1.2 milyondan fazla ART kiti, kamu görevlileri için 8 haftalık rutin rutin testler, Sağlık Haberleri ve En Çok Okunan Haberler için ayrıldı

1.2 milyondan fazla ART kiti, kamu görevlileri için 8 haftalık rutin rutin testler, Sağlık Haberleri ve En Çok Okunan Haberler için ayrıldı

SİNGAPUR – Geçen yıl koronavirüs pandemisi başladığından beri, fikri mülkiyet hukuk firması That.Legal LLC, evden çalışabilen tüm personelinin bunu yapmasını şart koştu.

Ancak üç odalı Konut Kurulu dairesinde oturan çalışanlarından biri evden çalışacak yeri olmadığı için işe geliyor.

Bu nedenle firma, işe giden çalışanların bu süre boyunca antijen hızlı test (ART) kitlerini kullanarak Covid-19 için kendi kendine test yapmasını gerektiren sekiz haftalık listeli rutin test (RRT) rejimine kaydoldu.

Kayıtlı tüm çalışanların iki aylık bir süre boyunca haftalık olarak kendilerini test etmeleri gereken RRT, 6 Eylül’de duyuruldu.

Programdaki şirketlere her çalışan için sekiz ART kiti verilecek.

Hukuk firmasının yönetici direktörü Bay Mark Teng, çalışanlarının güvenliğini sağlamak için kayıt olduklarını söyledi.

Halihazırda zorunlu RRT’ye tabi olmayan ve yerinde çalışan çalışanları olan şirketler RRT için uygundur.

Singapur’un en büyük işvereni olan kamu hizmeti, bu girişimle başı çekiyor ve 153.000 kamu görevlisinin her birine sekiz ART kiti dağıtacak.

Bu, 16 bakanlıkta ve 50’den fazla yasal kurulda çalışan memurlar için 1,2 milyondan fazla kit anlamına geliyor.

Kamu Hizmeti Bölümü The Straits Times’a şunları söyledi: “Toplum enfeksiyonları hızlı bir şekilde arttığından, kamu hizmetinde düzenli olarak kendi kendine test uygulaması başlatıldı.”

Düzenli testlerin bakanlıkların ve kurumların enfeksiyonları hızlı bir şekilde tespit etmesine, enfekte olanları izole etmesine ve iş yerlerini güvende tutmasına yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

İşe alım şirketi Robert Walters Singapore, işyerlerinde kümelenme oluşumunu en aza indirmeye yardımcı olabileceğinden, şirketlerin bu girişime katılmalarının ne kadar faydalı olduğunu kaydetti.

Personelinin çoğunun ofise dönmesini bekleyen şirketlerin bunu yapması gerektiğini söyledi.

Geçen ay çok bakanlıklı bir görev gücü basın toplantısında, Ticaret ve Sanayi Bakanı Gan Kim Yong, çalışanları düzenli olarak kendi kendini test etmeye çağırdı.

Görev gücünün eşbaşkanlarından Bay Gan, “Herkesi, kalabalık yerleri ziyaret etmeden önce test etmeyi bir yaşam biçimi haline getirmeye ve kendi kendini test etmeye çağırıyoruz” dedi.

Singapur Ulusal Üniversitesi Saw Swee Hock Halk Sağlığı Okulu’ndan Doçent Hsu Li Yang, bu test rejiminin Cumhuriyet’in Covid-19 ile savaşmak için aldığı yaklaşımla uyumlu olabileceğini söyledi.

Bulaşıcı hastalıklar uzmanı şunları söyledi: “(Bu), ölümleri ve sağlık kapasitemizin üzerindeki baskıyı en aza indirmeye çalışırken, endemik bir Covid-19 durumuna doğru ilerlemek.”

Snow City Singapore gibi çeşitli turistik yerler, çalışanlarına gönüllü olarak ART testleri uygulamıştır.

Singapur Cazibe Merkezleri Derneği başkanı Dr Kevin Cheong, Singapur Bilim Merkezi, NERF Action Xperience, Kiztopia ve diğer ilgi çekici yerlerin, bir kısmı ART kitlerini tedarik ettiklerini onayladıkları anda yapmayı planladıklarını söyledi. Devlet.

ST’yi yayınlayan SPH Media Limited’in ana şirketi Singapore Press Holdings (SPH) de girişime katıldı. Geçen aydan beri sahada çalışmak zorunda olan personele kitleri dağıtıyor.

Buna gazeteciler ve güvenlik hizmetleri, prodüksiyon ve radyo çalışanları ile temizlikçiler ve kantin operatörleri dahildir.

Sağlık takviyeleri şirketi HST Medical, depo ve lojistik personelinin kitleri yerinde toplamasını da ayarladı. Sekiz haftalık RRT’ye 10 Ekim’den itibaren başlayacaklar.

Uyumluluğu sağlamak için, personelinin kalıcı bir işaretleyici kullanarak test kitine isimlerini ve test tarihini yazması gerekecektir.

ART testi ile pozitif çıkan ancak fiziksel olarak iyi durumda olan çalışanların 72 saat evde kendilerini izole etmeleri ve ardından başka bir ART testi yapmaları önerilir.

Sonuç olumsuz ise işe dönmelerine izin verilir.

Pozitif test ederlerse, negatif bir sonuç alana kadar her 24 saatte bir kendilerini izole etmeye ve başka bir ART almaya devam etmelidirler.

Bir kite kaydolmak için şirketler bu web sitesine başvurabilir.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*