Yapışkan AI ile özçekimlerinizi eğlenceli çıkartmalara dönüştürün

Yapışkan AI ile özçekimlerinizi eğlenceli çıkartmalara dönüştürün

Prisma’nın yaratıcılarının yeni bir uygulaması olan Sticky AI, özçekimlerinizi çıkartmalara veya GIF’lere dönüştürüyor. Uygulamanın etiketlerini Whatsapp, Facebook Messenger, iMessage, Skype, Snapchat ve daha fazlası gibi çeşitli mesajlaşma uygulamalarında kullanabilirsiniz. Uygulama şu anda iOS’ta mevcut ve yakında Android için piyasaya sürülecek.Yapışkan AI’nın kullanımı çok basittir. Uygulama içi kamerayı kullanarak fotoğraf çekebilir veya fotoğraf kitaplığınızdan içe aktarabilirsiniz. Ayrıca bumeranglar oluşturabilir veya içe aktarabilirsiniz. Yapışkan AI, arka planı otomatik olarak keser ve kırptığınız görüntüyü ayrı bir kullanıcı arayüzünde kareli bir arka plan üzerinde bir çıkartma olarak görüntüler. Çıkartmanıza metin, kenarlık veya iki Prizma benzeri efekt ekleyebilirsiniz.

İşte nasıl çalıştığı. Yapışkan AI doğrudan kamera modunda açılır. İlk kez kullananlar için uygulama, çıkartma galerisine nasıl erişileceği veya bumerangların nasıl yapılacağı hakkında basit talimatlar sağlar. Bir resim çekmek için şeffaf ‘daire’ simgesine dokunmanız veya bir bumerang oluşturmak için birkaç saniye basılı tutmanız yeterlidir. Kamera modunda flaşı etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçebilir ve ön veya arka kamerayı kullanabilirsiniz. Kendi fotoğraflarınızı kullanmak istiyorsanız Fotoğraflar kitaplığınıza erişmek için yukarı kaydırın ve bir görüntü seçin. Kitaplığınızdaki tüm albümlere erişmek için üst açılır menüye dokunmanız yeterlidir. Bir resim veya bumerang çektikten sonra uygulama arka planı otomatik olarak keser ve kırpılan sürümü düzenleme bölümünde çıkartma olarak açar. Uygulama, çevrelerindeki insanları ve ekinleri otomatik olarak algılar ve çoğunlukla iyi çalışır.

Düzenleme bölümünde, çıkartmanıza yedi farklı renkte metin eklemek için ‘T’ simgesine dokunun. Ayrıca ‘gövde’ simgesine dokunarak çıkartmanın üzerine beyaz bir kenarlık koyabilirsiniz. Çıkartmada renk değişiklikleriyle efektler uygulamak için, efektleri uygulamak ve değiştirmek için resme dokunmanız yeterlidir. Şimdilik yalnızca iki efekt mevcuttur: siyah beyaz efekt ve çizgi roman stili görünüm. Görüntüyü büyütmek veya küçültmek için sıkıştırarak da yeniden boyutlandırabilirsiniz. Çıkartmayı sonlandırdıktan sonra, bir mesajlaşma uygulaması aracılığıyla doğrudan gönderebilir, sosyal medyada paylaşabilir veya sadece Fotoğraflar kitaplığınıza kaydedebilirsiniz. Oluşturduğunuz çıkartmalara, kamera modunda aşağı kaydırarak erişilen ‘çıkartma galerisi’ne giderek tekrar ulaşabilirsiniz. Üzerine uzun basarak önceden kaydedilmiş herhangi bir çıkartmayı yeniden düzenlemeyi seçebilirsiniz.

Sticky AI, sizi bir çıkartmaya dönüştüren ilginç ve eğlenceli bir uygulamadır. Birincisi, etkilendim ve onu iPhone ana ekranımda tutacağım. Ancak, kullanırken birkaç aksaklıkla karşılaştım. Uygulama birkaç kez çöktü. Bazen arka plan düzenleme işleminin tamamlanması daha uzun sürüyordu ve uygulama bazı fotoğrafların arka planını kesmedi. Ayrıca, bir çıkartma oluşturulup galeriye kaydedildikten sonra silinemez.

Yapışkan AI’yı App Store’dan ücretsiz olarak indirebilir ve mesajlaşmayı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Uygulama reklamsızdır ve uygulama içi satın alma içermez.

İndirSticky AI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*