S’pore firmaları için işgücü oluşturmada yerel yetenek eksikliği büyük bir zorluk: Anket, Şirketler ve Piyasalar Haberler ve En Çok Okunan Haberler

S’pore firmaları için işgücü oluşturmada yerel yetenek eksikliği büyük bir zorluk: Anket, Şirketler ve Piyasalar Haberler ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Bir ankete göre, yerel yetenek eksikliği Singapurlu işletmeler için işgücü oluşturma konusunda büyük bir zorluk teşkil ediyor.

İş gücü çözümleri sağlayıcısı Persolkellya tarafından Asya-Pasifik (Apac) bölgesinde 1.500’den fazla iş lideriyle yapılan anket, insan kaynakları zorluklarının yanı sıra işgücü yönetimine yönelik mevcut ve gelecekteki yaklaşımların ardındaki mantık hakkında daha fazla bilgi edinmeyi amaçladı.

Otomotiv, BT ve teknoloji, inşaat, eğitim, perakende ve ticaret dahil olmak üzere bir dizi sektörden yanıt aldı.

Ankete göre, ankete katılanların yüzde 85’e varan kısmı, küresel hareketlilik üzerindeki kısıtlamalar, yetenek eksikliği ve belirli becerilere sahip çalışanlar arasında yüksek yıpranma gibi işgücünü oluştururken zorluklarla karşılaşıyor.

Anket içgörü raporuna göre, Singapur’da yanıt verenler için yerel yetenek eksikliği en büyük zorluktu.

Tayvan, Hindistan, Yeni Zelanda, Endonezya, Malezya ve Hong Kong’dan gelenler, yerel olarak işe alımda en az zorlukla karşılaştılar.

Çalışma vizeleri üzerindeki kısıtlamalar, Singapur işletmeleri için Apac raporundaki diğer 11 pazardan herhangi birinde olduğundan daha büyük bir iş gücü oluşturmada daha büyük bir zorluktur.

Bölge genelinde, yerel olarak pozisyonları doldurmakta zorlanan şirketlerin yaklaşık yüzde 55’i, denizaşırı yeteneklerle uzaktan çalışmaya istekli olduklarını söyledi.

İçgörü raporuna göre, talep edilen çalışanlar arasında analitik, dijital araçlar ve çevik süreçler konusunda yollarını bilen satış uzmanları yer alıyor.

“Asya-Pasifik’teki tüm endüstriler, operasyonları kolaylaştırmak ve dijital konusunda bilgili tüketicilere ulaşmak için dijital dönüşümü benimsiyor. Bu gelişmeler (bu tür yetenekler) için talebi artırıyor” dedi.

Şirketler ayrıca teknoloji, iş geliştirme, dijital pazarlama ve e-ticaret alanlarında yetenekli kişiler arıyor.

Raporda, “Mükemmel bir çevrimiçi ödeme deneyimi sağlayacak teknolojiye sahip olmak, özellikle Covid-19’dan kaynaklanan aksaklıklar arasında önemlidir” dedi.

Hızla gelişen dijital pazardan yararlanmak isteyen şirketler, bu nedenle hedef pazarlarını, müşterilerini ve tüketicilerini meşgul etmek için güvenilir ve hızlı bir çevrimiçi platforma sahip olmalıdır.

Persolkelly’deki Apac bölgesi bölge müdürü ve operasyon başkanı Bay Elvin Tan, Covid-19 salgınının günlük işleri aksattığını söyledi.

Şirketler, çalışanları işe alma, elde tutma ve yetiştirme yöntemlerine yeniden bakmak zorunda kaldı, dedi.

Tan, “Aynı zamanda, şirketler bölgesel ve küresel olarak genişlemeye devam ettikçe, Asya-Pasifik mükemmel fırsatlara sahip canlı bir pazar olmaya devam ediyor” dedi.

“Bu ortamda kazanmak, ölçeklendirme fırsatlarından yararlanmak için en iyi yetenekleri hızla kazanmak anlamına gelir.”

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*