Snapchat, yeni yerleri keşfetmek için Snap Map’e yeni ‘Yerim’ özelliği ekledi

Snapchat, yeni yerleri keşfetmek için Snap Map’e yeni ‘Yerim’ özelliği ekledi

Snapchat, kullanıcıların kendilerinin, arkadaşlarının ve büyük Snapchat topluluğunun ziyaret ettiği yerleri keşfetmeleri için Snap Map’te yeni bir ‘Yerlerim’ özelliğini tanıttı. Dünya çapında COVID-19 aşılama girişimleri, açık hava ve halka açık etkinliklerin önünü açtığından, yeni özellik kullanıcılara etkinliklerini kaydetmeleri ve en sevdikleri yerleri başkalarıyla paylaşmaları için bir yol sağlayacak.

Sosyal medya şirketi, ortalama kullanıcıların pandemi sonrası etkinliğe katılma olasılığının “en yüksek” olduğunu ve Snapchat kullanıcılarının %44’ünün çevrelerindeki yerleri aramak için Snap Map’e güvendiğini gösteren anket bulgularını paylaştı.

Snap Haritalar, kullanıcıların konumlarını özel olarak arkadaşlarıyla ve aileleriyle paylaşmalarına veya toplulukla herkese açık olarak nerede olduklarını bilmelerine, arkadaşlarının nerede olduklarını keşfetmelerine ve ayrıca bir konumda paylaşılan paylaşılan hikayeleri görmelerine olanak tanır.

Harita ekranındaki yeni Yerler tepsisi altta bulunur. Giriş yapmak ve işletmeleri, restoranları ve ziyaret edilen diğer yerleri keşfetmek için ‘Yerler’ seçeneğine dokunun. ‘Benim Yerim’ kullanıcı arayüzünün üç alt bölümü olacaktır:

Her hedef için, aynı zamanda haftanın her günü için adresini, telefon numarasını, çalışma saatlerini, yol tariflerini ve popüler saatleri de gösterecek. Kullanıcılar ayrıca en sevdikleri yerleri kaydedip ailelerine, arkadaşlarına gönderebilir veya hikayelerinde yayınlayabilirler.

Şirket, Snap Map’te 250 milyondan fazla aylık aktif kullanıcının olduğunu söylüyor. Daha önce Snapchat, iş ortaklarının verilerini doğrudan Haritaya eklemelerine izin vermek için Katmanları arayacağını duyurdu. Şimdilik, Infatuation (bir restoran tavsiyesi web sitesi) ve Ticketmaster, sosyal medyanın ortak çalışanlarıdır. Duyuruya göre, Katmanlar bu yıl Snap Map’e gelecek.

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*