WhatsApp, iOS’ta sesli mesajlar için yeni oynatma hızı kontrolü yayınlayacak

WhatsApp, iOS’ta sesli mesajlar için yeni oynatma hızı kontrolü yayınlayacak

WABetaInfo, WhatsApp’ın oynatma hızı özelliğinin geliştirilmiş bir sürümü üzerinde çalıştığını bildiriyor. Yaklaşan bir güncellemede şirket, sesli mesajlar için yeni bir oynatma hızı düğmesi sunacak. Şu anda kullanıcılar, iletilen sesli mesajların değil, yalnızca gönderilen veya alınan sesli notların hızını artırabilir. Son zamanlarda şirket, iCloud’da kayıtlı sohbetler için uçtan uca şifreleme desteği yayınladı.

Rapora göre, iOS ve Android için uygulamanın gelecekteki bir beta güncellemesi, sesli notlar iletilen sesli mesajların hızını seçme özelliğini sunacak.

Sesli mesaj nedir? Bu sadece iletilmiş bir sesli nottur. Bir sesli notu ilettiğinizde, oynatma hızı düğmesi mevcut olmadığı için sesi hızlandırmak mümkün değildir, ancak daha sonraki bir tarihte onun için yeni bir özellik geliyor:

WhatsApp, iletilen sesli notlar için bir oynatma hızı düğmesi sunmaya çalışıyor. Bu özellik, iOS için WhatsApp beta’nın yakın tarihli bir beta sürümünde tespit edildi, ancak şu anda geliştirme aşamasında ve kesinlikle Android için WhatsApp beta’nın sonraki sürümlerinde de geliyor.

Şirket, platformdaki oynatma hızı özelliğini iyileştirmenin yeni yollarını araştırıyor. Daha önce, WhatsApp’ın, kullanıcıların uygulamanın herhangi bir bölümünde sesli mesajları dinlemeye devam edebilmeleri için yeni bir ‘Global sesli mesaj oynatıcı’ özelliği geliştirdiği, ses kayıtlarını duraklatma ve daha sonra devam ettirmeye yönelik yeni bir özellik geliştirdiği keşfedilmişti. Ve daha da önemlisi, Apple kullanıcıları için şirket, macOS Catalyst kullanarak yaklaşan iPad uygulamasına doğrudan bağlanan evrensel bir macOS uygulaması geliştiriyor.

Devamını oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*