Windows 10 Creators Update ile gelen yeni Windows Defender uygulaması

Windows 10 Creators Update ile gelen yeni Windows Defender uygulaması

Bugün Microsoft, Insider’lara yönelik bir dizi yeni özellik ve iyileştirme içeren Windows 10 Insider Preview Build 14986’yı yayınladı. Cortana, Windows Ink’i güncellediler ve Microsoft Edge’e 3 yeni uzantı eklediler. Ancak dikkate değer yeni şeylerden biri yeni Windows Defender uygulaması.

Ekim 2016 etkinliğinde yeni Windows Defender uygulamasını gösterdiler. Tamamen yeni Windows Defender uygulama tasarımı, Microsoft’un Evrensel Windows Uygulamasını takip ediyor. Ancak uygulamada henüz kayda değer bir şey yok, sadece gezinmeyi oldukça kolaylaştıran bir hamburger menüsü ile oldukça basit bir Windows 10 kullanıcı arayüzü içeriyor.

Yeni Windows Defender uygulaması şu anda önizleme aşamasındadır, yani hatalar olabilir ve çökebilir ve sorun değil. Özellikler açısından, yeni Windows Defender uygulaması, klasik Windows Defender’da bulacağınız tüm temel özellikleri içerir. İşte uygulamanın bazı fotoğrafları. Onları kontrol edin:

Ancak, yeni uygulama ile bilgisayarınızdaki tehditleri tarayabilir ve ayrıca doğrudan Windows Defender uygulamasından koruma güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, uygulamanın özellik eksikliği olabileceğini ve geliştirme aşamasında olduğunu da belirttiler.

Windows Defender uygulaması yalnızca derleme 14986 çalıştıran makine için kullanılabilir. Microsoft, bu uygulamayı önümüzdeki yılın başlarında yapılması planlanan Windows 10 Creators Update’in bir parçası olarak yayınlamayı hedefliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*