Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesinde Akıcı Tasarım nasıl daha iyi hale geliyor?

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesinde Akıcı Tasarım nasıl daha iyi hale geliyor?

Microsoft bugün Windows 10 için bir sonraki büyük güncellemeyi duyurdu ve şirket şimdi build17134.5’i Hızlı, Yavaş ve Sürüm Önizleme Halkalarında Windows Insider’lara sunuyor. Windows 10 Build17134.5, Nisan 2018 Güncelleştirmesini çalıştıran Insider makinelerinde kullanılabilir ve yeni özellikler getirmez.

Windows 10Build 17134.5, temel olarak yeni işletim sistemi için genel kullanıma sunulmadan önceki toplu bir güncellemedir. “KB4135051 şimdi yayınlandı ve sizi 17134.5’e güncelleyecek. Bu, tüm halkalar için geçerlidir: Hızlı, Yavaş ve Yayın Önizlemesi. Bu hızlı bir indirme/kurulum,” Microsoft’un Windows Insider ekibi bir tweet’te söyledi.

Microsoft, Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesinin genel kullanıma sunulmasının Pazartesi günü başlayacağını onayladı, ancak dünya yeni özellik güncelleştirmesini aşamalı olarak alacak. Başka bir deyişle, herkes Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesini dayone’da almayacak; bu yaklaşım, görünüşe göre Microsoft’un bildirilen hataları ele almasına ve güncellemeyi herkese göndermeden önce düzeltmesine yardımcı olduğu için mantıklı.

2017’de, Windows 10 için özellik güncellemeleri yaklaşık üç ay içinde herkesin kullanımına sunuldu. Microsoft, yeni Windows 10 güncellemesinin dağıtımını yaza kadar tamamlayabilir. Nisan 2018 Güncellemesini her zaman ISO görüntülerinden ve Medya Oluşturma Aracından yükleyebilirsiniz.

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi birkaç yeni özellikle birlikte gelir ve bu o kadar da nefes kesici bir sürüm değil. Değişiklikler küçük ama yine de kullanıcı deneyimi için önemli ve daha birçok iyileştirmeye sahip. Yeni özelliklerden bahsetmişken, güncelleme, sistemin son 30 gün içinde gerçekleşen etkinliklerinizin anlık görüntülerini almasına olanak tanıyan Zaman Çizelgesi’ni tanıtıyor. Zaman Çizelgesi ile Microsoft, kullanıcılar belirli bir zaman noktasına geri dönebildikleri ve Android için Edge’de web’de gezinme oturumu gibi etkinliklere devam edebildikleri için çoklu görev deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Microsoft ayrıca, Başlat menüsü öğeleri gibi işletim sisteminin diğer alanlarına Akıcı Tasarım getiriyor ve güncelleme ayrıca Windows 10’da daha ince değişiklikler yapıyor. Yalnızca Başlat menüsü değil, aynı zamanda görev çubuğunun kendisi de Akrilik bulanıklık efektine sahip ve benzer değişiklikler artık tüm sürümlerde mevcut. tüm işletim sistemi. Çok fazla özellik olmasa da Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi hoş bir yükseltmedir. Nisan Güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlardaki düşünceleri bize bildirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*