33 ITE, politeknik öğrencileri Şanghay’daki WorldSkills Yarışmasında S’pore’u temsil edecek, Ebeveynlik ve Eğitim Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

33 ITE, politeknik öğrencileri Şanghay’daki WorldSkills Yarışmasında S’pore’u temsil edecek, Ebeveynlik ve Eğitim Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Geçen yıl WorldSkills Singapur yarışmasında su teknolojisi bölümünde yarışan 20 yaşındaki Bayan Raine Lim, zamanını yönetmekte sorun yaşadı ve gümüş madalyayla yetinmek zorunda kaldı. Ama bunun cesaretini kırmasına izin vermedi.

Bunun yerine, bu yılki mücadele için çok çalıştı ve aynı bölümde altın madalya kazandı.

Ngee Ann Polytechnic’ten Bayan Lim, önümüzdeki Ekim ayında Şanghay’da düzenlenecek 46. WorldSkills Yarışmasında Singapur’u temsil eden 33 öğrenciden biri olacak.

WorldSkills etkinlikleri, katılımcıların mesleki becerilerini test eder.

Bayan Lim The Straits Times’a şunları söyledi: “Ortaokuldan beri su teknolojisi ve sürdürülebilirlik ile ilgileniyorum ve yarışmaya geri dönmek benim için hatalarımı düzeltmem ve performansımı iyileştirmem için bir şanstı.”

Singapur yarışması SkillsFuture Singapur, Teknik Eğitim Enstitüsü (ITE) ve buradaki beş politeknik tarafından ortaklaşa düzenlendi.

29 Eylül – 9 Ekim tarihleri ​​arasında ITE College Central ve politekniklerde gerçekleşti.

Bireysel altın madalya kazananlar 3.000 dolar, gümüş madalya kazananlar 2.000 dolar ve bronz madalya kazananlar 1.000 dolar kazandı.

ITE ve politekniklerden 18 bölüm veya beceri alanında yarışan toplam 165 katılımcı vardı.

Su teknolojisi beceri alanında kazanma yolunda, Bayan Lim üç gün boyunca altı mücadeleye katıldı. Bunlar, su kalitesi testinin yanı sıra su sistemlerindeki hataları tespit etme ve düzeltmeyi içeriyordu.

Bayan Lim bu yıl NP’den mezun oldu ve şu anda Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği diploması alıyor.

Bu yılki yarışmada üç yeni beceri alanında etkinlikler yer aldı: eklemeli üretim, dijital inşaat ve mobil uygulama geliştirme.

Dijital inşaat beceri alanından altın madalya kazanan, ITE ikinci sınıf öğrencisi Bay Mohamad Izz Syafiq.

“Hala kazandığıma inanamıyorum. Zorlu ve stresliydi ve yarışmadan sadece üç gün önce gerekli yazılımı öğrenmem gerekti” dedi.

Mimari teknolojide Yüksek Nitec kursu yapan 20 yaşındaki, zorluklardan birinin sadece birkaç saat içinde bir uçak hangarı tasarlamak olduğunu söyledi.

Gelecek yıl Singapur’u Şanghay’da temsil edeceği için hem heyecanlı hem de gergin olduğunu ve yarışmaya kendisini ve okulunu gururlandırmak için katıldığını da sözlerine ekledi. “ITE öğrencilerinin diğerleri kadar iyi, hatta daha iyisini yapabileceğini göstermek istedim” dedi.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*