Yeni Windows 10 Toplu Güncelleştirmesi, sürüm 1703 için düzeltmelerle kullanıma sunuldu

Yeni Windows 10 Toplu Güncelleştirmesi, sürüm 1703 için düzeltmelerle kullanıma sunuldu

OEM’ler Android güncellemesini kullanıma sunma konusunda tam olarak hızlı değiller, diğer yandan, Meltdown ve Spectre güvenlik açıkları desteklenen Windows Phone’larda düzeltildi. Microsoft bugün, Windows 10 Mobile işletim sisteminin desteklenen sürümleri için yeni bir toplu güncelleştirme yayınlıyor.

En son toplu sürüm, Windows 10 Mobile Fall Creators Update ile uyumlu Windows Phone’lar için mevcuttur. Güncelleme, işletim sistemini Build15254.158’e ilerletir ve başka hiçbir değişiklik getirmez.

Microsoft’un, Creators Update ve Anniversary Update’e sahip telefonlar için Spectre ve Meltdown düzeltmelerini de kullanıma sunduğunu belirtmekte fayda var. Windows 10 Mobile Build 15254.158, aşağıdaki değişiklikleri içerir.

Windows 10 Mobile neredeyse ölmüş olsa da, şirket 2020’ye kadar güvenlik güncellemeleri sağlamayı taahhüt ettiğini daha yeni kabul etti. Microsoft’un mobil işletim sistemi için yeni özellikler veya donanımlar gönderme planı olmamasına rağmen, Windows Phone’unuzun güvenliği birinci sınıftır. Android’e kıyasla.

Microsoft, bu hafta başlarında Windows’a acil durum güncellemeleri gönderdi. Windows 10, 8.1 ve 7 işletim sistemlerinde Intel, AMD ve ARM yonga setlerindeki Meltdown ve Spectre güvenlik açıklarını düzeltir.

Bu güncellemeden sonra birçok uygulama başlamıyor! Wats’app, telgraf ve çok daha fazlası… Bu gerçekten güncelleme mi? Görünüşe göre, diğer projeler uğruna bu projeyi hızla kapatmak amacıyla, kullanıcıların planlı olarak piyasaya sürülmesi gibi. Bu çok üzücü ve geçmişte dijital dünyanın amiral gemisi olan şirketin güvenilirliğini zedeliyor.

Bilinen sorun, önümüzdeki ay düzeltilecek.

Microsoft bugün, Creators Update diğer adıyla sürüm 1703’ü çalıştıran Windows 10 cihazları için yeni bir Toplu Güncelleştirme yayınladı. Bu güncelleştirme, PC’lerinde ve Tabletlerinde Creators Update’in yüklü olduğu kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

En son Kümülatif Güncelleme, 15063.936 sürümüyle birlikte gelir. Bu güncellemede eklenen yeni bir özellik yok. Güncelleştirme, Internet Explorer’ın düzgün yanıt vermemesiyle ilgili sorunlarla birlikte Microsoft Outlook için Kimlik Doğrulaması gibi bazı kritik sorunları gidermek için yayınlanıyor.

Toplu Güncelleme ayrıca, PC’lerinde 1703 sürümü yüklü olan kullanıcılar için diğer performans düzeltmelerinin yanı sıra Uzaktan Kimlik Doğrulama için düzeltmeler de getiriyor.

En son güncelleme, bazı yerelleştirilmiş cihazların kullanıcı arabirimini (UI) kullanılamaz hale getiren yanlış dizeler göstermesi sorunu için düzeltme getiriyor. Bu, Microsoft’un artık bir Toplu Güncelleştirme yaparak düzelttiği olağandışı bir davranıştı.

Sorun, kullanıcıların cihazlarına Creators Update’i yüklediklerinde meydana geldi ve bu da PC’nin donmasına ve kullanıcı arayüzünün tamamen yanıt vermemesine neden oldu. Microsoft, sorunu düzeltmenin yanı sıra, Toplu güncelleştirmeyi yüklemeye çalışırken ortaya çıkacak küçük bir sorunu da kullanıcılara bildirmiştir.

Şirket, uyumlu olmayan veya kayıt defteri anahtarına sahip olmayan antivirüs çözümlerini yükleyen veya çalıştıran kullanıcıların Toplu Güncelleme’yi indiremeyeceklerini söylüyor. Bu, Microsoft tarafından bir süre önce tanıtılan ve gelecekteki tüm yama Toplu Güncelleştirmeleri için de geçerli olan ilkedir.

Politika, kullanıcıların verilerini riske atan uygun bir kayıt defteri anahtarına sahip olmayan herhangi bir üçüncü taraf antivirüs çalıştırmasını önlemek için şirket tarafından tanıtıldı.

Microsoft’un, önümüzdeki hafta kullanıma sunulması gereken aylık Yama Salı Toplu güncelleştirmesinin bir parçası olarak bilinen sorun için bir düzeltme yayınlayacağını umuyoruz.

En son derlemeyi indirip indiremediğinizi kontrol etmek için, herhangi bir ek güncelleme olup olmadığını doğrulamak için Güncellemeleri Kontrol Et’e tıklamanız gerekir. En son Toplu Güncellemeyi yükleyip yükleyemediğinizi aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*