Sony, Xperia X ve Xperia X Compact’ı durdurmayı planlıyor

Sony, Xperia X ve Xperia X Compact’ı durdurmayı planlıyor

Her gün etrafınızda Sony Xperia akıllı telefon kullanan birini görmüyorsunuz ve bunun olma olasılığı biraz daha azalıyor. 2017 Yatırımcı Günü sırasında Sony, herkese, Sony Xperia X veya Xperia X Compact’ı içermeyen geleceğe yönelik planlarına bir göz attı.

Bu, Sony’nin kullanıcılara uygun fiyata harika cihazlar sunmayı amaçlayan ‘Premium Standard’ serisini çıkarma planlarının bir parçası. Ne yazık ki, Sony, ülke içindeki %85’e kıyasla Japonya dışında yalnızca %31’lik hacim hedefleri gördüğünden, diziliş gerçekten beklentilerini karşılamadı.

Bunun yerine Sony, Xperia XZ Premium ve Xperia XA1 ve XA1 Ultra’yı içeren orta sınıf serisi ile amiral gemisi serisine odaklanmayı güçlendirme planlarını doğruladı. Sony ayrıca, ABD pazarına daha büyük bir kapasitede nasıl düzgün bir şekilde girileceğini bulmaya çalışırken, Xperia cihazlarının geliştiği bölgelere daha fazla odaklanmayı planladığını da doğruladı.

Sony’nin LG, Samsung ve diğerleri gibi firmalara karşı mücadele etmeye devam ettiği düşünüldüğünde, bu hamle şaşırtıcı değil. Şirket, ileriye doğru daha fazla etki yaratmak istiyorsa, yeniden gruplaşmalı ve geleceğe odaklanmalıdır.

[Xperia Blog]

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*