Windows 10 Ekim 2018 Güncelleme ISO görüntülerini indirin

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleme ISO görüntülerini indirin

Microsoft, Windows 10 Ekim 2018 Güncelleme ISO görüntülerini yayınladı ve kullanıcıların en iyi performans için güncellemeyi sıfırdan indirip yüklemelerine izin verdi.

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesinin (sürüm 1809) ISO’larını indirebilir ve doğrudan en son sürüme yükseltebilirsiniz.

Microsoft’tan ISO görüntüleri indirmenin göründüğü kadar kolay olmayabileceğini unutmamak önemlidir. Niye ya? Çünkü yazılım devi, web sitesinde doğrudan bir ISO görüntüsü sunmuyor. Bunun yerine şirket, ISO’yu indirecek ve sizin için önyüklenebilir bir USB sürücüsü oluşturacak veya PC’nizi 1809 sürümüne yükseltecek bir uygulama olan Media Creation Tool’u sunuyor.

Bilgisayarınızdan Microsoft’un Windows 10 indirme sayfasını açarsanız, sayfa size Medya Oluşturma Aracını sunacaktır. Ancak, Medya Oluşturma Aracını atlamak ve ISO’ları doğrudan indirmek için bir numara var.

Medya Oluşturma Aracı, önyüklenebilir bir medya oluşturmanıza izin verdiği için daha iyi bir seçenektir, ancak yavaş, kararsız bir internet bağlantınız varsa veya dosyaları başka bir yerde depolamak istiyorsanız, doğrudan ISO’ları indirip tamamını yapmak isteyebilirsiniz. şey manuel.

Windows 10 ISO dosyaları bazı durumlarda çok faydalıdır. Windows 10’un herhangi bir sürümünden önyüklenebilir bir sürücü oluşturmak veya birden fazla bilgisayarı yükseltmek istiyorsanız veya güncellemeyi temiz bir şekilde yüklemek istiyorsanız, ISO’ları kullanabilirsiniz.

64 bit sistem için Windows 10 Ekim 2018 Güncelleme ISO görüntüsünün indirme boyutunun 4,5 GB civarında olduğunu anlamak önemlidir. Bu yaklaşık 4500 MB.

İnternet hızınız 8Mbps ise ISO’ları 1 saat 20 dakikada indirebilirsiniz ancak 2Mbps bağlantıda 5 saate kadar uzayabilir. ISO’ları 24 saat içinde indirmeniz gerektiğini unutmayın, aksi takdirde indirme bağlantılarının süresi dolacak ve indirme başarısız olacaktır.

Önemli Güncelleme: Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi bir kez daha mevcut ve aşağıdaki yöntemi izleyerek ISO’ları alabilirsiniz.

2. Windows 10 indirme sayfasını buradan açın.

3. Sayfa size Medya Oluşturma Aracı için bir indirme bağlantısı sunacaktır, ancak Edge’de kullanıcı aracısını değiştirerek numaramızı uygulayabilir ve ISO’yu doğrudan alabilirsiniz.

Edge'de Öykünme sekmesi

4. Geliştirici araçlarını açmak için Microsoft Edge’de F12 tuşuna basın. Öykünme sekmesine gidin ve kullanıcı aracısını varsayılandan Safari (iPad) veya Microsoft Edge (Windows 10 Mobile) olarak değiştirin.

Edge, ISO indirme sayfasını yükler

5. Sayfa yenilenecek ve doğrudan ISO bağlantıları görünecektir. Artık Medya Oluşturma Aracı adımını atladınız ve sonunda dosyaları indirebilirsiniz.

6. Açılır menüden Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi’ni seçin ve onayla’ya tıklayın. Doğru dili/bölgeyi seçtiğinizden emin olun.

Sistem yapılandırmanızdan emin değilseniz, Ayarlar -> Sistem -> Hakkında’yı açın ve bilgisayarınızın 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu kontrol edin. Doğru yapılandırmayı bulmak için bölge ve dil ayarları sayfasını da açabilirsiniz.

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesinin kademeli olarak uyumlu cihazlara yayılacağı ve bu ayın sonuna kadar daha fazla cihazın kullanımına sunulacağı söyleniyor. Otomatik indirmeye ek olarak, manuel indirme seçeneği de mevcuttur.

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesini çalıştırmak için minimum sistem gereksinimlerini ayrıntılandıran makalemize göz atmak isteyebilirsiniz.

Özellik güncellemesi ayrıca uyumlu cihazlara otomatik indirme olarak sunuluyor. Ancak Microsoft, güncellemeyi bir kez daha aşamalı olarak kullanıma sunduğundan, yalnızca belirli kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Yazılım üreticisi, şirketin herhangi bir uyumluluk sorunu yaşamadan güvenli bir şekilde 1809 sürümüne güncelleyebilen sistemleri bulmak için makine öğrenimi algoritmasını kullandığını söylüyor.

Bilgisayarınız, yüklü sürücüler ve uygulamalar uyumluysa, güncelleme herhangi bir manuel işlem yapmadan önümüzdeki saatlerde veya günlerde görünecektir. Veya sadece Ayarlar uygulamasını açabilir, Güncellemeler ve Güvenlik’e gidebilir ve güncellemeleri kontrol et seçeneğine dokunarak son parçaları indirebilirsiniz.

Her şey yolunda giderse, geniş kullanılabilirlik önümüzdeki ay duyurulacak.

Bilmiyorsanız, Windows 10’un yeni sürümü çok çeşitli iyileştirmelerle birlikte gelir. Örneğin, pano içeriğini cihazlar arasında senkronize eden Bulut panosu artık kullanılabilir. Microsoft ayrıca Dosya Gezgini’ne karanlık bir mod ekledi ve gizli UWP modern Dosya Gezgini’ni tasarım iyileştirmeleriyle sessizce güncelledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*