Surface Dial uygulama koleksiyonu artık Windows Mağazasında mevcut

Surface Dial uygulama koleksiyonu artık Windows Mağazasında mevcut

Microsoft dün, yeni özelliklerle Hızlı halkada Insider’lar için yeni bir Windows 10 PC derlemesi 16237 yayınladı. Şirket daha sonra, PC’ler için Insider Preview Build 16237 ile Internet Explorer 11’de VBScript’i varsayılan olarak devre dışı bıraktığını duyurdu.

Microsoft, Edge’in bir parçası olmadığı ve resmi olarak IE11’de amortismana tabi tutulmuş komut dosyası dili olduğu için VBScript’i tarayıcılarından aşamalı olarak kaldırmak için çalışıyor. VBScript’in engellenmesi ilk olarak Creators Update’te görüntülendi ve Nisan Kümülatif Güvenliği Internet Explorer için güncellendi.

Bu seçenek şu anda Önizleme Yapısında varsayılan olarak etkindir ve şu anda Fast Ring’deki kullanıcılar tarafından görülebilir ve Fall Creators Güncellemesi Eylül ayında halka açıldığında tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olmalıdır.

Ancak Microsoft, IE11’in geriye dönük uyumluluk için Windows 10’a dahil edildiğinden, VBScript’i etkinleştirmek için hala yöntemler olduğunu söylüyor.

Microsoft, başka bir Surface Device seti olan Surface Dial için en popüler uygulamalardan bazılarını başlattı. Uygulama koleksiyonu şu anda Surface Dial kullanıcıları için Windows Mağazasından indirilebilir.

Şirket, Surface Dial için özel olarak diyebileceğiniz gerçekten geliştirilmiş 10’dan fazla uygulama ekledi. Surface Dial’da indirilebilecek uygulamaların listesi mevcuttur ve kullanıcılar bu bağlantıya tıklayarak listeyi kontrol edebilir.

İndirilebilen bazı uygulamalar şunlardır: Groove, Spotify, OneNote ve daha fazlası. Kullanıcılar, Groove veya Spotify gibi uygulamalarda ses seviyesini ayarlayabilecek ve en sevdiğiniz haber sitelerinden makaleler arasında gezinebilecekler.

Kullanıcılarımızdan herhangi biri ilgileniyorsa, bu Microsoft bağlantısından Surface Dial’ı alabilir. Cihaz 99,99$ fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*