USB Bağlantı Noktasının Güç Çıkışı Nasıl Kontrol Edilir

USB Bağlantı Noktasının Güç Çıkışı Nasıl Kontrol Edilir

Çoğu kişi, mevcut olan popüler e-posta hizmetlerini kullanma eğilimindedir: Gmail, Yahoo, vb. Ancak ProtonMail, gizliliğinizi ve veri ihlallerinizi korumak için yerel PGP şifrelemesi sunan birkaç kişiden biridir. Bundan nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

PGP Şifreleme İhtiyaçları

Google’ın Gmail’i gibi ücretsiz hizmetlerle, tüm e-postalarınızın her zaman anahtar kelimeler için AI botları tarafından okunduğunu veya en azından kontrol edildiğini varsaymak iyi bir kuraldır. Bu nedenle e-postanızı şifrelemeniz gerekir, böylece yalnızca siz ve hedeflenen alıcılar tarafından okunurlar. ProtonMail, e-postalarınızı kolayca şifreleyebilmeniz için varsayılan olarak PGP şifrelemesi ile birlikte gelir.

PGP Nasıl Çalışır?

PGP algoritmaları, şifrelenmiş bir oturum anahtarı oluşturarak çalışır. Bir e-posta göndermek için PGP kullandığınızda, alıcının genel anahtarına ihtiyacınız vardır. Alıcı daha sonra şifrelemenin kilidini açmak için kendi özel anahtarını kullanır. Aynı şekilde, birisi özel anahtarınızı ele geçirirse, e-postayı okumasına izin verir.

Her iki durumda da, özel anahtarınıza sahip olmak,… Daha fazla bilgi edinin]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*