Windows 10 Mobil İpuçları : MP3 şarkısını zil sesi olarak ayarlayın

Windows 10 Mobil İpuçları : MP3 şarkısını zil sesi olarak ayarlayın

Windows 10 Mobile ile mp3 şarkısını zil sesi olarak ayarlamak çok kolaydır. Ama yine de ayarlardan mp3 şarkısını zil sesi olarak doğrudan ayarlayamazsınız. Hala Microsoft Ringtone Maker uygulamasına ihtiyacımız var.

set-zil sesi-7

Mp3 şarkısını zil sesi olarak ayarlamak için izleyebileceğiniz basit adımlar koyuyoruz. Ayrıca, aşağıda belirtilen mp3’ün zil sesi olarak nasıl ayarlanacağına ilişkin tam demo videosunu da izleyebilirsiniz. Buna sahip olmanız gereken birkaç şey var,

set-zil sesi-9

set-zil sesi-11

Yarım iş yapıldı. Dosyayı doğru konuma kopyaladığınızı varsayarsak, şimdi Ringtone Maker uygulamasını açalım ve kopyalanan şarkımızın orada görünüp görünmediğine bakalım,

set-zil sesi-12

Uygulamayı açtıktan sonra ‘bir şarkı seç’ seçeneğine tıklayın. Zil sesi olarak ayarlamak için kullanabileceğiniz desteklenen şarkıları size gösterecektir.

set-zil sesi-5

Müzik dizinine yeni kopyaladığımız şarkı, şarkılar bölümüne aktarılıyor. Şimdi tek yapmanız gereken, genellikle en üstte gelen şarkıyı seçmek. Şarkıyı seçtikten sonra, şarkıyı çalmak ve süreyi ve uzunluğu ayarlamak için size bir oyuncu seçeneği gösterecek.

set-zil sesi-4

Kaydet düğmesine tıklayın, sizin için bir zil sesi oluşturacaktır ve isteğe bağlı olarak zil sesi olarak da ayarlayabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki resme bakın,

set-zil sesi-3

Buradan “Bunu zil sesim yap” seçeneğini seçtiyseniz, bu şarkıyı zil sesi olarak ayarlayacaktır. Şimdi ve kontrolleri doğrulayabilirsiniz.

Windows 10 mobile’da mp3’ü zil sesi olarak ayarlamak için bu kadar. Aşağıda “Windows 10 mobile’da mp3 şarkının zil sesi olarak nasıl ayarlanacağı” konulu demonun tamamını izleyebilirsiniz.

Ringtone Maker uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz,

Windows Phone Rozeti

Bize bildirin, mp3’ü zil sesi olarak ayarlayabiliyor musunuz?

Okuduğunuz için teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*