Windows 7 oyunları Windows 10’a nasıl yüklenir

Windows 7 oyunları Windows 10’a nasıl yüklenir

Birinin Windows 7 oyunlarını Windows 10’da oynamak istemesi için pek çok geçerli neden var. Her durumda, Windows 7 oyunlarını Windows 10’a yüklemek hala mümkün ve yapılan çalışmalar sayesinde eskisinden çok daha kolay. bağımsız geliştiriciler tarafından.

Farkında olmayanlar için Microsoft oyunları Windows 2000, Windows XP ve Windows 7 ile paketlendi ve ardından sonsuza dek ortadan kayboldu. Windows 10’da Solitare gibi oyunları ücretsiz olarak da oynayabilirsiniz, ancak Microsoft sizden “premium sürüme yükseltmenizi” isteyecek ve reklamlar görebilirsiniz.

Öte yandan, Windows 7 oyunları Microsoft’un işletim sistemi serisinde çok daha belirgin bir rol oynadı.

Windows 10 için Satranç Devleri

Digital Life forum üyeleri tarafından oluşturulan üçüncü taraf bir programla, Windows 10’da Solitaire, Mayın Tarlası, Mahjong Titans ve Hearts gibi oyunları yükleyebilir ve oynayabilirsiniz.

Windows 7 oyunları için desteği etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

Bazılarınız, bilinmeyen bir program yükleme konusunda anlaşılır bir şekilde gergin olabilir, ancak programı her zaman Windows Defender veya üçüncü taraf virüsten koruma programlarını kullanarak taradığınızı unutmayın.

Elbette indirme paketini hem Windows Defender hem de VirusTotal kullanarak taradık ve Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi (sürüm 20H2) ile test ettik. Hiçbir tehdit veya yanlış pozitif tespit edilmedi.

İsterseniz, birincil makinenizde denemeden önce bu programı sanal bir makinede test edebilirsiniz.

Ayrıca, Denetim Masası’ndaki Programlar ve Özellikler sayfasına giderek bu programı kaldırabilir ve uygulamaları kaldırabilirsiniz.

27 Aralık 2020 itibarıyla bu oyunlar aşağıdaki Windows 10 sürümleriyle çalışmaktadır:

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, klasik Windows 7 oyunları birkaç saniye içinde başlayacak ve kullanıcı arayüzü hatırladığınızdan biraz daha küçük görünebilir. Bazı oyunlar ve konfigürasyonlar için pencere boyutu daha düşük bir çözünürlükte kilitlenebilir. (Unutmayın, x768 o zamanlar daha popülerdi.)

Windows 7 oyunları

Oyun içi ses çalışmaya devam ederken ve çoğu oyun kullanılabilir durumdayken, Microsoft Internet Explorer oyunları (Internet Tavlası, Internet Checkers ve Internet Spades) desteğini devre dışı bıraktı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*