Yeni konsept, Windows 10 Mobile’ı kesinlikle güzel kılıyor

Yeni konsept, Windows 10 Mobile’ı kesinlikle güzel kılıyor

Microsoft’un mobil platformu ölmüş olmasına rağmen, bugün bir başka Windows 10 Mobile konsepti internette dolaşıyor. Yeni Windows 10 Mobile konsepti, işletim sistemini Fluent Design ve açıkça çarpıcı görünen bazı gerekli tasarım değişiklikleri ile hayal ediyor.

Halihazırda yeterince konsepte sahip olmamıza rağmen, Windows 10 Mobile’ın bu yeni konsepti Akıcı Tasarıma odaklanıyor. Microsoft tarafından geçen yıl duyurulan yeni yarı saydamlık ağırlıklı Fluent Design System, Windows 10 Mobile’daki bulanıklık ve yarı saydamlık efektiyle kesinlikle muhteşem görünmesini sağlıyor.

Konsept aynı zamanda Microsoft’un Windows Core OS ile sunmayı planladığı değişiklikleri de yansıtıyor. Composable Shell olarak da adlandırılan CShell’in, UI’yi Windows 10 masaüstünden küçük form faktörlü cihazlara getirmesi bekleniyor. Windows Core OS ve CShell, tüm kullanıcılar için aynı görünümü, hissi ve özellikleri sağlamayı amaçlar.

“Bu proje, şimdiye kadarki en büyük yazılım parçalarından birini yeniden hayal etmemdir. Tasarımcı, 2010 yılında hayata geçen temellerin ve günümüzün grafik ve arayüz tasarımı standartlarının bir karışımıdır” dedi.

Başlangıç ​​Ekranı Duvar Kağıdı, Döşemeler, Görüntüler ve ekran navigasyonundan oluşur. Başlangıç ​​Ekranı, HTC Windows Phones’dan bir Saat kutucuğuna sahiptir ve akrilik efekt, Fluent Design sisteminden uyarlanan karolarda fark edilir.

Eylem Merkezi, bu konseptte Cortana arama düğmesinin yerini alıyor, Eylem Merkezi’ne görev çubuğundan veya gezinme çubuğundan erişilebilir ve Akıcı Tasarımlı Windows 10 masaüstü Eylem Merkezi’nin görünümünü andırıyor. Action Center’da Groove Music gibi belirli widget’lar, Android Oreo’ya benzer müzik kontrolleriyle birlikte gelir.

Başlat Ekranı, Android ve iPhone’un hassas widget’larına benzer şekilde 3D dokunmayı da destekler. “Bazı Android ve iPhone cihazlarda gördüğümüz gibi, kuvvete duyarlı ekranlara sahip bir Windows telefon hayal edin. Elinizde karoya bastıktan sonra görünen kısayolların tasarımı, Microsoft projesi McLaren’den ilham alıyor, ”diye ekledi tasarımcı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*