11 yeni Samsung ticari markası Nudge’ı içeriyor: Samsung Galaxy S6 için yeni temassız kontrol özelliği?

11 yeni Samsung ticari markası Nudge’ı içeriyor: Samsung Galaxy S6 için yeni temassız kontrol özelliği?

samsung logosu

Samsung, Amerika Birleşik Devletleri Patentleri ve Ticari Marka Ofisine son zamanlarda 11 yeni patent doldurdu. Birçoğu ilginç veya yeni değil – özellikle yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy A serisinden, söylentilere göre Samsung Galaxy E5 ve E7’den ve söylentilere göre Samsung Galaxy Grand Max’ten gelenler – ancak burada ilgimizi çekecek kadar yeni var.

Elde ettiğimiz şey, Samsung’un diğer tek harfli serilerine (Samsung Galaxy J3, J5 ve J7) benzer şekilde numaralandırılmış bir “J” akıllı telefon serisi ve yeni ortaya çıkan bir akıllı telefon serisi. Samsung Galaxy E3 Bu, Samsung’un tanıtmasını beklediğimiz E serisini tamamlayabilir.

Tüm bunların ötesinde, her şeyden çok gözümüze çarpan ilginç bir yeni ticari marka var: Samsung Nudge. Bu özel ticari markanın, “diğer bilgisayar uygulamalarının, bilgisayarların, telefonların, akıllı saatlerin ve diğer mobil ve multimedya cihazlarının temassız kontrolü için jest, yüz ve ses tanımayı yakalamak için kullanılan yazılım”dan bahseden bir açıklaması vardır.

Ne yazık ki, bu ticari markalar çoğu zaman vermese de, bundan daha fazla bilgi sunmaz. Görünüşe göre Samsung, yaklaşan bir TouchWiz yükseltmesi için yeni ve büyük bir temassız kontrol özelliğini geliştiriyor olabilir.

Şirket halihazırda mevcut akıllı telefonlarda bir dereceye kadar jestleri ve yüz tanımayı kullanıyor ve hepimiz Samsung’un Google Asistan’ı ve S Voice ile Siri komutlarını aldığını biliyoruz, ancak bu ticari marka, onu birleştiren sağlam yeni bir bakış açısı göreceğimiz anlamına gelebilir. Kapsamlı bir temassız kontrol deneyimi için üç unsurun tümü, yalnızca Motorola’nın rekabet ettiği bir deneyimdir. Bu olursa, Samsung bunu akıllı telefonlarında en önemli özellik olarak öne çıkarmak isterse şaşırmayacağız.

ile tanıtıldığını gördüğümüz bir şey olacak mı? Samsung Galaxy S6 Gelecek ay Mobil Dünya Kongresi’nde? Tahmininiz bizimki kadar iyi, ancak Samsung bize 2015 için ilk ürünlerini gösterdiğinde bunu kendimiz öğreneceğiz.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*