Twitter’da Hashflag nedir?

Twitter’da Hashflag nedir?

Gizemli ve kaybolan Hashflag’lar hakkında bilmeniz gereken her şey.

“Hashflag mı, Hashtag mi?” bu satırlar boyunca bir şey düşünüyorsanız, o zaman, HAYIR, bu bir yazım hatası değil. Hashflag’lar bir şeydir ve yeni bir şey değildir. Yaklaşık on yıldır buralardalar ve muhtemelen onların da muhtemelen onları kullandığını görmüşsünüzdür. Ama belki de buna Hashflag dendiğini bilmiyordunuz.

Belki daha gündelik ve popüler ismi Özel Twitter Emojileri ile tanıyorsunuzdur. Numara? Akor çalmadı mı? Sorun değil! İşte bunların ne olduğu hakkında tam bir kepçe.

Hashtag’leri hepiniz bilirsiniz; tabii ki. Hashtag’ler, Instagram’daki yoğun kullanımlarıyla popüler hale gelen sosyal medya dünyasının adeta kahramanları haline geldi. Emojileri de hepiniz bilirsiniz. Bunları artık günlük hayatımızda düzinelerce kullanıyoruz. Onlarsız bir hayat hayal etmek zor.

Twitter’da Hashflag, iki Hashtag’in ve ardından Emojilerin birleşimidir. Ama neden Twitter’a özel söz? Hashtag’leri Instagram’da emojilerle de kullanabilirsiniz. Peki, Twitter’da onlar hakkında bu kadar özel olan ne?

Instagram’da onlar sadece başka bir hashtag. Ancak Twitter normalde emojili hashtag’lere izin vermez. Hashflag’lar bu şekilde özeldir. Yalnızca özel günler veya olaylar etrafında ortaya çıkarlar ve geçicidirler. Bir gün burada puf, ertesi gün gitti! Ve onları öylece havadan yaratamazsınız.

Herkes tweetinde güncel bir Hashflag kullanabilir. Tweet’inizi oluştururken bir hashtag kullandığınızda, öneriler açılır. Şimdi, Hashtag ile ilişkili bir Hashflag varsa, bunu önerilerinizde de göreceksiniz. Kullanmak için dokunmanız yeterlidir.

Ve tıpkı bir Hashtag gibi, bir Hashflag’a tıklamak veya dokunmak sizi onu kullanan tüm tweet’lere götürecektir.

Hashflag’lar Twitter web sitesinde veya mobil uygulamalarda kullanılabilir. Ancak, örneğin Tweetbot gibi diğer üçüncü taraf uygulamalarının Hashflag’lara erişimi yoktur. Hashtag’i yalnızca başka bir uygulamayı kullanarak tweet atarken kullanabilirsiniz.

Ama neden Hashflag’lar bu kadar nadiren var oluyor? Neden kullanmak istediğin hashtag’li bir emoji yok? Ve neden bir hashtag’in yanına bir emoji koyamıyorsun? Bu sinir bozucu küçük hergeleyi çevreleyen birçok soru var. Ve cevap, Hashflag’ların para kazanmasıdır.

Twitter, oluşturmak isteyebileceğiniz herhangi bir Hashflag için yüksek ücret alır. Superbowl veya o DC veya Marvel filminin piyasaya sürülmesi gibi özel etkinlikler için Hashflag’ları görmüş olabilirsiniz. Mandalorian’ın piyasaya sürülmesini heyecanlandırmak için o sevimli Bebek Yoda Hashflag’ı kesinlikle çok severdin.

Dolayısıyla, bütçesi olduğu sürece, ideal olarak herkes Twitter’da bir Hashflag oluşturabilmelidir. Pepsi’nin Superbowl Hashflag’ları için bir milyon dolardan fazla ödediği bildirildi. Ama bu Superbowl’du.

Twitter, süreci ve fiyatlandırmayı tamamen gizli tutuyor. Yine de rakam, Hashflag’ların neden yalnızca büyük isimler ve markalarla görüldüğüne dair bir fikir veriyor. Hashflag’lar, bir filmin vizyona girmesi gibi özel bir etkinlik yaklaştığında bir markanın katılımını artırmak için oluşturulur.

Özel bir pazarlama aracı olduğu için etkinlik başlar başlamaz ortadan kalkacaktır. Tıpkı reklamlarda olduğu gibi, Hashflag süresi için ödeme yaparsınız. Böylece, eskiden Hashflag olan Hashtag’ler, saat gece yarısını vurduğunda bir kez daha balkabağına (Hashtag’ler) dönüşür. Bana sorarsan hepsi çok Külkedisi-esque. Bu aynı zamanda bazı kullanıcıların onları bu kadar kafa karıştırıcı bulmasının bir parçası.

Hashflag’lar ilk olarak 2010 FIFA Dünya Kupası için kullanıldı. Ve o zamanlar, kelimenin tam anlamıyla her ülkenin Hashtag’i olan ülke bayraklarıydı. Yani Twitter, Hashflag özelliğini 2014 yılında ticarileştirilmiş haliyle getirdiğinde bile isim takılıp kaldı.

Söz konusu Hashflag’ı kullanarak bir Tweet’i beğendiğinizde, Beğen düğmesinin animasyonda patlamasını sağlayan özel animasyonlu Hashflag’lar bile var. Ama etrafta pek kimse yoktu.

Etkin ve süresi dolmuş tüm mevcut Hashflag’ların listesini hashflags.io veya hashfla.gs’de görebilirsiniz, böylece kullanıcılar resmi olarak Twitter’dan ayrıldıktan sonra bile onları görebilirler.

Hashflag’lar harikadır ve onları heyecanlandıran bir şey hakkında tweet atmak için kullanabilmek harikadır. Ama yapabileceğin tek şey bu. Sadece başkalarının oluşturduğu Hashflag’ları kullanabilirsiniz, hatta şimdilik kiralık bile diyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*