Tablet gönderileri ilk çeyrekte düşmüş olabilir, ancak ayrılabilir cihazlar büyümeye devam ediyor

Tablet gönderileri ilk çeyrekte düşmüş olabilir, ancak ayrılabilir cihazlar büyümeye devam ediyor

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Genellikle üç aylık tablet sevkiyat raporlarına, çok daha rekabetçi akıllı telefon endüstrisine ilişkin pazar araştırmaları kadar odaklanmayı sevmiyoruz, ancak International Data Corporation, bu rekor düşük Q1 sayılarına ilişkin bazı ilginç bilgiler sağlıyor.

Genel olarak, tabletler iyi gitmiyor ve henüz dibe vurmadılar, ancak bir süredir gelişen ve “yakın vadede güçlü bir büyümeye hazır” görünen belirli bir alt kategori var.

Açıkça ayrılabilir cihazlardan bahsediyoruz, yani ekrana kablolu klavyeler olmadan kolayca dizüstü bilgisayar tarzı makinelere dönüştürülebilen tabletler. Apple’ın iPad Pro’su, Ocak ve Mart 2018 arasında dünyanın en başarılı ürünü oldu ve 1,8 milyon adet satarak, ayrılabilir tabletlerin popülaritesinde yüzde 2,9’luk bir artışa önemli ölçüde katkıda bulundu.

Bu kulağa etkileyici gelmeyebilir, ancak listeler aslında yıllık yüzde 13,9 gibi büyük bir düşüşle toplam küresel tablet sevkiyatlarında yüzde 11,7’lik bir düşüşe yol açtı.

İleriye bakıldığında, IDC, Chrome OS’nin tablet kategorisine resmi girişinin, ayrılabilir cihazların çekiciliğini daha da artırmasını, iPad Profesyonelleri ve Microsoft Surface modelleri için sağlam ve uygun fiyatlı alternatifleri güçlendirmesini bekliyor.

İlginç bir şekilde, Apple yılın ilk çeyreğinde 9,1 milyon ayrılabilir + arduvaz birim sevkiyatı ile satıcı tablosunda rahatça liderliğini sürdürürken, Microsoft hala ilk beşin dışında. Samsung, rakamlarının 6’dan 5,3 milyon adede düştüğünü görmesine rağmen gümüş madalya konumunu koruyor, Huawei 3,2 milyon ve yüzde 10 payla üçüncü sırada, Lenovo dördüncü ve Amazon beşinci sırada.

Her zaman bir tatil sezonunda öne çıkan e-ticaret devi, 2018 yılının ilk çeyreğinde 2,2 milyona düşerek yalnızca 1,1 milyon Fire slate sevk etmeyi başardı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*