10 kolay numarayla yeni Pixel telefonunuzu daha iyi hale getirin

10 kolay numarayla yeni Pixel telefonunuzu daha iyi hale getirin

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

İçindekiler

Yeni bir telefon almak heyecan verici. Plastiği soymak, kutuyu açmak ve cihazınızı ilk kez ateşlemek her zaman özeldir. Asıl soru, bundan sonra ne yapacaksın? Telefonunuzu biraz daha size ait hissettirmenin birçok yolu vardır, ancak nereden başlayacağınızı seçmek zor olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, yeni Google telefonunuzu daha da iyi hale getirmek için kutudan çıkar çıkmaz uygulayabileceğiniz on Pixel 6 ipucu ve püf noktası burada.

1. Şimdi Yürütülüyor’u açın

Ryan Haines / Android Otoritesi

Dışarıdayken çalan müziği duyacaksınız. Bazen sadece asansör müziğidir, bazen de şarkının adını öğrenmek istersiniz. Acele edip Shazam gibi bir üçüncü taraf uygulamasını açabilirsiniz, ancak Google’ın Şimdi Yürütülüyor özelliği hayatı daha da kolaylaştırıyor. Ortam müziğini dinler ve ana ekranınızın alt kısmında hem şarkıları hem de sanatçıları tanımlar.

Şimdi Yürütülüyor’u izlemenin ve etkinleştirmenin en kolay yolu, Ayarlar menünüze gitmektir. Buradan arama çubuğunu açın ve “şimdi oynatılıyor” yazın. Ayarı açmak ve değiştirmek için ilk sonuca dokunabilmeniz gerekir. Google Pixel 6 ilk kurulum menüsündeki seçeneklerden biri olduğu için Şimdi Yürütülüyor’u zaten etkinleştirmiş olabilirsiniz, ancak etkinleştirmediyseniz, kesinlikle özelliği izlemeye değer.

2. Hızlı Dokunmayı Etkinleştirin

Ryan Haines / Android Otoritesi

Birçok Pixel kullanıcısı, Active Edge özelliğini önceki nesillerden sevgiyle hatırlıyor. Ne de olsa Google, Pixel 5’ten çıkarmadan önce Pixel 2, 3 ve 4’e dahil etti. Active Edge, Google Pixel 6 için muzaffer bir dönüş yapmamış olsa da, favorilerinizden bazılarını kullanmanın yeni bir yolu var. özellikleri.

Google, yeni Pixel 6 özelliğini Quick Tap olarak adlandırıyor. Pixel 6 lansmanı sırasında Snap Camera’ya erişmenin hızlı bir yolu olarak Quick Tap’ı gösterdi, ancak yapabileceğiniz çok daha fazlası var. Tek yapmanız gereken komutunuzu ayarlamak ve ardından başlatmak için Pixel 6’nızın arkasına iki kez dokunmak. Örneğin, Quick Tap’ımı evimdeki akıllı ışıkları yönetmek için Lifx uygulamasını başlatacak şekilde ayarladım.

Hızlı Dokunmayı etkinleştirme adımları şunlardır:

3. Bir Pixel 6 kasası satın alın

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Krem rengi Cyrill kılıfı bugün iyi görünüyor ama lekeler onun en büyük düşmanı olacak.

Pekala, Google Pixel 6’nızı özelleştirmenin bir sonraki yolunun yazılımla hiçbir ilgisi yok. Ancak, telefonunuz için her zaman sağlam bir kasaya yatırım yapmalısınız. Sonuçta, Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, hem ön hem de arka camdan yapılmıştır. Verilmiş, bu Gorilla Glass Victus (veya vanilya Pixel 6’nın arkasındaki Gorilla Glass 6), ancak yenilmez değil.

Neyse ki, her iki model için de favori vakalarımızdan birkaç liste hazırladık (yukarıdaki bağlantılara tıklayın). Seçtiklerimiz, telefonunuzu sergilemek için şeffaf kılıflar, depolama alanınızı artırmak için cüzdan kılıfları, bir sonraki maceranız için dayanıklı kılıflar ve daha fazlasını içerir. Şimdi tek yapmanız gereken hangisinin size uygun olduğunu seçmek.

4. Malzemeyi Kucaklayın

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

Bir dizi yeni widget’tan arka planınızla değişen uygulama simgelerine kadar özelleştirmenin birçok yolu vardır. Ne yazık ki, renk koordineli uygulama simgeleri şu anda Google’ın uygulamalarıyla sınırlıdır, ancak gelecekte bu değişikliği görmeyi her zaman umabiliriz. Süslü yeni widget’ları istiyorsanız Google uygulamalarına bağlı kalmanız gerekecek, ancak en azından aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla seçeneğiniz var.

Bizim favorilerimizden biri, burada hakkında yazdığımız Google Fotoğraflar widget’ı. 5.65 sürümü güncellemesine sahip olduğunuz sürece, favori fotoğraflarınızı sergilemek için yarım düzine farklı widget şekli arasından seçim yapabilirsiniz. Bizim favorilerimizden biri, renk uyumlu uygulama simgeleriyle birlikte yukarıdaki resimde görebileceğiniz blobby.

5. Google Asistan Hızlı İfadeler’i kurun

Ryan Haines / Android Otoritesi

Google Asistan’ın genel Pixel deneyimi için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Sonuçta sesli komutlar, akıllı ev ürünleri ve daha fazlasıyla çalışmak için Google Asistan’a ihtiyacınız olacak. Ancak, Pixel 6 serisinin hayatınızı daha da kolaylaştırmak için bir dizi özel Hızlı Sözcük içerdiğini fark etmemiş olabilirsiniz.

Bu Hızlı İfadeler, gelen bir aramaya “cevap” veya “reddet” diyerek yanıt vermek gibi şeyler yapmanızı sağlar. Ayrıca daha önce yapamadığınız bir alarmı eller serbest olarak durdurabilir veya erteleyebilirsiniz. Google Asistan Hızlı İfadeleri başlatma adımları şunlardır:

Şu anda bu özellik yalnızca aramalar ve alarmlar için çalışıyor, ancak Google’ın gelecekte Hızlı İfadeleri genişletmesini kesinlikle umuyoruz.

6. Canlı Altyazıyı Etkinleştir

Ryan Haines / Android Otoritesi

Yatağınızda uyuyan bir partnerle ya da gürültülü bir ortamda ya da erişilebilirlik nedenleriyle ihtiyacınız varsa, Canlı Altyazı medyanın keyfini çıkarmaya çalışırken ancak sesi duyamıyorsanız harika bir özelliktir. Google’ın AI odaklı aracı, herhangi bir medyaya altyazı ekler. Buna videolar, podcast’ler, sesli mesajlar ve bir Pixel telefonda gerçek telefon görüşmeleri dahildir.

Canlı Altyazıya ses seviyesi düğmesi aracılığıyla erişilebilir. Sesi her yükselttiğinizde veya alçalttığınızda, Canlı Altyazı arasında geçiş yapmak için küçük bir balonun belirdiğini göreceksiniz. Bu, sesinizi duyamadığınızda altyazıyı açmanıza ve ardından gürültü kesildiğinde tekrar kapatmanıza olanak tanır. Canlı Altyazı denetimleri görünmüyorsa şu adımları izleyin:

7. Klavye boyutunu ayarlayın

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun büyük ve ağır olduğundan bir veya iki kez bahsetmiştik. Ayrıca bazı durumlarda garip bir şekilde düzenlenmiştir. Ellerinizin ne kadar büyük veya küçük olduğuna bağlı olarak, klavyeye uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz. Ağırlık esas olarak yukarı doğruyken ekranda çok düşük oturuyor, bu nedenle kendinizi Pixel 6’yı normalden daha yüksek tutarken bulacaksınız.

Farkı kapatmak için tek yapmanız gereken klavyeyi yukarı kaydırmak. Bu, daha iyi bir yazma deneyimi sunmalı ve alt sıradaki tuşlara daha kolay erişilmesini sağlamalıdır. Klavye ayarlarınızı nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:

8. Parmak izlerinizi iki kez kaydedin

Ryan Haines / Android Otoritesi

Google Pixel 6 serisindeki parmak izi okuyucuları hassas olabilir. Google’ın artık tasarım gereği olduğunu söylediği rakiplerin seçenekleri kadar hızlı veya güvenilir değiller. Aslında gelişmiş güvenlik algoritmalarına bağlı olup olmadığını söyleyemeyiz. Ancak şunu söyleyebiliriz ki en çok kullandığınız parmak izlerinizi birden fazla eklemek isteyebilirsiniz. Sensörün yerleşimi göz önüne alındığında, bu muhtemelen başparmaklarınız anlamına gelir ve Google, her iki basamağın tekrarını eklemek için yeterli alan sunar. Bu, parmak izi okuyucuları için klasik bir numaradır, ancak telefonunuzun kilidini açmaya çalışırken yeniden deneme sayısını sınırlamanın iyi bir yoludur. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Aynı menüden istenmeyen parmak izlerini de silebilirsiniz.

9. Uyumlu bir şarj cihazı satın alın

Robert Triggs / Android Otoritesi

En yüksek şarj hızlarına ulaşmak için uyumlu bir şarj cihazı satın almak isteyeceğiniz aksesuarlarla ilgili başka bir ipucu. Ne de olsa Pixel 6, Google’ın kendi 30W şarj cihazıyla en hızlı şekilde şarj olmasıyla övünüyor. Telefonun ulaşabileceği gerçek hızın 22W’a daha yakın olduğunu belirlememize rağmen, Pixel 6 yine de bu işarete ulaşmak için USB Güç Dağıtımı PPS özellikli bir şarj cihazı gerektiriyor.

Bu, Samsung’un en yeni Galaxy cihazlarının gerektirdiği standartla aynıdır ve USB Power Delivery 3.0 standardının bir adım ötesindedir. Her şarj cihazının hangi standartları desteklediğini kontrol etmeniz gerekecek, ancak araştırma yapmanıza gerek kalmaması için, aralarından seçim yapabileceğiniz bazı harika uyumlu seçeneklerin bir listesini zaten bir araya getirdik!

10. Kamera ayarlarınızı değiştirin

Ryan Haines / Android Otoritesi

Telefonunuzu biraz daha kendinize ait hissettirmek için son bir Pixel 6 ipucu, kamera ayarlarınızı yapmaktır. En sevdiğimiz ayar, kamera yakınlaştırmanızı kontrol etmek için ses düğmesini kullanmaktır. Ekranı sıkıştırmak ve sıkıştırmak yerine, bu, yakınlaştırmak için sesi artırmaya veya uzaklaştırmak için sesi kısmanıza izin verir. Yakınlaştırmak için yakınlaştırmanın veya önceden ayarlanmış yakınlaştırma mesafelerine dokunmanın biraz daha zor olabileceği Pixel 6 Pro’nun devasa ekranında özellikle yararlıdır.

Bu sırada kamera seslerinizi değiştirebilir, Gece Görüşünü nasıl kullanmak istediğinizi seçebilir ve ızgara veya Altın Oran gibi yardımcı kılavuzlar ayarlayabilirsiniz. Kamera kontrollerinizi ayarlamak için şu adımları izleyin:

Yakınlaştırma özelliğini kullanmak istemiyorsanız, deklanşörü ve kamera ses düzeyinizi de kontrol edebilirsiniz.

Bunlar, yeni Google telefonunuzu kutudan çıkar çıkmaz özelleştirmek için en sevdiğimiz Pixel 6 ipuçlarımız. Paylaşacak başka püf noktalarınız varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirdiğinizden emin olun!

Orijinal makaleyi buradan okuyun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*