Teknoloji haberleri için RSS’den çıkın ve bu 12’yi Twitter’da takip edin – TechRepublic

Teknoloji haberleri için RSS’den çıkın ve bu 12’yi Twitter’da takip edin – TechRepublic

Sosyal medyanın en değerli yönlerinden biri, İnternet’teki gürültüyü filtrelemek ve değerli bilgilere daha verimli bir şekilde ulaşmak için insanlara güvenmenize izin vermesidir. Twitter, özellikle en son teknoloji haberlerini takip etme konusunda size bu departmanda büyük bir yardım sağlayabilir.

Geçmişte Twitter’a baktıysanız ve çok fazla gürültü ve çok az yararlı bilgi dışında hiçbir şey bulamadıysanız, bu bazılarınıza garip gelebilir. Ancak, size bir RSS okuyucusundan çok daha iyi ve daha verimli olan teknoloji haberleri için gerçek zamanlı bir besleme olarak Twitter’ı kullanmanıza izin verecek bir numara göstereceğim.

Twitter’ın sırrı, kimi takip edeceğinizi bilmeniz gerektiğidir. En son ve en iyi teknoloji haberlerine düzenli olarak bağlantılar yayınlayan ve nadiren konu dışı sohbetler yayınlayan bir düzine teknoloji gazetecisinin bir listesini hazırladım.

Bu 12 gazetecinin bir listesini aşağıda bulabilirsiniz, ancak sizi uyarmak zorundayım, eğer onların bireysel Twitter sayfalarının bağlantılarını tıklarsanız, o zaman Twitter akışlarının tam değerini göremezsiniz çünkü bu sayfalar onların tüm @yanıtlarını içerir. diğer Twitter kullanıcılarına. Normalde, yanıtta belirtilen kişiyi de takip etmediğiniz sürece bu tweetlerin hiçbirini (@username ile başlayanları) görmezsiniz.

Bir Twitter üyesiyseniz (veya kaydolmaya karar verdiyseniz) bu listeyi takip edebilirsiniz ve liste sağ sütunda “Listeler” bölümünde görünecektir. Ayrıca, bu 12 kişinin tümünü Twitter’da temeliniz olarak takip etmeyi seçebilir ve daha sonra, uzmanlık alanınız ve ilgi alanlarınıza göre diğer teknoloji uzmanlarını buldukça karışıma ekleyebilirsiniz (Twitter’daki daha geniş 140 teknoloji uzmanı rehberime bakın).

Yine, listemdeki 12’nin bir açıklaması:

PC Magazine’in (şimdiki adıyla PCMag.com) Baş Editörü olan Lance, bilgisayar ve mobil ile ilgili en önemli haberler ve biraz da tüketici elektroniği hakkında düzenli olarak haber bağlantıları sağlıyor.

Birden fazla teknoloji yayını için üretken bir serbest gazeteci olan Mike, Web’in dört bir yanından çok çeşitli teknoloji konularında hikayeler tweetliyor.

Kıdemli Wall Street Journal köşe yazarı, büyük hikayeler için seçici bir göze sahiptir. Twitter’da, bir şey hakkında bilgi sahibi olduğunda hikayelere hızlı bağlantılar da veriyor.

Fox Business Network muhabiri, hafta içi her gün çok sayıda harika teknoloji haberi, özellikle de halka açık teknoloji şirketleriyle ilgili hikayeler tweetliyor. Ne de olsa o bir NASDAQ muhabiri.

ZDNet’in baş editörü, iş teknolojisi ve kurumsal hikayeler konusunda görüş açısına sahiptir. Genellikle halka açık teknoloji şirketlerinin kazanç raporlarını hızlı bir şekilde analiz eder. (Feragatname: ZDNet ve TechRepublic, her ikisi de CBS Interactive’in parçası olan kardeş sitelerdir.)

All Things Digital (bir Wall Street Journal mülkü) için editör, yüksek teknoloji endüstrisindeki, özellikle Silikon Vadisi’ndeki en son gelişmeler hakkında bloglar ve tweet’ler.

Mashable’ın CEO’su olan bu İskoç girişimcinin Twitter hesabı, çoğunlukla tüketici teknolojisi ve sosyal medyayı kapsayan en son Mashable haberlerinin bir beslemesidir.

Microsoft içinde hiç kimsenin Mary Jo’dan daha iyi kaynakları yoktur ve düzenli olarak Microsoft planlarıyla ilgili en son bilgileri hakkında bloglar ve tweetler atar.

Technologizer’ın (ve PC World’ün eski editörü) Editörü/Kurucusu Harry, bilgisayardaki en ilginç gelişmelerin mükemmel bir filtresidir.

Web’de, sosyal medyada ve gelişen teknolojilerde sırada ne olduğunu bilmek istiyorsanız, Scoble’ın genellikle bir gözü vardır.

Web teknolojilerindeki en son haberler ve trendler için ReadWriteWeb Editörü/Kurucusu Richard McManus, çoğunlukla RWW hikayelerine bağlantılarla dolu olmasına rağmen iyi bir Twitter akışına sahiptir.

Topolsky, tüketici elektroniği, akıllı telefonlar ve diğer araçlar hakkında birçok haber içeren Engadget’ın baş editörüdür. Onun Twitter akışı, Engadget’ın en iyi haberlerini gerçek zamanlı olarak yakalamanın harika bir yoludur.

Jason Hiner, CNET’in Kıdemli Yazı İşleri Müdürü ve TechRepublic’in eski Genel Yayın Yönetmenidir. Geeks’i Takip Et kitabının ortak yazarıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*