Steve Jobs’un 1973 tarihli el yazısı iş başvurusu Londra’da 222.400 dolara satıldı.

Steve Jobs’un 1973 tarihli el yazısı iş başvurusu Londra’da 222.400 dolara satıldı.

iMore, Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs tarafından yazılan bir iş başvurusunun Londra’da 222.400 $ gibi büyük bir fiyat etiketine satıldığını bildirdi. Apple’ın ünlü kurucusu tarafından 1973’te yazılan başvuru, Jobs, Portland, Oregan’daki Reed College’dan ayrıldıktan sonra hazırlandı. Daha önce, belge 2018’de 175.000 dolara satılmıştı.

1955’te San Francisco, California’da doğan Jobs, 1972’de Reed College’a kaydoldu ve okulu bıraktı ve 1974’te Hindistan’a gitti. Gezisinden dönen teknoloji dehası 1976’da Steve Wozniak ile tanıştı ve ikili Apple Inc’i kurdu. Gerisi tarih oldu ve günümüz dünyası, devrim niteliğindeki vizyonu ve şaşırtıcı ürünler sunma ve telekomünikasyonu dönüştürmeye yönelik inovasyon tutkusu nedeniyle Steve Jobs’a çok şey borçludur.

Başvuru, Steve Jobs’un İngiliz Edebiyatı bölümünden mezun olduğunu ve ironik bir şekilde başvuruda bahsedecek bir telefon bağlantısının olmadığını gösteriyor. Rapora göre Steve Jobs başvurusu şöyle tanımlandı:

1973 yılına ait imzalı tek sayfalık bir iş başvurusu müzayede yoluyla satışa sunuluyor. Ankette Steve Jobs, “bilgisayarlar ve hesap makineleri” konusundaki deneyimini ve “elektronik teknoloji veya tasarım mühendisi – dijital” konusundaki özel yeteneklerini vurguluyor.

Anketin, Oregon, Portland’daki Reed College’dan ayrıldığı sıralarda tamamlandığına inanılıyor. Bir yıl sonra Atari’ye teknisyen olarak katıldı ve 1976’da Apple’ı kurmadan önce Steve Wozniak ile birlikte çalıştı.

Uygulama, genel olarak bir miktar kırışma, hafif lekelenme ve üst kenarda eski şeffaf bant ile çok iyi durumda. Mektuplar ve orijinallik sertifikaları eşlik eder.

Koleksiyonerler her zaman Apple’ın eski CEO’sunun değerli mülkiyetinin peşindedir. Geçtiğimiz günlerde lüks tasarımcı Caviar, iPhone 12 Pro Jobs 4 modellerini Jobs’un piyasaya sürdüğü son iPhone 4 modelinden bir parça ile tanıttı.

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*