2021’de bizi heyecanlandıran en iyi güzellik trendleri

2021’de bizi heyecanlandıran en iyi güzellik trendleri

Belki de geçen yılın çoğunda evde kapalı kalmanın gümüş bir astarı, uyum sağlamayı öğrenmiş olmamızdır.

Bu, elbette, güzellik rejimlerimizin artık eskisi gibi olmayacağı anlamına geliyordu, özellikle de artık temellere yeniden odaklanıldığı için. Serumdan sonra serum ve kremden sonra kremin köpürtüldüğü 10 adımlı katı cilt bakım rutini günleri geride kaldı. Evde çok fazla olmak, insanların doğal güzelliklerini nasıl takdir edeceklerini öğrenmeleri anlamına geliyordu ve böylece yoğun şekilde şekillendirilmiş sahte elmacık kemikleri ve cakey fondöten günleri de geride kaldı.

Ancak zaman içinde gelişmeye ve değişmeye devam ettikçe, tüm güzellik endüstrisi de öyle görünüyor, piyasada fırtınalar koparacak favori cilt bakımı yeniliklerimizden birkaçında göreceğiniz gibi.

İşte heyecanlanmak için 2021’deki en iyi cilt bakımı trendleri.

Görünüşe göre 2021’in gerçek ışıltısı daha az giymekle ilgili. Rutinlerimizi basitleştirme ruhuyla, yoğun fondöten, vurgulama ve şekillendirmenin yerini, doğal güzelliğin ve daha akıcı bir cilt bakım rejiminin merkezde yer aldığı ‘skinimalizm’ olarak adlandırılan şey alacak. Bu, sağlıklı, yarı mat (nemli + yarı mat) bir ışıltı veren krem ​​bazlı kapatıcılar ve balsamlar ile daha hafif ve daha nefes alabilen kapatıcılık için yoğun fondöten, vurgulayıcılar ve şekillendirme anlamına gelir.

Plastik tüplerden sonra sürekli plastik şişeler üreten bir sektörde, 2021’in güzellik dünyasında nasıl daha sürdürülebilir olacağını görmekten heyecan duyuyoruz. Günümüzde çoğu ürün ve ambalaj “doğrusal” olacak şekilde yapılmıştır (kullanıldıktan sonra atılır) ve ne yazık ki geri dönüşüm sistemleri tarafından her zaman kabul edilmez. Neyse ki, Diptyque, Hera, Pharrell’s Humanrace ve Dior Beauty gibi markalar, makyaj masanızın üzerine güzelce oturan hatıra şişeleri için yedekler sunarak bu konuda liderliği alıyor.

Zararlı UV ışınlarına karşı korunmak için güneş koruyucu kullanmanın önemini hepimiz biliyoruz ama başından beri aramızda daha büyük bir düşman vardı: Mavi ışık. Akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz ve TV’lerimiz gibi elektronik cihazlardan yayılan mavi ışık, UV ışınlarından daha derine nüfuz ederek erken cilt yaşlanmasına ve cilt hasarına neden olan daha da yaygın bir cilt saldırganıdır. Artık daha çok içeride olduğumuza göre, etkileriyle mücadele etmek için özel olarak formüle edilmiş daha fazla ürün bekliyoruz. Supergoop!, Sulwhasoo ve Kiehl’in zaten bu tür koruma sağlayan güneş kremleri var ve yakında daha fazlasını görmeyi bekleyebiliriz.

Bağırsaklarınız, kendi yerli böcek koleksiyonuna sahip tek vücut parçası değildir; yüzünüz aynı zamanda cildinizin koruyucusu olarak görev yapan trilyonlarca iyi bakteriye de ev sahipliği yapar, bu nedenle bakteri çeşitliliği bu berrak, canlı ışıltı için aynı derecede önemlidir. Markaların faydaları cilt bakımına çevirdiği önümüzdeki yıl bu moda kelimesini bolca bulacaksınız. Örneğin Laneige’in yeniden formüle edilmiş Water Sleeping Mask_EX’i, faydalı ön ve probiyotiklerden oluşan bir kokteyl içeren Hera’nın Cell Essence Biome Plus’ında olduğu gibi artık bir probiyotik kompleksi ile aşılanmıştır.

Artık yüz maskeleri yeni norm haline geldiğine göre, odağımızı hala görülebilen çok az şeye çevirmeye başlamamız çok doğal. Göz makyajı bu yıl daha büyük ve daha cesur olacak, bu nedenle renkli astarlar, daha parlak göz farı renkleri ve daha büyük kirpikler bu yıl önemli anlara sahip olacak. Yine de bir palyaço gibi görünmek istemezsiniz, bu yüzden mantıklı ve ölçülü düşünün. Maskara katmanları üzerine yığmak yerine (topak uyarısı!), kirpik uzantılarıyla dalgalı kirpikler daha doğal bir seçenektir. Kedi gözleri de geri dönecek; Rock’çı şık bir hava için pigmentli ve grafikli veya bulanık giyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*