Twitter ve Snapchat, yüksek ATT katılım oranıyla 2021’in ikinci çeyreğinde rekor büyüme bildirdi

Twitter ve Snapchat, yüksek ATT katılım oranıyla 2021’in ikinci çeyreğinde rekor büyüme bildirdi

Neyse ki, ATT özelliğinin Twitter ve Snapchat üzerinde ters bir etkisi oldu, her iki uygulama da yüksek ATT katılım oranları ve yüksek yıllık gelir bildirdi. Apple, iOS 14.5 güncellemesinde, uygulamaların iPhone kullanıcılarını üçüncü taraf uygulamalar ve web sitelerinde izleme yeteneğini kısıtlayan ve geliştiricilerin kişiselleştirilmiş reklam gelirlerini olumsuz etkilemesi beklenen ATT (Uygulama İzleme Şeffaflığı) özelliğini başlattı.

CNBC, Twitter ve Snapchat’in her biri için %5’ten fazla büyüme ile 2021’in ikinci çeyreği için gelir artışını bildirdi. İşte detaylar.

Sosyal medya platformu, 2021’in ikinci çeyreğinde yıllık bazda %74 büyüme ve 206 milyon Para Kazandırılabilir günlük aktif kullanıcı (mDAU) ile 1,19 milyar dolar gelir bildirdi. iOS 14.5’in ATT özelliği Twitter için gelir kaybına neden olmadı, bunun yerine, platformdaki reklamlar %11 arttı. Raporda şunlar yazıyor:

Para kazanılabilir günlük aktif kullanıcı sayısı veya sitede reklam görüntüleyen Twitter kullanıcılarının sayısı %11 arttı. Apple’ın iOS 14.5 sürümündeki izlemeyle ilişkili değişikliklerin etkisi beklenenden daha düşüktü.

Popüler video paylaşım uygulaması, 2021’in ikinci çeyreği için beklenenden daha yüksek kazanç, gelir ve büyüme kaydetti. Snap Inc. 982 milyon dolar gelir kaydetti ve şirketin net zararını 325 milyon dolardan 152 milyon dolara %53 oranında önemli ölçüde azalttı. Uygulama, 293 milyon Global günlük aktif kullanıcı (DAU) ile %5’lik bir artış bildirdi.

Rapora göre Snap Inc, Apple’ın geliştiricilere yeni uygulama izleme değişikliklerinde gerekli ayarlamaları yapmaları için zaman verdiği için ATT gizlilik özelliğinden etkilenmediğini söyledi. Ancak şirket, etkinin daha sonra yaşanabileceği konusunda da dikkatli olduğunu belirtti. Snap’in baş iş yetkilisi Jeremi Gorman şunları söyledi:

“Snap, şirketin beklendiği gibi Apple’ın iOS 14.5 gizlilik değişikliklerinden etkilenmediğini söyledi. Bunun nedeni, mobil işletim sistemi güncellemesinin beklenenden daha geç kullanıma sunulması, iOS kullanıcılarının cihazlarını güncellemekte yavaş olmaları ve Snap’in “endüstri genelinde genel olarak rapor edilenden daha yüksek katılım oranları gözlemlemesiydi. topluluğumuzun ürünlerimize ve işimize duyduğu güven.

Bu, bize reklamverenlere geçişte gezinmek için daha fazla zaman verdi, ancak aynı zamanda bu değişikliklerin etkilerinin başlangıçta beklediğimizden daha geç olacağı anlamına da geliyor.”

CNBC ayrıca, diğer dijital reklamverenlerin de 2. Çeyrek kazanç raporlarında büyüme kaydettiklerini detaylandırdı; “Reklam ağırlıklı Facebook %2, Google parentAlphabet ise %1 arttı.” Bu, ATT’ye katılım özelliğiyle elde edilen gelir kaybının temelsiz olduğunun altını çiziyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*