Yeni video, Nintendo Switch’te Windows 10 ARM önyüklemesini gösteriyor

Yeni video, Nintendo Switch’te Windows 10 ARM önyüklemesini gösteriyor

Microsoft’un bu yıl içinde büyük donanım değişiklikleriyle piyasaya sürülebilecek yeni bir amiral gemisi Surface cihazı üzerinde çalıştığı söyleniyor. Yeni bir patente göre Microsoft, cihazın form faktörünü değiştirirken daha iyi performans için Surface 2’si 1 arada bulunan kavrama tabanlı menteşeyi iyileştirmeyi planlıyor olabilir.

İlk olarak tarafımızca tespit edilen ‘DEBRİYAJ TABANLI DİRENÇLİ SÜRTÜNME MENTEŞESİ’ başlıklı patent 2018’in sonlarında Microsoft tarafından dosyalanmış ve 28 Şubat 2019’da USPTO tarafından yayınlanmıştır.

Patent, bir şaft ve dönme için şaftın etrafına kenetlenmiş bir bant içeren bir menteşeyi anlatmaktadır. Patent başvurusunda, düşük veya daha düşük kapanma direnci seviyelerine sahip sürtünme menteşeleri anlatılmaktadır.

Microsoft, tüketiciler için daha düşük bir kapanma direncinin uygun olabileceğini ve daha yüksek bir açılma direnci seviyesinin cihazın kararlılığını artırdığını söylüyor.

“Kapanma direnci seviyesi, bir kavrama veya başka bir kilitleme mekanizması tarafından belirlenir veya düzenlenir. Kilitleme mekanizması, yüksek veya daha yüksek bir açılma direnci seviyesini korurken, düşük veya daha düşük kapanma direnci seviyesini belirler. Bazı durumlarda, debriyajın bileşenleri dahil edilmiştir. sürtünme menteşesinin bir şaftına veya başka bir şekilde buna entegre edilmiştir. Örneğin, bir makaralı kavrama veya başka bir tek yönlü kavrama sağlamak için şaftın etrafına bir bilezik yerleştirilebilir,” Microsoft patent başvurusunda açıklıyor.

Android ve Linux’u başarıyla dağıttıktan sonra, birileri artık popüler bir oyun konsolu olan Nintendo Switch’e Windows 10 işletim sistemini koymayı başardı. Cihaz üzerinde Windows 10 ARM64 kurulabiliyor ancak şimdilik tüketiciler için pek kullanışlı değil.

Yakın zamanda ARM için Windows 10’un Nintendo Switch’e taşınabileceğini açıklayan geliştirici Ben, oyun konsolunun işletim sistemini başarıyla başlatabileceğini kanıtlayan bir video yayınladı.

“Yine de bunun pek faydalı olacağını düşünmüyorum. Ancak teoride ve pratikte standart ARM64 cihazı Windows 10’u önyükleyebilir,” diye açıklıyor Ben.

Nintendo Switch’in bir ARM yonga seti ile geldiğini ve ARM için Windows 10’un ARM’li cihazlarda çalışacak şekilde optimize edildiğini belirtmekte fayda var. İşletim sistemini Nintendo Switch’te özel UEFI bellenimi ve doğru sürücülerle başlatmak teknik olarak mümkündür. Sürücü eksikliği nedeniyle, başlangıçta birkaç sorun olacaktır. Örneğin, sistemde doğru sürücüler yoksa WiFi, Bluetooth düzgün çalışmayabilir.

Nintendo Anahtarı W10

“Şu anda pek kullanışlı değil. SD karttan önyükleme yapabilir (soğuk önyükleme sırası gerekir). Sonra Windows Çekirdeği mevcut bellek bölgesiyle boğuluyor,” diye açıklıyor Ben.

Geliştirici ayrıca, Nintendo Switch’in Windows 10 for ARM kurulum ekranını hatasız olarak başlattığının görüldüğü bir video yayınladı.

Proje ayrıca Github’da da mevcut ve artık herkes buna katkıda bulunabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*