Windows 10 Mail uygulaması, varsayılan imzada Windows 10 Mobile referansını kaldırır

Windows 10 Mail uygulaması, varsayılan imzada Windows 10 Mobile referansını kaldırır

NetMarketShare tarafından Haziran 2018 ayı için sağlanan veriler, hem Windows 7 hem de 10’un yeni kullanıcılar kazanmayı başardığını, ancak Windows 7’nin en azından şimdilik masaüstünde en iyi seçenek olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Windows 7, 2009 yılında piyasaya sürüldü ve masaüstü işletim sistemleri için yüzde 43,03 pazar payıyla en popüler Windows olmaya devam ediyor. Haziran ayında, Windows 7 geçen ay pazar payını bir haleften daha fazla artırmayı başardı. Görünüşe göre tüm kullanıcılar şimdilik yükseltmeye hazır görünmüyor.

NetMarketShare’e göre, Windows 7 Mayıs’ta yüzde 41.79’dan Haziran’da yüzde 43.03’e yükseldi. Öte yandan, Windows 10 yüzde 34,74’ten yüzde 34,92’ye yükseldi, yeni işletim sistemi sadece yüzde 0,18 büyüme kaydetti.

Yeni bir işletim sistemi sürümünün gelmesi sayesinde Windows 10’un benimsenmesinin önümüzdeki aylarda iyileşmesi bekleniyor.

Eski ve tartışmalı Windows 8.1 işletim sisteminden bahsetmişken, geçen ay da yüzde 4,89’a geriledi. Beklendiği gibi, giderek daha fazla kullanıcı Windows 10 veya Windows 7’nin en yeni sürümüne geçtiğinden Windows XP pazar payı geçen ay düştü. Bununla birlikte, Windows XP hala dünya çapında masaüstünün yüzde 3,96’sında çalışıyor.

Microsoft, Windows XP’yi 2014’te durdurdu ve artık herhangi bir özellik veya güvenlik yaması almıyor, bunun sonucunda Windows XP düşüşünü sürdürüyor.

Windows 8.1’in kaydettiği düşüş, macOS 10.13’ün yüzde 5,36 pazar payı ile en popüler üçüncü masaüstü işletim sistemi olmasına yardımcı oldu.

Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi herkes tarafından kullanılabilir ve Microsoft’a göre Nisan 2018 Güncelleştirmesi, işletim sisteminin 2015’te piyasaya sürülmesinden bu yana Windows 10’un en hızlı benimsenen sürümüdür. Microsoft ayrıca Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesinin iş için hazır olduğunu ve şirket bunu herkes için geniş çapta kullanılabilir hale getiriyor.

Söylemeye gerek yok, Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi, işletim sisteminin en iyi sürümlerinden biridir ve ayrıca uzun bir yeni özellikler ve performans iyileştirmeleri listesi ile birlikte gelir.

Microsoft geçen hafta Windows 10 PC’lerde ve Windows 10 Mobile’da varsayılan Posta uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. Mail uygulaması için yapılan en son güncellemeyle Microsoft, bir kez daha şirketin durdurulan mobil platformu olan Windows 10 Mobile’a yapılan referansları aşamalı olarak kaldırıyor.

İlginç bir şekilde, Mail uygulaması için en son güncelleme, “Windows 10 Mobile’dan Gönderildi” varsayılan imzasını “Windows 10 cihazımdan gönderildi” ile değiştirdi, çünkü ikincisi daha mantıklı.

Microsoft’un yavaş yavaş Windows 10 Mobile’ı kullanımdan kaldırması ve şirket 2019’un sonlarında işletim sistemine güvenlik güncellemeleri göndermeyi bırakacağı için kesinlikle mantıklı. “Windows 10 cihazı” imzası, yalnızca Windows 10 Mobile yerine tüm Windows 10 cihazlarını tanıtacak.

İmzayı her zaman Mail uygulaması ayarlarından düzenleyebileceğinizi ve değişiklikleri geri alabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Windows 10 Mobile, Microsoft tarafından geliştirilen ve artık bir geleceği olmayan ancak şimdilik buna bağlı kalan kullanıcılar bulunan bir mobil işletim sistemidir. Bazıları Android veya iOS’a geçti ve diğerleri çift ekranlı cihaz olan Microsoft Andromeda’yı bekliyor

Windows 10 Mobile birçok açıdan etkilendi ve onu kullanmaya devam eden çok sayıda insan var.Uygulama desteğinin olmaması birçok kullanıcı için hala bir anlaşma kırıcıdır ve durum daha da kötüye gitse de Microsoft, Progressive Web App’in sonunda ilerlemeye katkıda bulunacağını umuyor. Windows Mağazasının büyümesi.

Büyük güncellemeler olmasa bile, Windows Phone 2018’de gerçekten iyi çalışıyor çünkü Microsoft, telefonu temel şeyler için kullanmak isteyenler için temel uygulamaları hala güncelliyor. Ne yazık ki, diğer temel şeyler için çoğu hizmetin web tabanlı sürümlerine bağlı kalmanız gerekecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*