Tedarik sorunları, 2021 MacBook Pro yenilemesinin kullanılabilirliğine gölge düşürdü

Tedarik sorunları, 2021 MacBook Pro yenilemesinin kullanılabilirliğine gölge düşürdü

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Masada Apple M1 MacBook Air

Apple’ın bu yıl yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini piyasaya süreceği konusunda yoğun bir şekilde söylentiler var ve birden fazla kaynağa göre, bazı büyük değişiklikler boru hattında. Başlamak için, tasarım nihayet bir facelift alıyor, HDMI bağlantı noktası ve SD kart yuvası geri dönüyor ve şirket içi M2 (veya M1x) silikon muhtemelen onların kalbinde olacak. Ancak, bir rapordan DigiTimes Devam eden küresel yarı iletken sıkıntısının Apple’ın merakla beklenen makinelerinin seri üretimini geciktirebileceğini iddia ediyor.

“Sektör kaynaklarına göre, Tayvan’daki COVID enfeksiyonu sayısındaki ani artış kötüleşmeye devam ederse, Apple’ın mini LED arkadan aydınlatmalı MacBook Pro serisinin seri üretiminin 2021’in dördüncü çeyreğine veya 2022’nin ilk çeyreğine ertelenmesi gerekebilir. “ rapor diyor. Bununla birlikte, devam eden arz sorunları muhtemelen lansmanı desteklemeyecektir. bunun önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Görünüşe göre bileşen tedarik krizi, sevkiyatları ön siparişleri takip eden yeni M1 destekli iPad Pro’da olduğu gibi yaklaşan MacBook Pro modellerinde benzer bir etkiye sahip olacak. Apple’ın yeni Mac donanımı söz konusu olduğunda, endüstri analistlerinden kullanılabilirlikle ilgili olumsuz tahminler şimdiden yağmaya başladı.

Aslında, Tayvan’daki koronavirüs vakalarının yeniden canlanmasını ana suçlulardan biri olarak gösteren bir Bloomberg raporuna göre, sektör genelinde çip sıkıntısı yalnızca önümüzdeki aylarda daha da kötüleşecek. “Ülke, dünyanın en gelişmiş yonga üreticisi olan ve birçok müşterisi arasında Apple Inc. ve Qualcomm Inc.’i de içeren Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.’ya ev sahipliği yapıyor. küresel üretim için özellikle acı verici bir darboğaz oldu” rapor ekler.

Apple’ın tedarik zinciri üzerinde sıkı bir kontrole sahip olduğu biliniyor ve birinci sınıf bir müşteri, bu da küresel çip sıkıntısının etkilerinin onu diğerlerinden daha küçük bir oranda etkileyeceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, Apple bilgi işlem donanımı için yeni bir rota çizdiği için 2021’de riskler daha yüksek Intel’den boşanmasının ardından. Yeni MacBook Pro modellerinin, bu yılın başlarında piyasaya sürülen 12.9 inç iPad Pro’ya çoktan girmiş olan bir mini LED panel olmasıyla birlikte bazı önemli değişikliklerle gelmesi bekleniyor. Yaklaşan bu makineler, zorlu iş akışlarına sahip profesyonelleri hedef alıyor ve Apple’ın yakın gelecekte izlediği yolun harika bir sergisi olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*