Windows 10 Creators Update ile Windows Phone’lardan Uygulama Köşesi kaldırılacak

Windows 10 Creators Update ile Windows Phone’lardan Uygulama Köşesi kaldırılacak

Microsoft, Android Cihazlar için Dijital Asistan Cortana için dün yeni bir güncelleme yayınladı. Uygulama, Android için yeni 2.1.5 sürümüne yükseltildi. Android için en son Cortana güncellemesiyle Redmond Giant, bu güncellemeden önce Android Cihazlar için mevcut olan Microsoft Band 2 desteğini kaldırdı.

Aşağıda 2.1.5 sürümüne sahip Android Cortana Güncellemesi için değişiklik günlüğü bulunmaktadır.

Uygulama açıklamasının hemen altında önemli bir not var:

Microsoft Band 2 Desteğinin kaldırılmasıyla ilgili olarak Microsoft’tan herhangi bir özel açıklama veya yorum gelmedi. Şirketin Giyilebilir cihazların üretimini iptal etmesi/durdurması, şirketin desteklememe kararının nedenlerinden biri olabilir. Android Cihazlarla 2. Grup.

Band 2 desteği, robotun işletim sisteminde giyilebilir ve asistan arasında senkronizasyon elde edilmesini sağlayan Android Cihazlar için Haziran 2016’da Microsoft tarafından tanıtıldı. Şimdi tam olarak yedi ay sonra, Android Cihazlar için Cortana’ya yapılan en son güncellemeden sonra Microsoft Band 2 desteği kaldırıldı.

Daha önce Microsoft, Windows Phone’un Çocuk Köşesi özelliklerinden birini Windows Phone’dan kaldırmıştı. Bu özellik, kullanıcıların verilerini koruyarak telefonlarını çocuklara kilitli bir durumda vermelerine izin verdi. Ancak bu özellik Windows phone kullanıcıları tarafından pek kullanılmadı ve Microsoft, Yıldönümü Güncellemesi’nin yayınlanmasıyla bu özelliği Windows Phone’dan çekti.

Çocuk Köşesi özelliği, şirket tarafından Windows Phone 8.1 için Çocuklar özelliğine göre daha güçlü olan Uygulamalar Köşesi özelliği ile değiştirildi. Kullanıcılar, bu modda hangi düğmelerin çalışacağını ve hangilerinin çalışmayacağını özelleştirebilir. Apps Köşesi, başlatmak için çok yavaştı ve sorunluydu ve ayrıca Windows Phone hayranları arasında pek popüler değildi.

Kullanım ve Müşteri geri bildirimlerine dayanarak Microsoft, şimdi Build 15007 ve üzeri sürümlerden başlayarak Apps Corner özelliğini Windows 10 Mobile’dan kaldırmaya karar verdi. Bu, Microsoft’tan Dona Sarkar’ın bugün yaptığı bir twitter gönderisinde doğrulandı: “Kullanımdaki azalma nedeniyle, Apps Corner artık 15007 ve üzeri Yapılardan başlayarak Windows 10 Mobile’da mevcut değil”.

Bu nedenle, Apps Köşesi özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar artık Build 15007 ve üzeri sürümlerdeki kullanıcılar tarafından kullanılamamaktadır. Bu özellik, Windows Phone’u resmi olarak Windows 10 Mobile yükseltmesi için desteklenmeyen kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Görüntü Nezaket: Bir Windows

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*