Windows 10 güncelleme hatası 0x80242008 nasıl düzeltilir

Windows 10 güncelleme hatası 0x80242008 nasıl düzeltilir

Windows 10 bir güncelleme attı mı 0x80242008 hatası senin üzerinde? Microsoft destek ekibine göre bu hata, güncelleme işleyicisinin kendisi işlem/güncelleme isteğini iptal ettiğinde ortaya çıkıyor.

Ancak deneyimlerimize göre error0x80242008, çoğunlukla Windows bir güncellemeyi kontrol ettikten sonra sisteminizde bazı güncelleme ayarlarını değiştirdiğinizde oluşur, ancak yine de siz ayarı değiştirmeden önce Windows’un kontrol ettiği güncellemeyi indirmeye çalışırsınız.

Örneğin, güncelleme tercihiniz “Yalnızca düzeltmeler, uygulamalar ve sürücüler” olarak ayarlanmış olarak Windows Insider Programına kaydolduğunuzda ve sisteminiz tercihinize göre indirilebilecek bir güncelleme olup olmadığını kontrol ettiğinde. Ancak bu arada güncelleme tercihinizi “Windows’un aktif gelişimi” olarak değiştirdiniz. Şimdi, bu durumda Windows, güncelleme tercihi ayarınızla eşleşmeyen bir güncelleme indirmeye çalışıyor ve bu nedenle işlemi iptal ediyor.

Peki error0x80242008’i nasıl düzeltirsiniz?İyi yeniden başlat PC’nizi açın ve güncellemeleri tekrar kontrol edin. Büyük olasılıkla size daha önce indirmeye çalıştığından farklı bir yapı gösterecektir. Ve şimdi yeni yapıyı hatasız olarak indirecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*