Windows 10 Fall Creators Güncellemesi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Windows 10 Fall Creators Güncellemesi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Microsoft’un Windows 10 ile ilgili mobil çabaları şu anda şüpheli bir durumda. Yeni cihazlar, yeni işletim sistemi özellikleri vemehçalışanların tutumu, Windows Phone artık ölü görünüyor. Lumia 950/XL, son Lumia amiral gemileri büyük felaketlerdi. Etkileyici olmayan bir tasarım, buggy işletim sistemi ve neredeyse sıfır pazarlama ile telefonlar bir iz bırakamadı.

Cihazlar, Continuum özellikleri için biraz dikkat çekerken, berbat Windows Mağazası ve diğer OEM cihazlarının eksikliği, Windows 10 Mobile’ı varışta öldü. Bugün Windows Phone hayranları ve kullanıcıları için en iyisi olmayabilir, ancak Microsoft’un telefon işletim sistemine yönelik orijinal isteklerini gösteren yeni bir video, bir zamanlar platforma gerçekten önem verdiklerini gösteriyor.

Windows Central’dan Lumia 950 ve 950XL için planlanan özellikleri gösteren yeni bir rapor ortaya çıktı ve son Lumia amiral gemilerini tüm ihtişamıyla görmekten kendimizi alıkoyamayız. Kalem desteği, gelişmiş bakış ekranı özellikleri, cihaz hareketleri desteği ve akıllı kapak aksesuarıyla Lumia 950s gerçekten seksi görünüyor.

Dahili Microsoft kaynaklarından elde edilen yukarıdaki video, Lumia 950 ve 950XL’nin nasıl olması gerektiğini gösteriyor. Yukarıda gösterilen özelliklerin çoğu aslında prototip modellerde çalışıyordu ve Microsoft son anda pes etmeseydi bunu kullanıcıların hizmetine sunacaktı.

Kalem desteği en ilginç olanıdır. Aktif bir kalemle Lumias, Samsung Galaxy Note serisi phabletlerle doğrudan rekabet edebilirdi. İlginç bir şekilde rapor, kalemin hem kullanıcılardan hem de eleştirmenlerden büyük beğeni toplayan Surface Pen’den başkası olmadığını iddia ediyor.

Hareket özellikleri, iptal edilen Lumia McLaren’den devralınacaktı ve bazı 3D dokunmatik desteği de içerecekti. Video aynı zamanda Lumias’ın tasarımında da bazı küçük değişiklikler gösteriyor ancak bunlar pek dikkat çekici değil.

Bu videoyu gördükten sonra bir hayran olarak Microsoft’tan memnun olduğumu söyleyemem. Microsoft, doğrudan rakipleri Android ve iOS ile yatağa girmek yerine kendi ürünleriyle gerçekten ilgilenseydi, bu özellikler gerçekten başarılı olabilirdi. Efsanevi Surface Phone’un gelişiyle her şey değişebilecek olsa da, geleceği hakkında endişelenmeden edemiyoruz. Microsoft, telefonla gerçekten bir iz bırakacak mı yoksa sadece platformun hayranlarını ve iyi dileklerini kızdırmak için tüm görüntüleri bir kenara bırakıp başka bir Lumia 950/XL piyasaya sürecek mi? Bunu zaman gösterecek ve yapabileceğimiz tek şey oturup beklemek(iç çekmek).

Windows 10 Fall Creators Güncellemesi bu yılın sonlarında geliyor ve önceki güncellemeden daha da fazla yeni özellik içeriyor. Artık dünya çapındaki bilgisayarlar Creators güncellemesini aldığına göre, Microsoft, Eylül’de piyasaya sürülmesi planlanan yeni büyük güncellemesi için planları hakkında konuşmaya hazır (Microsoft, her Mart ve Eylül aylarında Windows 10’un yeni yinelemelerini ve güncellemelerini yayınlayacağına söz verdi) . İkinci Creators Güncellemesi olarak Microsoft, güncellemenin ilk Creators Güncellemesinde geliştirdiği temaların devamı olduğunu söylüyor. Microsoft’un önceliği, tüketicilerinin çalışma alanlarında daha yaratıcı olmalarına yardımcı olmaya kendini adamıştır.

Windows 10, Microsoft için büyük bir başarıdır ve şu anda iki yıldan kısa bir sürede dünya çapında yarım milyar cihazı çalıştırmaktadır. İşletim sisteminin benimsenmesi, şirket tarihindeki en yüksek düzeydedir; ve şimdi Microsoft, bir sonraki büyük güncellemesiyle ‘yaratıcılığı’ tamamen yeni bir düzeye taşımayı hedefliyor.

İşletim sistemi, Windows 10’u sanal gerçeklik (VR) ve karma gerçeklik dahil olmak üzere normal Windows modlarının yanı sıra çeşitli kullanım aralıkları için optimize edecek Microsoft’un yeni Akıcı Tasarım Sisteminin bir parçası olan küçük kozmetik güncellemeler almalıdır. Microsoft, çeşitli ekran şekil ve boyutlarında doğrudan görünen cihazlar arası deneyimleri kolayca oluşturmanın bir yolu olan Akıcı Tasarım Sistemini hazırlıyor. Uygulamaların telefonlardan tabletlere, dizüstü bilgisayarlara ve büyük ekranlı masaüstü bilgisayarlara kadar her yerde düzgün çalışmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ancak Fluent Design System, ekranlardan daha fazlasıdır. Aslında, giyilebilir cihazlar veya Cortana destekli akıllı hoparlörler gibi hiç ekranı olmayabilecek cihazları da kapsaması amaçlanıyor. Microsoft, Fluent Design System’ın geleneksel klavye ve fareye ek olarak dokunma, mürekkep, ses, bakış ve jest yoluyla etkileşime giren uygulamalarla başa çıkabileceğini söylüyor. Bu tasarım odağının bir Windows 10 FCU özelliği olmadığını, ancak Microsoft’un platformlar ve cihaz türleri arasındaki uygulamalarda uygulamayı planladığı bir şey olduğunu belirtmek önemlidir. Ancak son kullanıcılar bunu FCU ile daha fazla deneyimlemeye başlamalıdır. Yeni sürüm, iPhone ve Android dahil olmak üzere çeşitli farklı cihazlarınızda uyumlu uygulamalar çalıştırdığınızı varsayarak, kullanıcıların cihazlar arasında kolayca geçiş yapmasını sağlayacak Microsoft’un Grafik aracından daha fazlasını getirecek.

Ancak işletim sistemi, yeni bir görünüme bir gecede geçiş yapmayacak. Evrimsel olacak ilerici olacak. Windows Insider’ların zaten fark etmiş olması gerektiği gibi, Fluent Design öğelerini kullanmaya başlayan bazı Microsoft uygulamaları var. Microsoft ayrıca Autodesk ve SAP’nin uygulamaları bu yıl içinde Windows Mağazasına getireceğini açıkladı. Günlük tüketiciler için tasarlanmamışlardır, ancak eklenmeleri 3D tasarımcılar ve kurumsal kullanıcılar için faydalı olabilir.

Windows 10 Fall Creators Update’in en önemli özelliklerinden biri yaratıcıları hedefliyor ve Story Remix adlı bir video uygulaması. Uygulama, video yaratıcılarının ihtiyaçlarını kesinlikle karşılayacak ve videoların daha da iyi görünmesini sağlamak için makine öğrenimini getirecek, özelliklerle dolu bir video düzenleyicidir. Windows Story Remix, birden çok kullanıcının aynı etkinlikten içerik göndermesine olanak tanır ve ardından herkesin keyfini çıkarması için tek bir hikaye için bir araya getirir. Oluşturulan görüntülerin veya videoların üzerine yazmak için bir stylus kalemi veya kalemi bile kullanabilirsiniz. Bir video üzerine çizim (mürekkep) yaptığınızda, çizim profesyonel bir görünüm için hareketli bir nesneyi takip edebilir, bu dikkat çekicidir.

Fall Creators Güncellemesinin bir başka heyecan verici özelliği de “İsteğe Bağlı Tek Sürücü Dosyaları”. Bu, birçok Windows kullanıcısının özellikle “yer tutucuların” kaybından beri istediği bir şeydir. Bu yalnızca kullanıcının yerel depolama sürücüsünde yerden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda üretkenliği ve iş akışını da iyileştirecektir. İsteğe Bağlı Dosyalar ile buluttaki tüm dosyalarınıza, indirmenize ve cihazınızdaki depolama alanını kullanmanıza gerek kalmadan erişebilirsiniz. Çalışma şeklinizi değiştirmeniz gerekmez, çünkü tüm dosyalarınız hatta çevrimiçi dosyalarınız Dosya Gezgini’nde görülebilir ve cihazınızdaki diğer tüm dosyalar gibi çalışır,” diyor Office, One Drive ve One Drive’dan sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Jeff Teper. SharePoint ekipleri.

Microsoft ayrıca, geçmişte ne üzerinde çalıştığınızı görmek için basit bir takvim zaman çizelgesi kullanarak geri dönme yeteneğiyle, işleri çok daha akıcı hale getirmeyi vaat eden bir Zaman Çizelgesi özelliğini de tanıttı. Ardından, uygulamalar, dosyalar ve web siteleri dahil olmak üzere o anın tüm deneyimini otomatik olarak yeniden yükleyebilirsiniz. Apple’ın Mac’ler ve iOS cihazlar arasında aktarma özelliği gibi benzer çözümler görmüş olsak da, Microsoft’un girişimi Windows ve diğer platformlarda çalışan tüketiciler için faydalı görünüyor.

Microsoft ayrıca panosunu tüm büyük platformları kapsayacak şekilde genişletiyor. Prensip olarak, Windows 10, iOS veya Android’de herhangi bir şeyi kopyalayabilmeli ve ardından başka bir cihaza yapıştırabilmelisiniz. Microsoft, fotoğrafları, metinleri, hareketli GIF’leri, harita bağlantılarını ve daha fazlasını destekleyeceğini söylüyor.

Windows 10 Fall Creators Update, kullanmakta olduğunuz cihaz ne olursa olsun sizi çok daha üretken hale getirmeyi planlıyor. Başlangıç ​​olarak, Microsoft’un Cortana tarafından desteklenen “Kaldığın Yerden Al” dediği şey var. Bilgisayarınızı kapatırsanız, üzerinde çalıştığınız belge düzenlemeye devam edebilmeniz için telefonunuza veya tabletinize yüklenir ve Cortana yüklüyse android ve IOS kullanıcıları aynı özelliği kullanabilir.

Microsoft ayrıca sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçekliği zorlaştırıyor ve Windows 10 Fall Creators Update, bu dingil mesafesinde platform genelinde standart hale getirilmiş bir dizi özellik görecek. En büyük gelişme, Windows Karma Gerçeklik hareket denetleyicileri için destek. Çevrenizdeki duvarlarda işaretçilere veya sensörlü deniz fenerlerine gerek duymadan sanal 3B alanda gezinmek için el tipi kontrolörlerdir.

Sonbahar içerik oluşturucu güncellemesinde gelen bir diğer küçük özellik, kişileri görev çubuğuna sabitleme ve ilgili kişilerin üzerine sürükleyip bırakarak onlarla belge ve medya paylaşma yeteneğidir – bu, ilk içerik oluşturucuların güncellemesi için tasarlanmış bir özellikti, ancak son yapıda baltalandı.

Bunlar, İçerik Oluşturucu güncellemesindeki büyük değişiklikler ve iyileştirmeler olsa da, Eylül ayına kadar nihai yapıda çok daha fazla değişiklik olacağından emin olun. Ancak Microsoft, güncellemenin tamamen hazır olana kadar yayınlanmayacağını yineledi ve bu nedenle herhangi bir yayın tarihi belirlenmedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*