Windows 7 – İyi bir işletim sistemi ile yalnızca bir işletim sistemi arasındaki fark

Windows 7 – İyi bir işletim sistemi ile yalnızca bir işletim sistemi arasındaki fark

3232Paz, 28 Kasım 2021 20:38:05 PSThttps://wordpress.org/?v=5.8.2

Vista, bazılarının iddia ettiği kadar iyi bir işletim sistemiyse, bu tür sorunları görmemeliyiz. Yine de, eski XP’den daha fazla özellik getirdiği için onu kullanmak zorundayım. Yani Vista’yı seviyoruz ama bu kadar sıkıntıyla Vista bizi sevmiyor gibi görünüyor.

Windows Vista, muhtemelen Microsoft’un tarihindeki en iddialı çabalarından biriydi. Kod-adıLonghorn olarak bilinen, geliştirme döneminde Windows Vista, işletim sistemi topluluğunda büyük bir aptallık haline geldi. Sadece yavaş ve şişkin olmakla kalmadı, geliştirme öncesinde ve sırasında vaat edilen özelliklerin çoğu son sürümde asla kesintiye uğramadı. Tüm bunlara ek olarak, işletim sistemi çok geç piyasaya sürüldü.

Tüm bunlara rağmen Vista, büyük ölçüde Microsoft’un sahip olduğu OEM anlaşmaları sayesinde çok sayıda lisans sattı. Apple, Mac’e karşı PC reklamları aracılığıyla Mac’i daha iyi bir alternatif olarak pazarlamak için bu altın fırsattan yararlandı ve Leopard yüklü çok sayıda bilgisayarını sattı. Hatta MacWorld ve diğer çeşitli Apple etkinliklerindeki açılış konuşmaları sırasında Windows Vista ile alay etmeye devam ettiler.

Devasa bir dev olan Microsoft, hareket etmekte yavaştı ama sonunda nerede yetersiz kaldığını fark etti. Windows 7, kesinlikle işe yarayacak gibi görünen bir bandaj çabasıdır, ancak en iyi durumda bile, başlangıç ​​için Vista’nın olması gereken işletim sistemidir. Gerçekten masaya yeni bir şey getirmiyor ama Vista’nın hatalarını düzeltmeye çalışıyor.

Windows 7 onların kurtarıcısıdır.

Bunun Microsoft’un işine yarayıp yaramayacağını zaman gösterecek. Ancak en iyi testler ve sızdırılmış yapıları denemek, şimdilik bizi umutlu kılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*