırsat olarak yeni bir ödül programı “Spotlight Challenges” duyurdu. Yeni mücadeleler belirli #konulara, lenslere veya seslere dayalı olacak ve yeteneklerini en iyi şekilde kullanan Snapchat kullanıcıları, mücadele şampiyonları olacak. Ancak, yeni ödül programı Amerika Birleşik Devletleri’nde Kasım ayında başlayacak ve sonraki aylarda diğer bölgelerde kullanıma sunulacak.

Snapchat, platformdaki en eğlenceli enstantanelere ev sahipliği yapan ve içerik oluşturucuları videolarını Spotlight’a göndermeye teşvik etmek için Kasım 2020’de uygulamada Spotlight bölümünü başlattı ve şirket, içerik oluşturucular arasında paylaşmak için 1 milyon dolarlık bir ödül duyurdu. Önlem, 3 milyar indirmeye ulaşan ilk facebook dışı uygulama haline gelen popüler Çin video paylaşım uygulaması TikTok ile rekabet etme girişimi olarak görüldü.

TikTok gibi Snapchat de yeni Spotlight Challenges aracılığıyla içerik oluşturuculara videoları için para ödülü verecek. Her meydan okuma, kazanan Snapchat kullanıcıları tarafından paylaşılacak olan 1 bin ila 25 bin dolar arasında bir nakit ödül sunacak. Bir Snapchatter, her meydan okuma için minimum 250$ ödül kazanabilir. Spotlight yarışmalarına katılmak için katılımcının 16 yaşında veya daha büyük olması ve ABD’de ikamet etmesi gerekir.

Spotlight yarışmalarına katılmak için katılımcının 16 yaşında veya daha büyük olması ve ABD’de ikamet etmesi ve aşağıda belirtilen adımları izlemesi gerekir:

En çok görüntülenen 50 başvuru, “Yaratıcılık ve Orijinallik, Snap Yaratıcı Araçların Yenilikçi kullanımı, Benzersiz POV ve Eğlence Değeri”ne göre değerlendirilecek ve her yarışma için 3 ila 5 kazanan seçilecektir.

Spotlight Challenges, Snapchat kullanıcılarına belirli Lensler, Sesler veya #Konular kullanarak en iyi performans gösteren Spotlight Snap’leri yarattıkları için nakit ödüller kazanma şansı sunacak. İster en iyi numaranız, ister en komik izleniminiz olsun, bu meydan okumalar Snapchat kullanıcılarını, onların benzersiz sesini, bakış açısını, kişiliğini ve yaratıcılığını öne çıkaran Snap’ler yaratma konusunda şampiyon yapar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*