Yeni patent, Microsoft’un katlanabilir Windows 10 cihazının ateşine daha fazla yakıt katıyor

Yeni patent, Microsoft’un katlanabilir Windows 10 cihazının ateşine daha fazla yakıt katıyor

Microsoft tarafından dosyalanan ve USPTO tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan yeni bir patent var. Bu yeni patent ‘menteşe cihazı’ olarak adlandırılıyor ve yazılım devinin Windows Core OS çalıştıran katlanabilir bir Surface el cihazı vizyonu hakkında yeni ayrıntıları ortaya koyuyor.

Patent başvurusu, çift ekranlı Surface markalı bir Windows 10 cihazının söylentileriyle ilgili yangını daha da alevlendiriyor. Microsoft’un uzun süredir söylentileri dolaşan Surface Andromeda’nın (çift ekranlı cihaz), telefon ve büyük ekranlı bilgi işlem cihazları arasındaki çizgileri bulanıklaştırdığı söyleniyor.

Bu patent, yeni bir faktör oluşturmak üzere bükülecek olan esnek bir ekranı içeren birinci ve ikinci kısımlara sahip bir menteşeye sahip olduğu açık olan bir cihazı göstermektedir. Patent başvurusu, projenin mucidinin Kabir Siddiqui olduğunu ve geçmişte benzer çift ekranlı cihazlar patenti için başvuruda bulunduğunu öne sürüyor.

Microsoft patent menteşesi

Microsoft, patent teknolojisini aşağıda ayrıntılı olarak açıkladı:

“Mevcut kavramlar, birinci ve ikinci cihaz kısımlarını döner şekilde sabitleyebilen menteşe düzeneklerini kullanan bilgi işlem cihazları gibi cihazlarla ilgilidir. Hem birinci hem de ikinci kısımlara esnek bir ekran sabitlenebilir. Menteşe tertibatı, tek bir esnek ekranın kullanımını kolaylaştıran çeşitli özellikler sağlayabilir. İlk olarak, menteşe düzeneği, esnek ekrana uygulanan gerilimleri azaltmak için birinci ve ikinci bölümün dönüşü sırasında uzunlukları değiştirebilir. İkinci olarak, menteşe düzeneği, esnek ekranı hasardan (örneğin kıvrılma) korumak için dönüş sırasında esnek ekran için minimum bir bükülme yarıçapını koruyabilir. Üçüncü olarak, menteşe düzeneği, birinci ve ikinci kısımlar 180 derecelik bir “düz” oryantasyona döndürüldüğünde esnek ekranı destekleyebilir, böylece menteşe düzeneği üzerindeki esnek ekran ile kullanıcı etkileşimi ekranın diğer alanlarıyla etkileşimle aynı veya benzer olur. esnek ekran (örneğin, benzer dokunma hissi). Bu ve diğer özellikler aşağıda açıklanmıştır, ” açıklama okur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*