13 Google Pixel 3 İpuçları ve Püf Noktaları

13 Google Pixel 3 İpuçları ve Püf Noktaları

Google’ın piksel 3 ve Pixel 3XL yine yılın en iyi cihazları arasındaydı ve donanım yeterince yetenekli olsa da, bu cihazları çoğunlukla özel yapan şey kesinlikle bu değil. Bu yıl geri dönen bir donanım özelliği için bir istisna yapmış olsak da, Google’ın bu telefonlara entegre ettiği yazılım ve AI akıllıları, temel özellikleri aşmalarına yardımcı olur, ancak burada Pixel 3 veya Pixel’inizi kullanmanızı sağlayacak 13 ipucu ve püf noktası var. 3 XL daha da büyük bir zevk.

1. Ekran Aramaları

Pixel 3 ve Pixel 3 XL sahipleri, telefonla pazarlama belasıyla mücadele etmek için cephaneliklerinde yeni bir silaha sahipler ve bu, Kasım ayı sonlarında kullanıma sunulan “Ekran Çağrısı” özelliğidir. Bu, varsayılan olarak etkinleştirilmiştir, bu nedenle kurmak için yapmanız gereken özel bir şey yoktur, ancak tam olarak nasıl çalıştığından emin olmayabilirsiniz.

İstenmeyen e-posta gibi görünen bir arama alırsanız (veya bir arkadaşınızı veya sevdiğiniz birini rahatsız etmek gibi hissediyorsanız), gelen bir arama açıldığında mavi “Ekran Araması” düğmesine dokunmanız yeterlidir ve arayan kişi aramanın tamamlandığını belirten otomatik bir mesaj alır. Google tarafından taranır ve adlarını ve aramanın amacını bırakmaları için, bunu yaparlarsa, arayanın söylediklerinin bir dökümünü görürsünüz ve aramayı yanıtlamayı, aramayı bitirmeyi veya aşağıdakilerden birini kullanmayı seçebilirsiniz. daha fazla bilgi almak için hazır yanıtlar.

2. Dijital Refah

Pixel’e özel değil, Kasım ayının sonlarında Pixel cihazlarına sunulan bir başka özellik de Digital Wellbeing’dir; bu kullanışlı küçük araç, cihaz kullanımınızı kontrol etmenize yardımcı olur. Bu, gerçek bir uygulamadan ziyade bir ayardır ve uygulamalarınızla harcadığınız süreyi kullanılan dakikalara, alınan bildirimlere ve açılma sürelerine bölerek ilgili bir dizi istatistiği görüntülemenize olanak tanır. Sadece kullanımınızı izlemenin ötesinde, cihazınızı birkaç farklı yolla kullandığınız süreye sınırlama getirmeyi seçebilirsiniz.

Birincisi, tek tek uygulamaları kullanımınız için 5 dakikalık artışlarla kelimenin tam anlamıyla bir zamanlayıcı yerleştirmektir, bir dakikanız kaldığında bir bildirim alacaksınız ve ardından “Daha fazla bilgi edinin” seçeneğini tıklama seçeneği ile zamana ulaştığınızda uygulamayı kapatacaktır. ” ve ya daha fazla zaman ekleyin ya da zamanlayıcıyı tamamen devre dışı bırakın. İkincisi, kendiniz için bir program belirlemenizi sağlayan ve günün sonuna geldiğinizde cihazın gri tonlamaya geçmesini ve/veya Rahatsız Etmeyin’i açmasını sağlayan “Rüzgar Kısma” özelliğidir.

3. Kablosuz Şarj

Bir şekilde kaçırmış olmanız durumunda, kablosuz şarj nihayet Pixel 3 ve Pixel 3 XL ile Google cihazlarına geri döndü. Herhangi bir standart Qi şarj cihazı 5W şarj için çalışır, ancak 10W hızlı şarjın avantajından yararlanmak için şu anda tek seçeneğiniz Pixel Stand veya Belkin BOOST UP Kablosuz Şarj Cihazıdır, Google’ın tamamen Qi standardına uymayan sinir bozucu kararı sayesinde. Son kısım sinir bozucu olsa da, birkaç yıl içinde ilk kez kablosuz şarjın geri gelmesi bir rahatlama ve Pixel Stand, Pixel 3 veya Pixel 3 XL’inizi temel olarak bir mini Google’a dönüştürme ek bonusu ile oldukça harika bir şarj cihazıdır. Ana Merkez.

4. Günlük Duvar Kağıdı

Her gün aynı duvar kağıdından sıkıldıysanız, ancak bunu kendiniz değiştirmek için gerçekten zaman ayırmak istemiyorsanız, Google Duvar Kağıdı uygulaması sizi bu güçlükten kurtarabilir. Ana ekranınızdaki herhangi bir boş alana uzun basın ve “Duvar Kağıtları”na tıklayın. Sırasıyla kendi fotoğraflarınız ve iki farklı canlı duvar kağıdı seti olan ilk üç kategoriyi atlayın, bundan sonraki her kategoride sol üst köşede her 24 saatte bir sizin için işleri otomatik olarak değiştirecek bir “Günlük duvar kağıdı” seçeneği olacaktır.

5. Google Fotoğraflar Yedekleme

Bir Pixel cihazına sahip olmanın getirdiği harika ekstralardan biri, kendinizi “Yüksek kalite” ayarıyla sınırlamak veya ödeme yapmak zorunda kalmadan Pixel’de çekilen fotoğraflarınızı ve videolarınızı orijinal kalitede Google Fotoğraflar’a ücretsiz olarak yedekleyebilmenizdir. Orijinal kaliteli fotoğraflarınız için ekstra alan satın almak için ayda 2, 3 veya 10 ABD doları.

6. Kamera Kısayolu

Pixel 3’e özgü olmayabilir ama bir şekilde cihazlarında buna sahip olan ve hiçbir fikrim olmayan insanlarla tanışmaya devam ediyorum. Güç düğmesine iki kez dokunmanız yeterlidir; kamera birkaç dakika içinde çalışır ve çekime hazır olur. Bu özellik sayesinde nadiren bir fotoğraf çekimini kaçırırım ve sizi ana ekranınızdaki kamera uygulaması için boş yere harcamaktan kurtarabilir.

Kameranızı hızlı bir şekilde çalıştırdıktan sonra, hızlı bir selfie çekmek istiyorsanız, bileğinizi iki kez çevirmeniz yeterlidir; kamera öne geçer. Bunun, deklanşörün solundaki düğmeye basmaktan çok daha hızlı olduğundan emin değilim, ama ne olursa olsun düzgün bir numara.

8. Hareketle Gezinme

İster beğenin ister beğenmeyin, hareket navigasyonu Pixel 3’ünüzde Android 9 ile hayatın bir parçası olacak ve tüm erken şikayetlere rağmen, ayarlamanın benim için oldukça sorunsuz olduğunu söyleyebilirim. Görünüm biraz değişmiş olsa da, gezinme çubuğunuz hala gerektiğinde sizi ana ekrana döndürecek eski güzel ana sayfa düğmesini içeriyor ve uygun olduğunda geri düğmesi ana sayfa düğmesinin solundaki tanıdık yerinde olacak. Burada işlerin biraz değiştiği yer, ana sayfa düğmesinden yukarı doğru küçük bir kaydırma, sizi etkin uygulamalarınız arasında geçiş yapabileceğiniz çoklu görev ekranına götürür. Uzun bir kaydırma, sizi uygulama çekmecelerinize götürecektir. Sağa hızlı bir kaydırma, sizi en son kullandığınız uygulamaya götürür veya sağa kaydırır ve tüm etkin uygulamalarınız arasında gezinmek için parmağınızı aşağıda tutar ve uygulamaya girmek için yukarı kaldırır.

9. Karanlık Mod

Android 9 ile, bazı işletim sistemi öğelerini beyazdan siyaha değiştiren karanlık mod ile işleri biraz değiştirebilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, bu, Android işletim sistemi ekranlarının çoğunda bile etkilenmemesini istediğiniz kadar yaygın değildir, ancak bildirim bölmesi ve uygulama çekmecesi gibi bazı alanları değiştirir ve umarım gelecekte daha da genişletilir. . Açık, koyu arasında seçim yapabilir veya Ayarlar > Ekran > Cihaz Teması’na giderek duvar kağıdınızın hangi seçeneğin etkin olduğunu belirlemesine izin verebilirsiniz.

10. Gece Işığı

Geceleri gözlerinizi biraz daha rahatlatmak istiyorsanız, Gece Işığı özelliği ekranınıza gün batımından gün doğumuna (veya istediğiniz özel saatlere kadar) Amber rengi verir. İddia şu ki, cihazlarımızla yaygın olarak maruz kaldığımız mavi renk, uykuya dalmayı zorlaştırıyor. Ayarlar > Ekran > Gece Işığı’na giderek değişiklik yapın.

11. Bölünmüş Ekran

Bu özelliğin Android 9’da bulunması biraz daha zorlaştı, bunun nedeni belki de daha önce gezinme çubuğundaki belirgin konumunu garanti edecek kadar kullanılmamasıdır, ancak kesinlikle birkaç uygulamanın çalışmasının bile yararlı olduğu zamanlar vardır. bir akıllı telefonda. Bölünmüş ekrana erişmek için şimdi yapmanız gereken tek şey, ekranın altından yukarı doğru kaydırmak ve ardından istediğiniz ilk uygulamanın simgesine uzun basmak ve ardından kaydırarak diğer etkin uygulamalarınız arasından seçim yapabilirsiniz. bölünmüş ekranı destekler.

Bir işlemi gerçekleştirmek için cihazınızı sıkıştırabilmenizi sağlayan Active Edge özelliği sayesinde, sadece bir tuşa basmadan Google Asistan’ı açmakla kalmaz, aynı zamanda gelen bir aramayı sadece cihazınızı sıkarak susturabilirsiniz. Ayarlar > Sistem > Hareketler > Aktif Kenar’a giderek, onu açmak için gereken basıncı ayarlayabilir veya bu özelliklerin herhangi birini veya tamamını kapatabilirsiniz.

13. Şşşt’a çevir

Uygun olmayan bir anda bir çağrı almak ve herhangi bir düğmeye dokunmak veya ekranınızı kaydırmak ile uğraşmak istemiyor musunuz? Pixel 3 ile herhangi bir düz yüzeyde yüzü aşağı bakacak şekilde çevirebilirsiniz ve anında susturulacaktır. Ayarlar > Sistem > Hareketler > Aktif Kenar’a giderek bunu açın veya kapatın.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*