Veri içe aktarma, veri tartışması, veri görselleştirme için en iyi R paketleri

Veri içe aktarma, veri tartışması, veri görselleştirme için en iyi R paketleri

Burada odak noktası verilerdir: R ipuçlarından masaüstü araçlarına ve veri iddialarına kapsamlı bir bakış atmaya kadar.

Aşağıdaki tablo, veri içe aktarma, tartışma, görselleştirme ve analiz için en sevdiğim R paketlerinin yanı sıra atılan birkaç çeşitli görevi göstermektedir. Daha fazla bilgi istiyorsanız, tablodaki paket adlarına tıklayabilirsiniz. Yükledikten sonra bir paket hakkında daha fazla bilgi edinmek için şunu yazın help(package = "packagename") R konsolunuzda (elbette gerçek paket adını değiştirerek).

Veri görselleştirme ve mugging için favori R paketlerim

Yeni başlayanlar için birkaç önemli nokta. CRAN’dan bir paket kurmak için şu komutu kullanın: install.packages("packagename") — tabii ki paket adı yerine gerçek paket adını koymak ve onu tırnak içine almak. Paket adları, R’deki hemen hemen her şey gibi, büyük/küçük harfe duyarlıdır.

GitHub’dan yüklemek için, biçimi kullanarak remotes paketindeki install_github işlevini kullanabilirsiniz. remotes::install_github("githubaccountname/packagename").

R oturumunuz sırasında bir paketin işlevini kullanmak için iki şeyden birini yapmanız gerekir. Bir seçenek, onu R oturumunuza yüklemektir. library("packagename") veya require("packagename"). Diğeri, paket adını içeren işlevi şöyle çağırmaktır: packagename::functioname(). Paket adları, R’deki hemen hemen her şey gibi, büyük/küçük harfe duyarlıdır.

R ile verileri işleme hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Yeni başlayanlar için R’de 4 veri karıştırma görevine bakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*