Windows için düzeltmelerle birlikte Nvidia 430.64 WHQL sürücüsü yayınlandı

Windows için düzeltmelerle birlikte Nvidia 430.64 WHQL sürücüsü yayınlandı

Chromium destekli Edge, yakın zamanda Windows 10 için piyasaya sürüldü ve Microsoft, daha iyi bir gizlilik aracı da dahil olmak üzere tarayıcı için çok sayıda büyük değişiklik üzerinde çalışıyor. Bu arada Microsoft, bir dizi iyileştirme ve hata düzeltmesi içeren yeni bir Edge güncellemesi yayınladı.

Microsoft Edge Dev Build76.0.152.0 kullanıma sunuluyor ve bu sürümde yer alan değişikliklerin çoğu Microsoft Edge Canary için de mevcut. Değişiklik günlüğünde Microsoft, Yazım Denetimi’nin artık herkes için varsayılan olarak etkinleştirildiğini söylüyor. Güncelleme ayrıca İndirilenler, Uzantılar, Sık Kullanılanlar, Geçmiş ve Ayarlar’ın düzenini ve renklerini de yeniler.

Sesli Okuma özelliği artık varsayılan olarak yeni bulut destekli sesi kullanıyor. Microsoft, yeni sekme sayfasında bulduğunuz hızlı bağlantıların mantığını da güncelliyor. Bu güncellemeden sonra herhangi bir siteyi manuel olarak ekler veya düzenlerseniz, site siz silmediğiniz sürece listede kalacaktır. Tarama geçmişinize dayanan diğer siteler sık ​​sık değişecektir.

Microsoft Edge artık bazı medya oynatma kaynakları için Dolby AC3 ve E-AC3 ses kod çözmeyi de destekliyor. Artık favorileri yönet sayfasından favorileri ada göre sıralayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için arka plana sağ tıklayıp ‘Ada göre sırala’ seçeneğini seçmeniz gerekir.

ALT+SHIFT+LEFT ve ALT+SHIFT+RIGHT komutlarını kullanarak favoriler çubuğundaki favorileri de yeniden sıralayabilirsiniz.

Geçmiş sayfası, tarama geçmişini zaman aralığına göre filtreleme özelliği ile güncellendi ve ayrıca sonuçları filtreledikten sonra öğeleri arayabilirsiniz. Artık geleneksel CTRL+A da çalışıyor ve bu kısayol, geçmiş sayfasındaki tüm mevcut öğeleri seçmek için kullanılabilir.

Bir profil açılır penceresi ekleyin, artık koyu temaya uyar ve varsayılan profil simgesi, karanlık modda gri arka plana geçer. Güncelleme ayrıca araç ipuçlarını da iyileştiriyor. Sekme kapatma düğmesi için yeni bir araç ipucu bulacaksınız ve araç ipuçları artık klavye kısayollarını da destekliyor.

InPrivate penceresinin başlığı artık InPrivate içeriyor, böylece kullanıcılar tarayıcı gizli moddayken bunu belirleyebiliyor.

Geç olması hiç olmamasından iyidir, sonunda Bill Gates ve arkadaşının farkına vardığını hissediyorum.

Nvidia bugün, bir dizi hata düzeltmesiyle birlikte Windows 10, 8, 8.1 ve 7 için GeForce Game Ready WHQL 430.64 sürücülerini yayınladı.Nvidia 430.64 sürücü güncellemesi, birkaç yeni oyun için Game Ready durumunun yanı sıra güvenlik düzeltmelerini de içeriyor.

Nvidia 430.64 ayrıca NVDisplay.Container.exe tarafından daha yüksek CPU kullanımına neden olan bir hata için bir düzeltme ile birlikte gelir. Yaklaşık bir hafta önce Nvidia, 430.53 düzeltme güncellemesiyle bu kritik hatayı düzeltti ve şirket düzeltmeyi en son güncellemeye de dahil etti. Nvidia, bu sürücüye birkaç iyileştirme daha eklediğinden, daha yüksek CPU kullanımına yönelik düzeltme tek değişiklik değil.

Belirtildiği gibi, GeForce Game Ready WHQL 430.64 sürücüleri ayrıca üç yeni başlığa Game Ready statüsü ekler –World War Z,Total War: Three Kingdoms ve RAGE 2.

Bu sürücü güncellemesine dahil edilmiş birkaç hata düzeltmesi vardır. Örneğin Nvidia, kıyaslama başlatıldığında kullanıcıların titreme yaşamasına neden olan bir sorunu düzeltti. Oyun başlatıldığında uygulamanın çökmesine neden olan başka bir hata düzeltildi.

Güncelleme, Shadow of the Tomb Raider için oyunun SLI modunda başlatıldığında donduğu bir düzeltme içeriyor. DirectX 12’de Hitman 2 ile ilgili kilitlenme sorunları da giderildi.

Nvidia, videolar ikincil monitörde oynatıldığında masaüstü titremelerini de düzeltiyor.

Nvidia, Windows 10 makinelerinde sürücüyle ilgili birkaç sorunun farkındadır. Değişiklik günlüğünde Nvidia, 3D Ayarları sayfası > Dikey Senkronizasyon ayarı Adaptive Sync olarak ayarlandığında, V-Sync’in sistemi yeniden başlattıktan sonra yalnızca yerel yenileme hızında çalıştığını söylüyor.

Sniper Elite 4, R400+ sürücülerini kullanırken çökebilir. Forza Horizon 4’te belirli bir tünelden geçerken de kazalar yaşayabilirsiniz. Ayrıca Tom Clancy’s The Division II’nin DX12 modunda oynarken çökmesine ve Grand Theft Auto V kullanıcılarının MSAA kullanıldığında kısa süreli titreme/bozulma yaşamasına neden olur.

Windows 10, 7, 8 ve 8.1 makinelerinde Nvidia’nın web sitesinden en son sürücüleri manuel olarak indirebilirsiniz. Veya güncellemeleri gerçekleştirmek için GeForce Experience’ı da kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*