Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi indirilirken mi takıldı? Yalnız değilsin

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi indirilirken mi takıldı?  Yalnız değilsin

Windows 10 Mobile, aynı çekirdeği, UI bileşenlerini, ayarları paylaştığı ve hatta aynı UWP uygulama platformunu paylaştığı için Windows 10’un sadeleştirilmiş bir sürümü gibi görünüyordu. Ancak Windows 10 Mobile hiçbir zaman Windows 10’un sadeleştirilmiş bir sürümü olmadı. Ayrıca, işler beklendiği gibi gitmedi ve Microsoft, Windows 10 Mobile’ı yalnızca hata düzeltmelerine ve kaput iyileştirmelerine odaklanan feature2 şubesine taşımak zorunda kaldı. Artık Microsoft, Windows 10 Mobile’ın artık işletim sistemini yok eden herhangi bir yeni donanımda kullanılamayacağını onayladı.

Özellikle düşük maliyetli Windows 10 cihazları için, Windows 10’un gerçek bir soyulmuş sürümüne duyulan ihtiyaç oldukça yüksektir. ChromeOS, düşük teknik özelliklere sahip bütçe cihazlarıyla iyi çalışır. Bu, ChromeOS’u eğitim segmentinde çok popüler hale getirdi. Microsoft’un buna yanıtı Windows 10 S oldu. Her ne kadar Windows 10’un daha hafif bir sürümü olmasa da, Microsoft Store dışından uygulama indirme özelliğini devre dışı bırakarak daha hafif bir sürüm olmaya çalıştı. Bu, sonunda bilgisayarı uzun vadede yavaşlatacak yürütülebilir dosyaların yüklenmesini önleyecektir. Dolayısıyla Windows 10 S’nin tek avantajı, uzun vadede bilgisayarı yavaşlatmaması ve daha güvenli hale getirmesiydi.

Bir Twitter kullanıcısı kısa süre önce Windows 10 Lean yükleyicisinin Windows Insiders için Skip Ahead Ring’in 17650 (Redstone 5) derlemesiyle kullanıma sunulmaya başladığını öğrendi. Windows’un bu sürümünün 64-bit temiz yüklemesi, Windows 10 Pro’nun 64-bit temiz yüklemesiyle karşılaştırıldığında boyut olarak 2 GB daha küçüktür. Bu, Microsoft’un işletim sisteminden çok sayıda paketi kaldırdığı anlamına gelir.

Böyle bir özellik eksik duvar kağıdı desteğidir. Windows 10 Lean, varsayılan olarak duvar kağıdı ile birlikte gelmez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi (regedit) de eksik ancak içe aktarılabilir. Bu, Windows 10 Lean’in Win32 uygulamalarının yüklenmesiyle ilgili herhangi bir sınırlaması olmadığı anlamına gelir.

İlginç bir şekilde, Microsoft’un Polaris adı verilen Windows 10’un sadeleştirilmiş başka bir sürümü üzerinde çalıştığı düşünülüyordu. Polaris’te Win32 öğesi yoktur. Yani bu muhtemelen şirketin üzerinde çalışıyor olabileceği bir “mobil cihaz” içindir. Ancak Windows 10 Lean, şu an itibariyle Polaris gibi değil.

Microsoft ayrıca kendisini farklı cihaz türlerine uyarlayan Windows Core OS üzerinde de çalışıyor. Bunlar kafa karıştırıcı gelebilir, ancak önümüzdeki aylarda bu farklı sürümler hakkında daha fazla şey duymayı umuyoruz. Microsoft, bunlardan birini Build 2018’de de duyurabilir.

Jiminy Crickets! MS, ChromeOS ile daha iyi rekabet etmeye çalışmaya devam edecek ve bu olmuyor. Güvenlik sorunlarını çözmeleri gerekiyor.

Artık ChromeOS, GNU/Linux uygulamalarını kutudan çıktığı gibi ve güvenli bir şekilde çalıştırabiliyor, yalnızca MS için işleri daha da zorlaştıracak.

Bir şeyleri açmak ve bir şeyler eklemek, onları alıp götürmekten çok daha kolaydır.

Microsoft değişmezse, masaüstü işletim sistemleri yavaş yavaş eski hale gelecektir. 10, 20 yıl sonra şimdiki gibi bilgisayar kullanmayacağız.

Microsoft, Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesini halka sunmaya başladı ve güncellemeler manuel olarak kontrol edilerek indirilebilir. Birçok kişi ilk gün işletim sisteminin en yeni sürümünü yüklemek için acele etti ve Windows 10 Nisan 2018 Güncelleme indirmesinin belirli bir oranda takıldığı görülüyor.

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesini yüklemek için kullanıcıların tek yapması gereken güncellemeleri manuel olarak kontrol etmektir. 8 Mayıs’ta yükseltmenin, kullanıcıların tercihine bağlı olarak otomatik olarak tamamlanması bekleniyor.

Görünüşe göre Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesinin kurulum süreci, bazı kullanıcılar için beklendiği kadar sorunsuz değil. Birkaç rapor, indirmenin belirli bir yüzdede takıldığını gösteriyor. Bir veya iki saatliğine bıraksanız bile, bazı durumlarda hala %33 veya %0 gibi sabit bir rakam gösterebilir. Bir süre geçmişse ve indirme ilerleme çubuğu hareket etmiyorsa, bunu nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Microsoft, Windows işletim sisteminin tüm sürümleriyle birlikte bir sorun giderici sunuyor ve söylemeye gerek yok, Windows 10’da yerleşik bir sorun giderici de mevcuttur. İndirme sorunlarını çözebilir ve yeniden başlatmanın en kolay yöntemlerinden biridir. işlem. Sorun giderici, temel olarak Windows Update hizmetini kapatır ve önbelleği kaldırır.

Sorun gidericiye erişmek için aşağıdakileri yapın:

Windows 10'da Sorun Giderme Ayarları

Güvenli Mod, elbette Windows 10’da mevcuttur. İşletim sistemini temel bir durumda başlatırken, bilgisayarınızdaki sorunların çoğunu çözebilir.

Windows 10 güncellemelerinde sorun giderme

Yukarıdaki ipuçları, Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesini yüklerken sorunları çözebilir. Yeni bir işletim sistemi özellik güncellemesini indirme ve yükleme işleminin zaman aldığını söylemeye gerek yok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*