Wine ile Android’de Windows uygulamaları nasıl kurulur ve çalıştırılır

Wine ile Android’de Windows uygulamaları nasıl kurulur ve çalıştırılır

Microsoft kısa süre önce Intel, AMD ve ARM yonga setlerindeki Meltdown ve Spectre güvenlik açıklarını düzeltmek için güncellemeler yayınladı. Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 için toplu güncelleştirmeler, kritik güvenlik açığına yönelik bir düzeltmeyle birlikte sunulmaktadır. Windows PC’nizi Meltdown ve Spectre güvenlik açıklarına karşı korumak için Microsoft, kullanıcıların en son yazılım güncellemesini yükleyerek sistemlere yama yapmalarını önerir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, güvenlik hatasını düzeltmek için kullanıcıların en son toplu güncellemeyi yüklemeleri gerekir. Toplu güncellemeleri indirmek için bağlantıları aşağıda bulabilirsiniz.

Cihazların güvenliği ihlal edilmiş olabileceğinden ve birisinin sisteminizi ele geçirip geçirmediğini anlayamayacağınız için, kullanıcıların en son kümülatifi mümkün olan en kısa sürede yüklemeleri önerilir.

Anti-Virüs yazılımının bazı sürümlerindeki bir sorun nedeniyle yama bazı Windows PC’lere yüklenemeyebilir. Virüsten koruma yazılımınızın güncel olduğundan ve güncellemeyle uyumlu olduğundan emin olun. Ancak, Antivirüs yazılımıyla uyumluluk sorunlarını gidermek için kayıt defterini manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Microsoft yaptığı açıklamada, “Test sürecimiz sırasında, bazı üçüncü taraf uygulamalarının Windows çekirdek belleğine desteklenmeyen çağrılar yaparak durdurma hatalarının oluşmasına neden olduğunu ortaya çıkardık” dedi.

Windows Update yamayı yüklerken 0x80070643 hatası bildirirse, Microsoft, kullanıcılara Ayarlar -> Sistem -> Hakkında’ya giderek yüklemeyi doğrulamalarını ve Windows 10’un en son sürüme güncellendiğini onaylamalarını önerir. Bu, Windows Update’in yanlışlıkla güncellemenin yüklenemediğini bildirdiği bilinen bir sorundur.

Yani başlık, 8.1’in nasıl yamalandığını açıklayacağını belirtiyor ancak makalede bununla ilgili bir açıklama yok 🙁

Üzgünüm. Makaleyi 8.1 yamasına doğru bağlantıyla güncelledim, lütfen kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*